Posibila sarcina?:((

Sarcina
Intrebare postata de daria14 cu 14 ani in urma

Buna!!!..am si eu o pb :((..am avut contact sexual neprotejat pe 16 iunie..pe 29 iunie mi-a venit ciclul(normal)..am facut si 2 teste de sarcina care au iesit negative.. pe la sfarsitul lunii iulie am ineput sa ma umflu in burta in partea stanga jos,am fost la medicul de familie si mi-a gasit infectie urinara..nu mi-a mai venit ciclul pe 28-29 cum era normal..mi-a venit pe 2 august..d la tratament zic eu..dupa c am terminat tratamentul umflatura a reaparut..iar durerea mi se lasa pe piciorul stang,am si greturi si ameteli..parca imi simt si picioarele umflate..e posibil sa fie sarcina? dar nu se vedea in analizele de la sange si urina daca eram gravida?
va rog, am nevoie de pareri! :((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Gabriela413 (acum 14 ani)

mai trebuie mers la ginecolog odata. mai fa un test desarcina numai sa te linistesti tu, si daca si asta iese negativ, e clar ca ai alta problema si trebuie investigata.
Daca ai avut de 2 ori ciclu abundent (mai mult de un tampon plin pe zi) este extrem de putin probabil sa fii gravida.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ancky (acum 14 ani)

buna....am avut relatii sexuale q prietenu meu zilele trecute....nu eram la menstruatie....dar eram imd dupa knd riscu sa raman gravida este mare...totul a fost bn pana knd ne-am dat seama k el a ejaculat dar prezervativu a ramas in mine....l-am scos rpd...exista sansa sa fiu gravida?ce sa fac sa ma conving k nu sunt?va rog am nevoie de un sfat kt mai rpd

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ciubuca152141 (acum 14 ani)

mai fa un test de sarcina!!...dak iese tot negativ..atunci inseamna k nu e o sarcina, dar dak umflatura nu dispare e posibil sa ai o inflamatie la ovare sau la uter, trebuie sa mergi la ginec. si eu am trecut prin cva asemanator....medicii de familie nu sunt siguri p ei/parerea mea...si mie tot infectie urinara imi scria,de vreo 3 ori acelasi lucru..si cand am mers la ginec am descop k aveam anexita si endometrioza!!...deci posibila sa fie si o mare inflamatzie;)..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daria14 (acum 14 ani)

oooff c bine ar fi sa fie adevarat..si sa nu fiu..zilele trecute am avut pofta d spanac..si mi s-a umflat si sanul rau de tot..o sa-mi fac iar un test..am emotii :-((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Citat:
buna....am avut relatii sexuale q prietenu meu zilele trecute....nu eram la menstruatie....dar eram imd dupa knd riscu sa raman gravida este mare...totul a fost bn pana knd ne-am dat seama k el a ejaculat dar prezervativu a ramas in mine....l-am scos rpd...exista sansa sa fiu gravida?ce sa fac sa ma conving k nu sunt?va rog am nevoie de un sfat kt mai rpd

Poti face un test la 2 sapt de la contact sau mergi la un laborator si cere sa ti se faca analiza la sange dar precizeaza pt ce anume vrei. Nu imediat dupa menstruatie perioada de a ramane este mare ci in perioada fertila care la un un ciclu de 28 de zile este in a 14 zi, deci zilele din jurul ovulatiei sunt cu risc maxim 3-4 zile inainte, 1-2 dupa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 13 ani)

Buna!!!Am si eu o intrebare...Acum 3 luni am pierdut o sarcina(infectie la placenta).Luna asta am stabilit cu sotul sa mai facem o incercare,,ciclul l-am avut pe 5 sept..si am stiut cand sant zilele fertile si ovulatia pt ca am fol teste de ovulatie.De 2 sapt ma dor sanii f rau(de regula ma dor sanii ininte de m,dar doar cu cateva zile inainte)si mi-au aparut niste venisoare.Imediat dupa menstruatie am facut o infectie urinara si dr mi-a dat un tratament cu antibiotic..de 10 zile...la 3 zile de la antibiotic am f din nou la medic pt ca ma simteam f rau..mergeam f des la baie,ma dureau sanii si aveam ameteli .Dr mi-a facut urocultura si a iesit ok..mi-a facut si un test de sange pt sarcina si a iesit negativ..sanii inca ma dor si urinez fff des.mi-am facut si cateva teste de sarcina..cu toate ca stiu ca e prea devereme si au iesit neg...E posibil sa fiu insarcinata????pt ca am f sex in zilele feritile si am stiut cand e ovulatia ..e posibil sa nu ramai insarcinata chiar daca ai facut sex cand a f ovulatia???astept un raspuns!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra (acum 13 ani)

mai mult ca sigur ai ramas insarcinata!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Yvonne (acum 10 ani)

Este posibil sa ai probleme la rinichi. De regula asta este efectul consumarii de bauturi carbogazoase negre. Un medic specialist te poate indruma cel mai bine. Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ELİF (acum 9 ani)

Am 41 de ani si m-am casatorit anul trecut.Pana sa ma casatoresc aveam c.m regulat .dar de cand am ınceput viata ın cuplu c.m sa dereglat complet.nu mı-a mai venıt cıclul timp de 5 luni.apoı pe 10 aprılıe a.c mı-a venıt ciclul care a durat 4 zıle sı de atuncı ıar nu mi-a mai venit.de cateva zile dorm excesiv de mult.am stari de greata permanente ma dor sanii iar la mameloane simt niste umflaturi ca doua pıetre mici foarte dureroase la palpare ..dureri uşoare ın jrul ombilicului..ameteli dureri de cap suportabile si o stare de confuzie si oboseala.Suport greu mirosul de ulei ıncins..saliva este abundenta si are gust rau de metal.nu am mai fost ınsarcinata niciodata si tare mi-aş dorii sa fie un bebeluş.dvs ce parere aveti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: