E pasibil sa fi ramas insarcinata?

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de Analia123 cu 9 ani in urma

Buna! Sunt foarte ingrijorata si am ales sa intru pe acest fosrum pentru a fi ajutata de cineva cu experienta. Pe data de 19, in ultima zi a menstruatiei ( care a inceput pe 14 luna asta) am avut contatct neprotejat. Tin sa mentionez ca prietenul meu nu a ejaculat in mine, si nici nu a ejaculat cu cel putin o saptama inainte deci pe peretii organului nu mai puteau exista spermatozoizi ca lichidul preejaculator sa contina spermatozoizi. Eram virgina, si himenul nu s.a rupt. Ceea ce ma ingrijoreaza pe mine este gandul ca as putea fi insarcinata. Ciclul meu este neregulat( la 30 si ceva-36 de zile) si nu cred ca eram la ovulatie. As vrea sa ma linistesc, as putea fi ramas insarcinata? La cat timp apar simtomele de sarcina? Si care sunt primele? Tin sa mentionez ca a trecut o saptamana de atunci si nu mi.a curs nici o picatura de sange care sa confirme aparitia sarcinii. Voi ce spuneti? Va multumes mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Sergiu (acum 9 ani)

Nu esti insarcinata, ciclul e normal sa iti fie dereglat daca nu ai avut pana acum contact sexual. Se va regla de la sine, ai rabdare... ptr linistea ta, fa-ti un test de sarcina "barza" dupa 2 saptamani de la actul sexual. Simptomele de sarcina nu sunt generalizate, difera de la femeie la femie, cele mai comune sunt: greturi, ameteli, stari de lesin, pofte. Numai bine !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Analia123 (acum 9 ani)

Multumesc! Dar chiar poate ramane insarcinata o femeie cu acel lichid? Adica, din cate am inteles poate ramane doar in cazul in care barbatul a mai ejaculat inainte si au ramas spermatozoizi pe canal, pt ca in compozitia lui initiala nu contine spematozoizi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: