Dureri in timpul actului sexual

Sarcina
Intrebare postata de carmen658 cu 14 ani in urma

Buna,
Mai mult ca sigur aveti o infectie, o ciuperca care traieste in organism. Trebuie neaparat sa mergeti la un control pentru a va da medicul un tratament adecvat. Poate daca aveai simptomele ca; usturimea sau scurgerea, atunci ar fi fost o infectie cu cadida. I-ati partenerul si mergeti sa va faceti un control. Pe curand si astept vesti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

carmen658 (acum 14 ani)

Buna,
Mai mult ca sigur aveti o infectie, o ciuperca care traieste in organism. Trebuie neaparat sa mergeti la un control pentru a va da medicul un tratament adecvat. Poate daca aveai simptomele ca; usturimea sau scurgerea, atunci ar fi fost o infectie cu cadida. I-ati partenerul si mergeti sa va faceti un control. Pe curand si astept vesti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luma (acum 14 ani)

Citat:
revin iar ptr un nou raspuns.. dupa cum v-am scris am fost acum 2 sapt la ginecolog mi-a scos secretie vaginala,am revenit dupa o sapt la cabinet ptr analiza secretiei si nu mi a zis ce am , tot ce am inteles de la el e ca am un microb in mine care odata in viatza apar la toate femeile si ca e ceva normal. am tinut tratamentul cu metronidazol o saptamana,si sunt departe de a ma vindeca...aceleasi dureri le am ca si inaintea tratamentului..plus ca de cand am terminat tratamentu..adica de 4 zile am niste secretii urat mirositoare ,albicioase..si branzoase :-& nu stiu ce sa mai fac .. acum 2 zile am fost iar la medic,si mi a dat iar antibiotice o saptamana! dar eu cred ca fara nici un rost..nu cred k ma doare atat de tare in timpul actului sexual dinn cauza unei infectii minore.. de cand am durerile astea nici macar nu ma mai excit ... e f mare posibilitatea sa am o rana pe col?si in afara de rana pe col ce mai provoaca durerea in timpul actului sexual? astept raspunsuri..ms..

eu am umblat 15 ani la acelasi medic si acuma face erori dupa erori , de 6 luni sunt distrusa, am apelat la altul, scump dar a meritat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea24134541 (acum 14 ani)

Iubita mea, sa-ti dea antibiotice in timp ce ai o scurgere albicioasa si branzoasa e cea mai mare p***ae posibila pe care o poate face un medic. Ceea ce ai tu este intr-adevar o bacterie care apara cel putin odata in viata la orice femeie, dar ea ia nastere datorita consumului in exces al antibioticelor. Poate nu chiar in exces dar gandeste-te, sau incearca sa urmaresti cand anume te durea cel mai tare: inainte sau dupa ce ai luat antibiotice. Dute la un medic sau chiar la medicul de familie si intreaba-l de ciupercile care se pot dezvolta la nivelul vaginului de la antibiotice. Eu iti recomand un antimicotic, dar nu inainte de a face un test sa vezi daca nu iti faci mai rau(spun asta pt ca multe femei sunt sensibile la antimicotice, adica au alergii), sau daca tie frica poti incerca cu : CANESTEN GIN3 si LOMEXIN. Eu sufar de asta de cand mi-a venit ciclu prima data si nimeni nu mi-a descoperit pana acum. Tot eu am fost cea care a avut rabdare si am incercat sa observ cand si de la ce ma doare mai tare. Prietenul sau sotul nu are nimic ? Adica dupa actul sexual nu i se inroseste glandul si face mici buburuze dureroase dupa care i e ia pielea de pe el? Daca e asa atunci iti recomand acelasi tratament, poate un test papanicolau te-ar ajuta mai mult. Oricum nu are de ce sa-ti faca rau medicamentele de care tiam spus dar tr sa faca si partenerul tratament odata cu tine(doar cu lomexin=crema ), doar 3 zile si ai sa vezi ca e mai bine. Foloseste doar lenjerie de bumbac si sa incerci cat mai putin sa te speli in interior, daca reusesti deloc cel putin in timpul tratamentului. Multa bafta si sa auzim de bine. Astept un raspuns cu mai multe detalii daca se poate. Canesten sunt ovule.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vargaadelina (acum 14 ani)

am fost azi iar la medicu de familie..din nou m-au trimis la spital sa mi faca iar toate analizele..este a 4a oara cand imi fac analizele..mi au luat secretie vaginala,mi au luat sange..si bla bla.. au zis sa sa ma intorc intr o saptamana dupa rezultate.. mi a zis ca daca dupa ce mi da rezultatele nu am nimic,ma trimite iar la alt spital unde se fac mai multe teste.. de 3 luni de zile de cand sunt plecata din tara umblu ca o nebuna pe la toate spitalele si nimeni nu mi face nimic..tot ma trimite altundeva..nu inteleg ce as putea avea..imi este frica ca daca mai astept mult duce la infertilitate ceea ce as putea avea.. P.S. Andreea24 m ai intrebat daca partenerului meu nu i se inroseste dupa actul sexual..tin sa mentionez faptul ca nu pot avea viata sexuala ptr k ma doare ingrozitor.. pur si simplu nu rezist..nu pot.. e ceva de genu de parca mi ar baga cineva un cutit inauntru si m ar taia..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vargaadelina (acum 14 ani)

am fost azi iar la medicu de familie..din nou m-au trimis la spital sa mi faca iar toate analizele..este a 4a oara cand imi fac analizele..mi au luat secretie vaginala,mi au luat sange..si bla bla.. au zis sa sa ma intorc intr o saptamana dupa rezultate.. mi a zis ca daca dupa ce mi da rezultatele nu am nimic,ma trimite iar la alt spital unde se fac mai multe teste.. de 3 luni de zile de cand sunt plecata din tara umblu ca o nebuna pe la toate spitalele si nimeni nu mi face nimic..tot ma trimite altundeva..nu inteleg ce as putea avea..imi este frica ca daca mai astept mult duce la infertilitate ceea ce as putea avea.. P.S. Andreea24 m ai intrebat daca partenerului meu nu i se inroseste dupa actul sexual..tin sa mentionez faptul ca nu pot avea viata sexuala ptr k ma doare ingrozitor.. pur si simplu nu rezist..nu pot.. e ceva de genu de parca mi ar baga cineva un cutit inauntru si m ar taia..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: