Infidelitate

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de ANTONIA391448 cu 15 ani in urma

Buna ma numesc teo si am citeva nelamuriri cu privire la sotul meu.avem ocasnicie super de 24 ani si de vro 3 luni a plecat in strainatate cind a venit de sarbatori a venit foarte schibat in sen sul ca nu mai era ca inainte dornic de sex si afectos cu mine ci din potriva era foarte rece si distant iar despre secx ce sa mai zic trebuia sal cersesc eu si imi cauta motive din orce.inaite de a pleca faceam sex de 2 ori pe zi nu putea sta o saptamina fara asa ceva.eu credeam co so facem cind va veni non stop avind in vedere perioada lunga de timp as vre sami spununeti parerea dv-stra fata de cele relatate de mine eu zic ca are pe alta lam intrebat si azis ca nu ,dv-stra ce spuneti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (31)

robert9100192 (acum 15 ani)

Raspunsul aceasta il cunosti doar tu si nici macar n-are rost sa incerci sa-l afli .Esti sigura ca-l vrei indiferent care este? Lasa timpul sa treaca si vei vedea..s-ar putea sa fie ceva trecator sau ai putea avea o problema.Incearca sa vorbesti cu el fara al forta si mai ales incearca sa-i arati ca tu inca il doresti...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

va multumesc ptru raspuns dar stiti pe mine ma doare foarte tare indiferenta lui am vorbit cu el la modul foarte fin si a motivat ca neaviduma atia timp linga el numai este acelas.dar eu il cunosc f bine si cred suta la suta ca are pe alta.ii plac femeile.inainte de a pleca mia zis ca pot sa ma marit daca vreau si a mai zis ca daca da acolo peste vro una bogata cu bani multi se va duce la ia acum ce mai spuneti ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

robert9100192 (acum 15 ani)

Vrei un raspuns sincer?
Si eu sunt aproape sigura ca are sau a avut pe cineva..dar inca nu este o tragedie dar s-ar putea transforma..cred ca orice barbat trece la un moment dat prin asa ceva mai ales cand nu mai este asa tanar din cate inteleg...Si da nu mai etse acelasi de multe ori nu ne convine cum evolueaza cel de langa noi ..sau noi dar n-avem decat sa acceptam situatia...Eu zic sa nu te pripesti sa ai rabdare...putini sunt cei care renunta la o familie pentru o aventura..Stiu ca e greu si suferi enorm pe cat posibil lasa sa se vada ca suferi dar nu fa scene ca n-am sens...Usor de zis greu de facut cred...multa putere iti doresc..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Selma (acum 15 ani)

E gelos ,crede ca l-ati inselat .Stie ca va doare indiferenta lui . Va chinuie un pic . Trebuie sa se convinga ca nu l-ati inselat .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Selma (acum 15 ani)

Inca ceva , se vede pe fata dumneavoastra siretenia discutiilor . El va citeste expresia fetei . Daca il dezamagiti rau , s-ar putea sa-l pierdeti pentru totdeauna. Imi pare rau .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

nu sunt o prsoana sireata sau prefacuta din contra el ma stie foarte bine eu nu lam inselat nicioodata cu toate ca sa ivit ocazii il iubesc enorm de mult ,si cit voi trai nam sa fac asa ceva ptruca e mare pacat sati inseli sotul sau sotia.eu sunt o fire foarte ertatoare las de la mine f mult ,sunt foarte copilaroasa si lui ii place f mult asta .dar acum ma macina foarte mult gindul ca ar putea avea pe alcineva acolo .de cite ori suna acasa suna cu nr. ascuns lam intrebat dece si a zis ca nui adevarat deci ma minte vedeti ? daca cu un fleac ma minte dar sa-mi mai spuna ca are o aventura? si inca ceva el nu e gelos pe mine m-ia ziso de atitea ori a zis ca devine o singura data gelos si atunci o termina cu mine daca ma va prinde cu altul in pat dar asta nu se va intimpla niciodata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

savannah41 (acum 14 ani)

draga antonia!si eu traiesc in strainatate de 20de ani si am plecat cu sotul meu ,fiind marea iubire a vietii mele,dar la scurt timp ne-am despartit si iti pot spune ca strainatatea te schimba ingrozitor, rar cand merge totul perfect si dupa.oricum cert este ca o discutie deschisa cu el va trebuii sa ai si chiar daca nu iti va raspunde sincer tu il cunosti cred ca destul de bine dupa 24 de ani ca sa iti faci un rezumat.nu trebuie sa insemne ca te inseala ,poate fii pur si simplu stressul psihic prin care trece si iti spun din marea mea experienta ca este f mare printre straini.mai ales daca munceste din greu si trebuie sa fie la comanda poate a unui nesuferit.cand esti la tine acasa totul pare altfel , chiar si un sef nesuferit.deci ai mai multa rabdare si vorbeste deschis cu el si despre simtirile lui unde sta , cum ii merge cu colegii,s.a.va doresc in continuare o casnicie lunga si frumoasa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria Octavia (acum 15 ani)

Eu cred ca e vorba de faptul ca omul este coplesit de responsabilitati, obosit si departe de casa iar atunci cand a venit probabil a dorit sa se odihneasca mai mult. Daca si-a modificat comportamentul sexual nu inseamna neaparat ca nu va mai vrea sau ca va refuza. Nu este exclus sa fi avut si o relatie extraconjugala sau sa fie gelos din motive neintemeiate. Nu renuntati sa va menifestati dragostea si interesul pentru activitatea sexuala, fara insa a fi pisaloaga.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Selma (acum 15 ani)

Stimata doamna ,ati furnizat o informatie foarte importanta pentru intelegerea situatiei. Daca el va suna cu numar ascuns , o face in speranta ca va afla ceva despre eventuale persoane cu care va intalniti. Pot sa zic ca este chiar disperat si doreste cu orice pret sa se asigure de sinceritatea dumneavoastra. Astfel provocandu-va gelozia . Este foarte important felul in care va privea atunci cand a fost in concediu. Ati observat macar pentru o secunda , vreo privire iscoditoare din partea lui? Trebuie sa fiti foarte atenta la expresia fetei . Este important sa nu observe ca il studiati. Se mai poate crede ca motivul pentru care a sunat cu nr ascuns sa fie altul decat cel banuit mai sus. Poate locuieste cu cineva si doreste ca respectiva persoanasa sa nu cunoasca numerele pe care le apeleaza. Poate ca se teme ca respectiva persoana va incerca sa sune la nr-le apelate de el , pentru a vedea cine raspunde . Eu va doresc casa de piatra.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

vreau sa va mai spun ca de cite ori suna acasa sau vorbim pe net mereu intreaba pe copii de mine ce fac .si citeodata mai suna si cu numar.vreau sa va spun ca tot timpulcit a fost acasa ma privea cu dispret.am de gind cind va veni acasa sal tratez si eu cu indiferenta asa cum a facut si el ce spuneti voi proceda bine?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Selma (acum 15 ani)

E clar ,este gelos si il doare sufletul gandindu-se ca v-a obisnuit cu partide dese de sex. Isi imagineaza ca abstinenta sexuala pentru dumneavoastra este imposibila . Poate va viseaza in pat cu altcineva . Poate nu ar fi bine sa fiti atat de cruda cu el adica sa-l tratati cu indiferenta. Intelegeti-l ii este foarte greu sa traiasca departe de dumneavoastra . Va doresc sa fiti buna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

da aveti perfecta dreptate lam intrebat daca ma viseaza noaptea dar nu a spus cum .in schimb eu il visez in fiecare noapte cu cite o femeie linga el totusi am sa va urmez sfatul,va multumesc de incurajari si de sfaturi mai scrietimi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

a am uitat sa va spun ca el personal nu are telefon intrebarea e dupa a carui telefon suna cu numar ascuns?si de ce minte ca nui asa cind este?vedeti e ceva la mijloc
sunt distrusa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Selma (acum 15 ani)

DOAMNA , SUNTETI FOARTE DULCE , aproape ca m-am indragostit de dumneavoastra. Imi place enorm de mult ca il iubiti pe sotul dumneavoastra atat de mult . As vrea atat de mult sa fiti fericita langa sotul dumneavoastra.Eu cred ca va iubeste foarte mult si ca este gelos. Spuneti-i ca il iubiti si il doriti foarte mult. Spuneti-i ca-l visati foarte des in pat cu dumneavoastra.Iar cand va treziti si realizati ca totul a fost un vis , incepeti sa plangeti. Astea sa-i spuneti . Se va schimba radical atitudinea lui fata de dumneavoastra.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

bine domnule/doamna/domnisoara asa am sa fac va multumesc mult ptr.aprecieri intradevar il ibesc foarte mult pe sotul meu el este totul ptr.mine fara el viata nar avea sens.el este oxigenul meu iar cind nu mai ai oxigen mori.avem 24 de ani de casnicie si 2 copii minunati studenti amindoi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

si casa mai adaug ceva de cite ori il intreb daca ma iubesteel imi raspunde ca nu stie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Selma (acum 15 ani)

Puteti fi sigura ca tine mult la dumneavoastra si sufera pentru ca este departe de dvs. dar se teme ca-l inselati. Ar fi bine sa-i spulberati banuiala infidelitatii dvs. nu de alta dar in caz contrar ati putea sa-l pierdeti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florian Alex (acum 15 ani)

Posibil ca sotul dvs. sa fie gelos si nesigur pe dragostea divs. N-ar strica sa-i oferiti mai multe dovezi si siguranta, dar constant si fara sa exagerati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

B.3 (acum 15 ani)

viata in strainatate poate fi extrem de traumatizanta...a plecat acolo sa va ofere o viata mai buna copiilor si dumneavoastra..ce dovada de iubire mai mare vreti??aveti o varsta doamna ar trebui sa ganditi matur nu sa va faceti singura rau gandindu-va la lucruri neplacute..ganditi-va cum sa faceti si dumneavoastra mai multi bani,cum sa va ajutati sotul sa revina mai repede langa familie...nu la cele doua partide de sex pe zi pe care le faceati altadata..oricat ati fi de simpatica nu pot fi de acord cu dumneavoastra..si in al doile-a rand sunteti femeie...cum sa cersiti dumneavoastra sexul??e degradant si umilitor chiar daca e vorba de omul langa care ati petrecut 24 de ani..strainatatea e foarte greu de indurat,conditiile grele de munca de acolo pot afecta psihic si chiar fizic si pe cea mai normala si curajoasa persoana din lume.,chiar credeti ca ii arde de alte femei cand scopul sau major sunt copii si familia?fiti doamna serioasa si comportati-va corespunzator varstei pe care o aveti!singurul gand sa fie cum sa il aduceti inapoi in sanul familiei sa nu se mai chinuie acolo nu manifestarile adolescentine pe care tindeti sa le aveti!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

posibil sa aveti dreptate intrun fel dar cred cama judecati in necunostinta de cauza ce am relatat eu pina acum a fost asa in mare o caracterizare a situatiei actuale dar adevarul e ca nu mai eu stiu adevarata situatie si de aceea am ales sa relatez doar asa in mare sunt sigura ca daca a-ti sti adevarata situatie m-ati judeca altfel nu ca acum astept sa-mi mai scrieti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2