Ajutati-ma!

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de ionel89 cu 15 ani in urma

Am o relatie de foarte lunga durata cu prietenul meu si vreau sa facem dragoste. am incercat de cateva ori dar durerea e atat de insuportabila ca a trebuit sa-l opresc. sunt virgina si de aceea. am ajuns sa fiu foarte frustrat din pricina aceasta. :( el e un dulce, nu ma preseaza si nu m-a presat niciodata. si totusi suntem impreuna de peste 3 ani. am 20 de ani si sunt dispusa sa iau absolut orice tratament imi recomandati pt a trece peste durere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Dar o mica incizie,ai suporta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen621 (acum 15 ani)

nu exista un astfel de tratament probabil ar trebui sa mai induri putina durere ...nu are rost sa-ti faci incizie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei178 (acum 15 ani)

Am avut o prietena care a avut aceeasi problema ca si tine si oricata durere ar fi suportat, himenul ei era impenetrabil, i-a confirmat si ginecologul. Deci, asa cum spunea si 30112005, trebuie sa ti se faca o mica incizie, nu sa fi dezvirginata chirurgical. Adica ti se va da local cu un spray anestezic si ti se va face o minima incizie care va usura penetrarea ulterioara. Mergi fara jena la un ginecolog si te va ajuta (iti pot recomanda unul cu mult tact si profesionalism). Succes si nu amana, te va obseda in timp problema, te chinui degeaba si ii poti crea senzatie de vinovatie si neputinta si partenerului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florentina43117715 (acum 15 ani)

am o prietena cu aceas problema... vreau sa o rog pe Dora sa-mi recomande acel dr. deoarece la mine in oras, nu a gasit intelegere si vrea sa vina cat de curand posibil in bucuresti.
Dora, dc ne poti ajuta cu detalii, te rog da-mi un semn pe email/mess : [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei178 (acum 15 ani)

Ti-am trimis toate detaliile pe email, daca nu l-ai primit cumva, da-mi un semn aici sau pe adresa de email, o gasesti la "vezi profilul". Numai Bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Loredana138117553 (acum 15 ani)

nu te ingrijora!!!ti-ai format tu o parerea gresita sau ai o frica in subconstient.Cand vei fi pregatita sa faci asta nu vei mai smti nici o durere sau o durere mai mica.Relaxeaza-te si incearca sa nu te mai gandesti in momentul cu pricina ca o sa te doara pt ca-ti faci rau tie.Am trecut si eu prin situatia asta si deabia dupa a treia oara s-a intamplat de am fost complet relaxata.Face mult sa ai un prieten intelegator si rabdator!mult succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: