Penisul nu se scoala raspuns medic

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de andrei9191 cu 12 ani in urma

Am 20 de ani si de ceva timp penisul nu mi se scoala in sensul ca stiu ca dimineata ar trebui sa fie in stare de erectie.....acuma si cand ma uit la filme porno nu prea mai se scoala....inainte cum vedeam un pic sau ma gandeam era "la raport" sa zic asa....doar daca ma masturbez e in stare de erectie de ce ma poate ajuta cineva?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (52)

weekend91 (acum 12 ani)

eu cred ca esti virgin si te-ai saturat de masturbare...oricum incearca sa folosesti alti termeni cand postezi pe forum, poate vei primi in cele din urma raspunsuri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei9191 (acum 12 ani)

nu mai sunt....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lost (acum 9 ani)

nu este adevarat te ai inselat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

radu (acum 12 ani)

de ceva timp simn in gura un gust ciudat si nici nu stiu cum sa explic ce fel de gust,parca amarui,,parca altfel,,cite odata imi provoaca greata....rog sa ma indrume cineva,, ce poate fi ce sa fac,,,Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

catalin (acum 12 ani)

cam aceiasi problema am si eu ( andrei) eu am 24 de ani si de 3 luni am o relatie cu o fata de 20 de ani si de 2 saptamani am inceput viata sexuala si am intalnit problema cu scularea penisului. prima data cand am facut dragoste nu am avut nici o problema a fost ok totul dar a-2 si a-3 oara nu sa mai sculat deloc si ma simt stanjenit fata de ea si nustiu unde sa ma duc sau ce teste sa fac sau ceva de genu daca ma poate ajuta cineva va rog sa-mi da-ti si mie un raspuns sau un doctor ceva sunt disperat nustiu ce sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21712221943 (acum 2 saptamani)

mananca fructe precum rodii.avocado si nuci .portocale .citrice.ca se creasca potenta .

dar sate abtii de la bautiri alcolice si beri sau tarii si nici fumatul nu e bun

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ion (acum 11 ani)

aceeasi problema o am si eu, numai ca pe langa asta am si o iritatie din cauza unor antibiotice pe care le`am luat cu cateva zile inainte (Augmentin). acum la fel, nu se mai ''''''''ridica''''''''...mi`am facut programare la un sexolog in 3 4 zile, astept sami vad ce zice si voi da un raspuns aici...in orice caz, daca cineva a mai trecut prin asa ceva, adaugati un raspuns cu ce ati facut ca sa treceti peste aceasta problema.

Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 11 ani)

si eu eram la fel cum erati voi baieti pentru ca nu mai avem pofta de sex. dar luvati pastile entran forte. si sa vezi ca se scola

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kruz22 (acum 10 ani)

bai natarailor...rariti masturbatul...pe urma uitati cu totul de el...si daca aiveti erectii de la filmele porno nu masturbati abtinetiva ca ucideti nervul cu totu si este nevoie de timp pin ce revine.dinou la normal..nu va perdeti speranta acest lucru necajit se trateaza insa e nevoie de timp daca lai epuizat pe paulo...si inka una trebuie sa te mentii psihic sa nu cazi in depresie din acest motiv ghinditiva cai tot normal daca nuti iai ghind de la asta e mai complicat caci si greierul raspunde de aceasta functie...rariti fumatul...alcoolu...si excesul de masturbare deloc nu masturbati...si va veti reveni cu siguranta...eu trec si eu prin astfel de situatie si mi se primeste foarte bine paulo isi revine caci da,,,, cine intelege e placut masturbatul ista da iaka vine si timp iti gasesti o prietena o persoana care o iubesti nespus si cind ajungeti la triaba atunci se complica relatiile si o poti perde din cauza asta si atunci e culmea durerii asa ca ar trebui pastrata puterea si sanatatea pentru momente mai placute in viatza asta nu pentru un 5 minute de al necaji pe rex si 10 secunde de placere in zadar...si pe urma ti pare rau pt asta daca aveti astfel de probleme inainte de a le trata nu incepeti o relatie cu vrio fata...ca ci intradevar o poti iubi si poti fi in stare sati dai si viatza pt ea si ea poate tine mult la tine insa daca nu o poti satisface tot in zadar o ranesti si pe ia mult...si nici no sa ai curaj sai spui cum ai ajuns la asha stare si nici ea nuti va akorda timp pt ati reveni...si vei ramine ranit mental...eu urez la toti numai bine succes in viata sexuala... incredere in sine...si nu disperati dar luativa in mini...caci inteleg ca daca iti intra in deprindere masturbatul ramii dependent sii greu sa te opresti...te opresti numai in caz cind vezi ca nu o mai askulta nisi pe mina sei dreapata sau stinga atunci deam e jale mare si poate fi deja tirziu...si ai dori sa intorci puterea inapoi dar nu esti in stare....baieti succes voua si rugativa si la domnu sa va dea curaj credinta,rabdare..si nu in ultimul rind...ertare....si bagati de seama

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius (acum 10 ani)

AI urmat tratament ceva sau doar trebuie sa astepti..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21579142326 (acum 4 ani)

buna am si eu aceas problema nu mai am eractie de cateva zile am simtit asta am fost la doctor specialist mia facut ecografie si mia zis ca nui nimic grav ininte ma masturbam fosrte des iubita mea era plecata din tara va rog spunetimi mai am vro sansa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danny (acum 10 ani)

bravo frate asa e ai perfecta dreptate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ion (acum 10 ani)

aceleasi probleme le am si eu , nustiu ce sa fac.
inainte dimineata se skula paolo mai des dar acum nu se scoala. si as vrea sa aflu ce remedii naturale sint pentru a trece peste aceasta situatie dificila

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ronald (acum 10 ani)

exact cea ce a spus kruz22 si ii adevarat si eu am patito io trageam la nevasta si de 2 oro si de trei ori si inca ma era sculat Paolo dar am redus energizantul fumatul si fumez tigara electonica si ma simt bn bn bn si akm am inceput tot asa cu nevasta si ii super multumita dar am avut numa belele dar am ascultat medicul si a iesit cu bn reduceti mult din fumat si mai ales energizantul, eu beam la lucru 6 doze in fiecare zii si ma simteam bn dar pe parcurs am simtito si am spus STOP bn dar datorita doctorului. mergeti la un doctor fara rusine si spunetiva OF-ul ca voi pierdeti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexandru (acum 9 ani)

Buna,am si eu o problema,ma masturbez in fiecare zii,si nu mi se mai scoala,mi se scoala da nu e "beton" ar trebuii sa nu ma mai masturbez? Si daca vreau sa imi pun prezervativul,trebuie sa fie sculata tare nu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim88 (acum 9 ani)

Alexandru,renunta la masturbare, in timp nervii o sa isi revina, aceeasi problema am si eu, m-am masturbat de la o varsta frageda si uneori de 2-3 ori pe zi...problema e si din cauza pshihica, ca te stresezi, gandindute tot acolo...eu cand vedeam ca nu se mai scola, raream masturbarea si isi revenea, pe urma iarasi reluam...si aici am gresit...din cauza asta am ajuns de unde am plecat, chiar mai rau...tu renunta la masturbare si nu o mai relua, sau daca o reiei, lasa sa treaca o perioada lunga de timp, doua sau trei luni si nu te mai masturba in exces...o data sau de doua oi pe saptamana...si daca nu ai probleme cu tensiunea sau prostata, dute la o farmacie naturista si intreaba de NAPRAZNIC..e o planta foarte laudata pt aceste lucruri...il gaseti pt ceai, sau comprimate...si nu e scump, o cutiuta pt ceai e 5 lei si o cutie de comprimate e 15 lei...eu am luat pt ceai...pui 1-2 lingurite la 200 mll apa si il lasi la macerat timp de 6-8 ore...ATENTIE, NU IL FIERBI...pui 2 lingurite de planta si pui apa peste..si il lasi asa 6-8 ore...dupa care strecori si bei apa, fara sa o incalzesti...e recomandat sa bei dimineata o cana, si una in timpul zile...toate astea pe o perioada de 2 luni...Bafta, si eu urmez tratamentul asta de o saptamana, mi la recomandat cineva...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Radoi (acum 9 ani)

Am 27 de ani si am si eu o problema nu se mai scola doar putin dimineața m-am masturbat de 3 4 ori pe zi ce sa fac sa fiu k in nainte va rog ajutatima.......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Samirr (acum 9 ani)

Lasa p***a :))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei (acum 8 ani)

La ce tip de doctor trebuie sa ma duc ca am probleme cu ejacularea si erectia?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luci (acum 8 ani)

Buna .am si eu o problema nu mi se mai scoala doar decat cand vrea ea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3