Exista ciclul menstrual in timpul sarcinii?

Sarcina
Intrebare postata de gyulya_gyulya cu 13 ani in urma

Buna ziua! Poti avea ciclul menstrual peste sarcina ? Prima zi a ciclului menstrual a fost pe data de 1 august si a existat un contact sexual neprotejat pe 13 august , apoi mi-a venit pe 29 august insa toata luna am avut dureri abdominale , stari de greata si oboseala. Va rog sa imi da-ti un raspuns sunt foarte nelinistita .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

Iuli (acum 13 ani)

Este foarte simplu. Fa un test de sarcina.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gyulya_gyulya (acum 13 ani)

Da am sa il fac la sf lunii pt k acum nu il pot face (o problema personala). Dar intrebarea era daca poti avea ciclul menstrual peste sarcina ? multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Da, se poate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

In plus, ziua contactului a fost exact in perioada fertila. Daca nu doresti copii, foloseste fara exceptie prezervativul de la prima penetrare. Nu exista scuza pentru a nu-l folosi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marin (acum 10 ani)

sunt foarte skumpe nici nuti vine a p***a cele ieftine se rup repede

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

m_andra (acum 13 ani)

Din punct de vedere biologic nu este posibil. Nu poti avea menstruatie in timpul sarcinii, insa poti avea sangerari deciduale, din varii motive, unul din ele fiind sangerarea de nidatie, cand se implanteaza embrionul.Desi aceste sangerari pot semana cu menstruatia, ele sunt de fapt cu totul altceva. Iti doresc multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

patan.xc (acum 11 ani)

trebuie de al proteja cu prezarvativu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

petru (acum 11 ani)

sa nu te agiti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mimi (acum 10 ani)

buna buna,am si eu o intrebare kare ma deranjeaza,,me''a intirziat ciclul luna aceasta cu aproape o saptamana ,am facut un test a arata pozitiv,si totusi me''a venit ciclul,ce ar insemna?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tere (acum 10 ani)

inseamna sa astepti sa treaca menstruatia si apoi sa iti faci un test e posibil sa fii insarcinata. la prietena mea a fost la fel ca la tn.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mimi (acum 10 ani)

am mai facut un test si e negativ,sunt bine akum,, ms de rsp tere,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mimi (acum 10 ani)

Mai bine mergi la un specialist

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

flori (acum 8 ani)

Buna , ma numesc flori , iar eu cu prietenul meu am avut o mimare de un contact sexual mentionez (sunt virgina) el a ejaculat dar nu in mine , a fost mai in exterior, mentionez ca la mine era prima zi de menstruatie .. astept un raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

flori (acum 8 ani)

Se poate sa raman insarcinata ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11544724264 (acum 5 ani)

Buna am si eu ameteli si greață și dureri de burta pe timpul menstruatiei ..pate fi o sarcină?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: