Oare sunt insarcinata?

Sarcina
Intrebare postata de selinuta20 cu 14 ani in urma

Buna fetelor mi-a trecut perioada fertila.in perioada dertila am avut o scurgere alba curata precum laptele dar putin.acum am mai mult oare sunt insarcinata?care sunt simptomele ca sa imi dau seama daca am ramas sau nu eu am incercat sa raman am facut-o neprotejat imi doresc foarte mult.in momentul cand ramai gravida mai ai vreo scurgere ceva?eu nu imi mai aduc aminte au trecut 7ani de cand am fost si nu mai stiu.raspundeti-mi va rog...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Sheila (acum 14 ani)

Cred ca e mai greu sa-ti dai seama daca ai ramas insarcinata in functie de consistenta si culoarea secretiei, acestea se pot modifica si de la o raceala.
Daca ai inceput sa devi sensibila la unele mirosuri, sa ai o stare de somnolenta, greturi, varsaturi poti avea sanse sa fi insarcinata.
Cred ca cel mai bine ar fi sa-ti faci o analiza a sangelui sau un test pt a fi sigura.
Numai bine si sa auzim de un bebe

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

amalia (acum 14 ani)

nu dar ametesc des si simt partea de jos mai tare la burtica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

enigel27 (acum 14 ani)

ameteala poate sa fie de la anemie ,ia ti un test de sarcina si afli sigur

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deea (acum 14 ani)

Buna fetelor. Am 21 de ani si nu prea multa experienta,as avea nevoie de un sfat .De o luna de zile ne-am hotarat sa facem un BEBE(i-mi doresc foarte mult)si ne-am si pus pe treaba,acum a trecut o saptamana de cand ar fi trebuit sa-mi vina cm si nimic.Mentionez ca am facut 1 test la o zi de la intarziere si una azi (la 7 zile)dar au iesit negative. Ce sa fac oare cat sa mai astept?SUNT FOARTE NERABDATOARE!VREAU SA IASA CU 2 LINIUTE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deea (acum 14 ani)

Am uitat sa mentionez ca simptome nu am doar ovarele ma dor usor dar sanii ingrozitor de rau.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea (acum 8 ani)

Buna ziua ! Am o nelamurire si as vrea sa ma ajute,cineva cu un raspuns pe data de 8 sept am avut mesnstruatia care tine 4 zile ,iar pe data de 27 am facut sex neprotejat cu iubitul meu.E posibil sa fi rama insarcinata ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adela (acum 8 ani)

Buna ziua am si eu o nelamurire daca puteti sa ma ajutati?pe data de 2 februarie mi-a venit ciclu menstrual si m-a tinut 5 zile dat pe data de 23 februarie am avut contact sexual cu prietenul meu neprotejat.pe 2 martie trebuia sa imi vina ciclu menstrual dar nu mia venit nici acum si sunt 16 zile de cand trebuia sa imi vina.mi-am facut o gramada de teste de sarcina.si imi spune ca nu sunt insarcinata.dar am cateva simptone de sarcina.1 saptamana la rand aveam greturi.nu puteam sa stau fara lamaie.cand beam limonada imediat imi reveneam.si numai seara ma lua.greturile.si mai am si temperatura in corp.dar cand ma pun in pat si adorm.dupaia imi trece temperatura.si sani mi -sau marit si sunt tari.si burta e un pic tare.nu mai e cum era inaine!oare sunt insarcinata?va rog sa ma sfatuiti

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: