INFECTIE CU E COLLI LA 30 SAPTAMANI

Sarcina
Intrebare postata de dariatm cu 13 ani in urma

Buna am si eu o intrebare :sunt insarcinata in 30 saptamani si la ultima urocultura mi-a iesit o infectie cu e colli 100000germeni/ml,doctorul de familie mi-a facut o reteta cu ofloxacinum 200 si urisan,iar doctorul ginecolog a spus sa nu le iau ca nu este indicat in sarcina la 30 saptamani acest antibiotic.Ce pot sa fac in aceasta situatie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

mirona74 (acum 13 ani)

Mergi la ginecologul care iti monitorizeaza sarcina, arata-i analizele - adica ce ti-a iesit in urina - si intreaba-l ce sa faci. Fiind medic ginecolog banuiesc ca stie cel mai bine care ar fi solutia optima, nu crezi?
Sanatate multa, tie si bebelusului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Aura (acum 13 ani)

Eu zic sa bei 2 litri de apa pe zi ca asta iti face cel mai bine si sa nu iei ofloxacinum ca nu e indicat nu ti-as recomanda nici ceaiuri ca unele sunt periculoase mai ales cele diuretice pentru infectii urinare.Ma gandesc ca acum la 30 de saptamani nu mai ai greturi deloc si poti bea apa fara probleme.Ajuta foarte mult si o sa te simti mai bine.Si nu te speria ca mai toate gravidele fac infectie urinara.Bea apa multa chiar daca nu ti-e sete.bafta si sarcina usoara

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: