Urgenta!

Sarcina
Intrebare postata de Syr3nutza cu 12 ani in urma

Tocmai am facut sex cu prietenul meu, era prima data in viata mea, insa pt el nu era...nha si nu ne-am protejat.El stia cum sa o faca, adica cand simte ca vine sperma, se duce la baie sa se masturbeze...si asa...cand am stat pe deasupra lui, si.nu simtea ca ar veni sperma, doar deodata i s-a adormit scula, ceea ce e normal dupa ce ejaculeaza, dar nu a simtit ca ejaculeaza deloc. M-a ridicat si m-am repezit la dush...la el se vedea o scurgere ceva pe capul penisului, dar nu stiu de care e, sperma sau mucoasa, dar el banuieste ca ar fi sperma. Suntem foarte ingrijorati! E posibil sa raman insarcinata? Se poate intampla ca prietenul meu sa nu simta deloc ejacularea?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

anda (acum 12 ani)

haha! ce ziceai despre prezervativ? ia sa vedem acuma cat de bine e fara! normal ca e posibil sa nu simta, normal ca e posibil sa ramai insarcinata. Bafta MULTA ca o sa ai nevoie la schimbat scutece!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Syr3nutza (acum 12 ani)

Mai lasa-ma cu predicile, eu aici cer ajutorul, nu predici!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Da, e posibil sa fi ramas insarcinata. Pacat ca nu asculti sfaturi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Syr3nutza (acum 12 ani)

Daca e sa ma duc la laboratorul de analize, fiind cel mai sigur, pot merge acum, sau peste 7 zile?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 12 ani)

in primul rand daca nu au trecut 72 de ore de la momentul "nefericit" fugi la farmacie si ia "pastila de a 2-a zi". mai bn sa fii sigura decat sa risti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Syr3nutza (acum 12 ani)

Au trecut cel putin 30 ore si nu stiu daca e bine sa iau pastila, sigur ca nu e nicio consecinta a sanatatii mele?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Parca ziceai ca daca ramai gravida nu e nici o problema si eu sau cineva iti zicea ca o sa vii exact cu o intrebare de genul asta. DE CE nu asculti? Credeai ca iti vrem raul? Chiar credeai ca vorbim toti aiurea cand iti spunem de prezervativ? Nu mai suntem pe vremea parintilor cand se faceau copii la 19 ani. Daca vrei sa ai o viata decenta, nu ii faci asa devreme. Si ca sa nu ii faci asa devreme, folosesti metode contraceptive. Informeaza-te temeinic si ia decizia daca iei sau nu pastila de a doua zi. Poate avea consecinte cum ar fi mici dereglari hormonale, ale ciclului, dureri de sani, dar pune in balanta asta si o sarcina. Tu decizi, tu alegi. Succes si poate pe viitor inveti din greseli.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 12 ani)

nici macar nu meriti sa ti se mai raspunda dupa parada pe care ai facut-o acu cateva luni impotriva protectiei! Era de asteptat sa ti se intample ce ti s-a intamplat. ar trebui sa multumesti de 100 de ori celor care ti-au raspuns acuma ... eu nu te-as fi ajutat nici picata cu ceara dupa tot ce ai zis si avertismentele primite.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Syr3nutza (acum 12 ani)

Normal ca nu m-ai fi ajutat pentru ca nici macar nu ai putea ajunge un psiholog, ca nu te gandesti matur, pacientele mai gresesc si cer ajutorul, cei maturi ii inteleg si ii zic ca pe viitor invata din greselile, asa cum a zis iuli. Recunosc ca am gresit, dar cand spun ca am gresit, ma refer la varsta. Nu trebuia sa ma grabesc. Dupa 18, nu e nicio problema daca raman gravida;) Pana la urma am luat pastila, dar cu greu am inghitit-o. Ma simt bine, nu au fost ceva semne...Multumesc de sfat, elena. Ar trebui sa imi sterg contul? Pentru ca se pare ca nu pot cere sfaturi aici, ca toti ma critica faptul ca nu am ascultat advertismentele voastre...Indiferent cat am gresi eu, aici e forumul pentru sfaturile. Astept alte parerile legat de stergerea contului meu, daca sunteti de acord.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Syr3nutza (acum 12 ani)

* sfatul inseamna sa ajuti pe cineva, indiferent daca acel cineva te asculta sau nu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: