O posibila sarcina?

Sarcina
Intrebare postata de chihaia cu 15 ani in urma

Buna ziua.Ma numesc Mirela si am cateva nelamuriri.De doua luni ciclul menstrual ma tine 2-3 zile.... sanii ma dor si au crescut, simt o greutate in partea de jos a burticii, dimineata simt un gust de metal in gura si nu pot manca nimic de rau ce imi e, plus ca mi`a crescut burtica destul de tare. Nu mai spun ca am arsuri, dureri de cap si as dormi toata ziua.
Am facut un test de sarcina saptamana trecuta, dar a iesit negativ.Se poate sa fie bebe in burtica? Va rog mult sa imi raspuneti. Multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (22)

chihaia (acum 15 ani)

Buna ziua.Ma numesc Mirela si am cateva nelamuriri.De doua luni ciclul menstrual ma tine 2-3 zile.... sanii ma dor si au crescut, simt o greutate in partea de jos a burticii, dimineata simt un gust de metal in gura si nu pot manca nimic de rau ce imi e, plus ca mi`a crescut burtica destul de tare. Nu mai spun ca am arsuri, dureri de cap si as dormi toata ziua.
Am facut un test de sarcina saptamana trecuta, dar a iesit negativ.Se poate sa fie bebe in burtica? Va rog mult sa imi raspuneti. Multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chihaia (acum 15 ani)

Multumesc mult pt raspunsul tau. Am sa merg in data de 11 la o ecografie:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena991510 (acum 15 ani)

eu zic ca e bebe :D
eu am bebe si cam la aceeasi varsta ca si a ta (10 sapt) si am aceleasi simptome

ia-ti un test de sarcina de la farmacie ca sa stii exact pana pe 11.

sa ne spui daca sunt 2 liniute sau nu :D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chihaia (acum 15 ani)

Multumesc frumos de raspuns:) Chiar mi`ai adus un zambet larg pe fata mie si viitorului tatic :D
Sa dea Dumnezeu sa fie!!!
Am sa va anunt cu siguranta dak sunt 2 liniutze sau nu:D
Sa ai un bebe sanatos si voinic. Pooop

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona166117244 (acum 15 ani)

Buna,
Dupa simptome...si eu inclin sa cred ca e vorba de bebe. Cam aceleasi simptome le-am avut si eu la inceputul sarcinii (si alte cateva).
Mai ia-ti un test de sarcina. Mie mi-a iesit pozitiv la 10 zile de intarziere a menstruatiei.
Sau poti face un test de sarcina Beta-Hcg, pe baza de sange. Desigur,plus un control ginecologic.
Numai bine si sa ne spui cum a iesit testul.
sanatate maxima si sa auzim de un bebe!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioan247 (acum 15 ani)

draga mea sfatul meu e sa mergi la ginecolog si sa vezi ce zice pt ca el poata sa simnta la mana daca esti gravida daca esti iti doresc multa sanatate tie si copiluluitau daca nu esti nu dispera ca o sa se inample mergi la ginecolog nu mai astepta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chihaia (acum 15 ani)

Multumesc mult pt raspuns si sfaturi. Cu siguranta am sa va spun cum a iesit testul si cum a decursc controlul la medic :)
Sa dea Dumnezeu sa fie bebe draga mea:) Multumesc!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chihaia (acum 15 ani)

Multumesc pt sfat. Am sa`l urmez caci nu mai pot amana:) Sa dea Bunul Dumnezeu sa fie bebe, caci eu si sotul meu ni`l dorim din tot sufletul:X

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena1132 (acum 15 ani)

asa zic si eu :D cu toate ca eu nu am avut aceleasi simptome.. ba chiar deloc nu am avut aproape in afara ca nu mi-a venit si ma dureau sanii fffff tare :) in rest nimik.. nici stari de voma nici nimik. bafta Mirela sa ne vii cu vesti bune :*:*:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chihaia (acum 15 ani)

Multumesc din suflet jamilla:) Sper din tot sufletul sa fie Bb:X:X
Am sa va tin la curent cu vestile bune:*:*:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Diana202127213 (acum 15 ani)

buna seara am si eu o problema cred ca sunt insarcinata si ca am ciclu peste sarcina deoarece luna trecuta mai venit mai devreme si mia curs decat o zis i ceva si foarte putin,iar luna asta mai venit si mai devrme ca luna trecuta si este de culoare maro si mai curs ff putin in trei zile cat ma tinut imi curge doar cateva picaturi pe zi si este de culoare maro,si in plus de ceva timp imi este rau am greturi nu imi mai place sa mananc orice nu imi mai place sa beau apa,nush ce sa zic as fi cea mai fericita daca ar fi sa fie bebe dar eu ma stiu si cu probleme cu fierea si am pus greturile pe seama asta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nora5 (acum 15 ani)

Buna
Mergi si cumpara un test pt sarcina, si apoi mergi si la un ginecolog
Numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vasile134107180 (acum 15 ani)

am si eu o intrebare:de cateva 2-3 zile cand urinez simt o durere la ovare,iar urina are o coloare rosiatica.ma poate ajuta cineva cu vreun sfat ce sa fac in cazul asta,pentru ca imi este foarte frica sa merg la medic.va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nora5 (acum 15 ani)

buna
Poate fi si o infectie urinara, pentru linistea ta mergi la doctor, el iti poate spune cel mai bine despre ce este vorba
Numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vasile134107180 (acum 15 ani)

ms pentru sfat sheila,dar imi e frica sa merg la ginecolog.am inteleg ca ceaiul de galbenele este bun in cazuri dastea,asa este?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nora5 (acum 15 ani)

Mergi intai si fa o urocultura si in functie de rezultat vezi daca vizitezi si ginecologul, desi nu ar fi rau.Asa am inteles ca ar fi bun ceaiul de galbenele dar ac***a in vedere ca nu sti sigur ce ai.
Mergi la doctor si astept vesti
Numai bine:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vasile134107180 (acum 15 ani)

sheila tiam trimis un mesaj privat si tiam explicat mai multe,sper ca lai primit pentru ca ,chiar am nevoie de niste sfaturi,te rog mult sami raspunzi!multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nora5 (acum 15 ani)

Buna
Imi pare rau dar nu am primit nimic pe privat, incearca sa mai trimiti odata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona166117244 (acum 15 ani)

Buna ,
Lasa frica si rusinea la o parte si mergi cat mai rapid la medic. Nu te poti trata "dupa ureche", risti sa faci niste complicatii de toata frumusetea...
Sanatate maxima!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vasile134107180 (acum 15 ani)

sheila tiam trimis iar mesaj privat,sper ca de data asta sal fi primit.mersi mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2