Sarcina sau nu?

Sarcina
Intrebare postata de nicoroxy21 cu 11 ani in urma

Buna! Sunt sau nu gravida? A mai patit cineva asa? Ultima menstruatie a fost pe 23 februarie si la mine in general cm este regulat doar cand nu am mai luat anticonceptionale s-a dereglat putin dar de atunci vine mereu pe 22 sau 23 ale lunii iar de atunci au trecu cam 10 luni si imi e somn mai tot timpul , durere abdominala ca si cum mi-ar veni dar nu tot timpul, dar am făcut un test barza duminica dimineața au apărut 2 linii dar una foarte putin vizibila(am vz testul după 15 min) si astazi de dimineata mi-au aparut cateva pete maronii si acum a inceput si putin rosu dar curge foarte putin, nu ca la ciclu, la mine la ciclu curgea foarte mult si in 3 sau 4 zile se oprea, am mai facut azi un test si a ieșit negativ. Nu știu ce sa cred, sunt sau nu insărcinată? inca nu pot ajunge la medic deabia pe vineri sper sa ajung. Noi am vrea bebe dar nu stiu ce sa mai cred? daca imi puteti raspunde va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

crina_crina (acum 11 ani)

Sfatul meu e sa nu mai faci teste Barza, pentru ca sunt varza. Aceste teste lasa linie de uscare, care te induce in eroare. Despre eliminarile tale nu stiu ce sa spun. Eu am avut la fel (CM il am regulat si destul de abundent), dar n-a fost sarcina atunci. Asteapta pana ajungi la medic, nu te mai stresa cu teste. Iti doresc bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 7 ani)

Am si eu o intrebare mie mia venit menstruația pe data de 27 aprilie si ma tinut sase zile vreau sa sp ca pe mine normal de patru luni ma tinea 10 zile menstruația da akm nu ma tinut doar sase zile dupa care la 12zile mia venit iar o zi dupa 2-3zile iar si akm si azi am doua zile si ami vine si roz si maroniu nu stiu ce se intampla ajutati ma va rog mult

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: