Gravida?

Sarcina
Intrebare postata de camimadi cu 13 ani in urma

Am facut un avort pe 3 decembrie,iar contact sexual am avut pe 24 decembrie.acum nu mi-a venit menstruatia,este posibil sa fiu insarcinata?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Iuli (acum 13 ani)

Daca nu te-ai protejat, da.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cris (acum 13 ani)

AI FACUT AVORT SI APOI AI AVUT CONTACT SEXUAL NEPROTEJAT?! ESTI INCONSTIENTA?!!!!!!!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deneinteles (acum 13 ani)

As avea si eu o problema destul de mare .. Am avut un act sexual cu prietena mea acum 3-4 saptamani , dupa perioada de menstruatie , nu ne-am protejat dar nu am ejaculat . intre timp ea a fost diacnosticata cu tuberculoza in prima faza si i-au fost administrate medicamente multe , 9 pe zi . asta de 3 saptamani . Menstruatia trebuia sa ii vina pe 28 (normal ca in fiecare luna) dar acum a intarziat mult . Azi e a 10-a zi de intarziere .. Ieri am facut un test de sarcina care a iesit negativ .. Ce sfaturi pot primi ? Astept parerea unui doctor specialist .. Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Orice contact sexual neprotejat poate insemna o sarcina, chiar fara ejaculare. Atentie si la boli transmisibile. Prezervativul este de baza.

Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deneinteles (acum 13 ani)

As avea si eu o problema destul de mare .. Am avut un act sexual cu prietena mea acum 3-4 saptamani , dupa perioada de menstruatie , nu ne-am protejat dar nu am ejaculat . intre timp ea a fost diacnosticata cu tuberculoza in prima faza si i-au fost administrate medicamente multe , 9 pe zi . asta de 3 saptamani . Menstruatia trebuia sa ii vina pe 28 (normal ca in fiecare luna) dar acum a intarziat mult . Azi e a 10-a zi de intarziere .. Ieri am facut un test de sarcina care a iesit negativ .. Ce sfaturi pot primi ? Astept parerea unui doctor specialist .. Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Ti-am raspuns deja, "deneinteles". Un doctor nu are ce sa iti spuna mai mult decat "sa mearga la medic".

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deneinteles (acum 13 ani)

eu inca astept parerea unui doctor .. chestiile pe care mi le spui tu sunt constient de ele .. dar din testul facut si din chestiile spuse de tine nu ma ajuti cu mult ..
Astept sa imi spuna cineva o parerea ... ea nu are simtome normale ca si cu ar fi insarcinata , doar ca intarziea menstruatia .. azi e a 10-a zi de intarziere ..
Vreau sa stiu daca este posibil sa fie de la medicamentele pe care le ia .. un numar puternic de antibiotice ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Da, din cate stiu poate fi de la ele. Aici nu intra ginecologi. Daca vrei o parere de la un medic, fie completezi o fisa medicala, fie CONSULTI UNUL! Nu e asa greu sa mearga pana la ginecologul ei sau sa ii de aun telefon. Ar trebui insa sa un endocrinolog.

Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Si daca esti constient de ce iti spun si nu vrei un copil, de ce faceti sex neprotejat, mai ales ea cu tuberculoza?...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deneinteles (acum 13 ani)

boala asta a iesit la "iveala" acum 2 saptamani .. Nici prin cap nu ne trecea ca are asa ceva .. multumesc de ajutor .. sper sa fie totul bine ..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: