Nu stiu ce sa mai cred raspuns medic

Sarcina
Intrebare postata de dilara cu 12 ani in urma

Sunt disperata de situatia in care ma aflu si nu mai stiu ce sa cred.Va rog fetelor sa ma ajutati din experientele voastre sa inteleg.Asa cum am mai scris dupa 3 ani de abstinenta totala am inceput din nou viata sexuala.pe 5 iunie am avut ultima menstruatie,pana pe 8.in tot acest timp am avut relatii intime neprotejate,fiind convinsa de faptul ca nu sunt in perioada fertila,Am asteptat data de 3 iulie dar nu mi-a mai venit menstruatia .am luat testul de sarcina care a iesit negativ,insa de aproximativ 10 zile ma simt cumplit de rau avind ameteli,dureri de cap,greturi permanente,dureri de sini ,dureri de burta,urinari foarte dese,dureri de spate,sensibilitate la mirosuri de mancare.toate aceste simtome nu au incetat nici pana in prezent.Aseara am descoperit o scurgere de culoare inchisa,o pata mica cat o nuca.de dimineata dupa ce am urinat a aparut o scurgere roz deschis,iar acum imi curge o cantitate putin mai mare ,dar are culoarea de maro rosiatic.nu stiu ce sa mai cred,am citit comentariile dvs si am inteles ca toate gravidele trec prin aceasta singerare fiind perioada de nidatie,dar va intreb .Dupa tot ce v-am povestit este o sarcina?,dat fiind faptul ca testul barza mi-a iesit negativ insa starea mea generala este intocmai cum am spus chiar si in momentul de fata.durerile de cap si greturile nu m-au lasat nici macar in timpul noptii.ajutati-ma va rog cu un raspuns.va multumesc tuturor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

ochi negri (acum 12 ani)

S-ar putea sa fie si o sarcina dar s-ar putea sa fie doar o dereglare...La 38 de ani si dupa atata abstinenta...Cel mai sigur ar fi sa mergi la un medic,ai afla concret ce-i cu tine si ai sti ce ai de facut.Incertitudinea in care stai mai mult rau iti face si nu cred ca cineva iti poate spune cu exactitate,aici,pe forum,ce ai.Nu mai astepta,du-te la medic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dilara (acum 12 ani)

ITI MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU SFAT OCHI NEGRI.STIU CA AI MARE DREPTATE,INSA FIECARE DINTRE NOI AVEM CEL PUTIN CATE O EXPERIENTA,DE ACEEA ESTE BINE SA ASCULTI SI PAREREA ALTOR PERSOANE CARE A TRECUT PRIN SITUATII SIMILARE.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Georgescu Cristian MDr. Georgescu Cristian este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

buna seara,

dupa cum a scris si ''''ochi negri'''', poate fi o sarcina sau doar o dereglare hormonala, si doar un consult ginecologic ar putea face diferenta. la cat timp dupa ultimul contact sexual ati facut testul de sarcina? ...oricum ar fi, sunt de parere ca ar trebui sa repetati testul de sarcina, si pentru mai mare eficienta ar trebui facut din urina de dimineata.
cat despre metoda contraceptiva aleasa, in timp s-a demonstrat ca nu este deloc una sigura, ba chiar foarte riscanta dupa cum constatati si dumneavoastra acum.

va urez o seara buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sarcina.

Dr. Gheorghe Gica (acum 12 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

Puteti face teestul de sarcina din sange ca sa fiti sigura ca nu e sarcina.apoi caiza sangerarii o puteti stabilu doar la un consult. www.ginecolife.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena (acum 12 ani)

sunt elena si eu sunt insarcinata am 22 de saptamani.In primul rand testul barza la mine nu a functionat,desi aveam stari de disconfort,pofta de a manca,si intarirea sanilor iar la 3 teste barza toate mi-au iesit negative.Si eu am trecut prin asa ceva,am avut secretie abundenta verzuie,dureri de burta,dar am mers la medicul ginecolog si mia prescris ovule si nu mai stiu ce.ideea este ca trebuie sa stii exact ce se intampla cu organismul tau,cu organele genitale,se face testul papa nicolau si trebuie sa-l faci si tu acum nu maine,de tine depinde ce se va intampla mai tarziu.Nu vreau sa te sperii dar sfatul meu este mergi urgent la doctor.Nu stiu daca iti doresti un copil sau nu.In plus am inteles ca ai 38 de ani,este o varsta la care riscurile sunt foarte mari si daca iti doresti acest copil si vrei ca el sa fie si sanatos mergi la doctorul ginecolog.Fati testele care ti le cere.Indiferent de ce vei face sa nu uiti ca esti femeie si trebuie sa ai un medic ginecolog care sa te vada si sati faca analize cel putin o data pe an.Iti urez multa sanatate si sper sa fii viitoare mamica,la mine urmeaza al patrulea copil,sunt foarte fericita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxy (acum 12 ani)

cred ca trebuie sa mergi la medicul ginecolog cat mai repede indiferent daca esti insarcinata sau nu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristinel (acum 12 ani)

Cred ca tipa e prea alintata si cauta secs cu un medic ginecolog sa o satisfaca foarte bine ca dupa 3 ani ia venit o pofta teribila si numai un tip dotat si experimentat o poate salva pe duduie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ardeleanu'' (acum 12 ani)

Cristinel,
Esti un bou ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: