Cand apar primele semne de sarcina?

Sarcina
Intrebare postata de Vasile75125331 cu 12 ani in urma

Va rog sa imi spuneti la cate zile (saptamani) de la contactul sexual si dupa ce s-a produs conceptia la femei apar si primele semne de sarcina, acele "greturi"?
In general si in conditii normale cand apar primele simptome de sarcina?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

madi_veli (acum 12 ani)

Depinnde de la femeie la femeie. Unele pot aparea in decurs de cateva zile iar alte simptome pot sa nu apara deloc. La mine de exemplu primele semne au aparut la doua saptamani de la contactul sexual: greata si tensiune mamara- ca la menstruatie. Nu eram sigura deci am asteptat pana la urmatoarea menstruatie si asa am primit mult doritul raspuns. Cel mai bine consulta doctorul. La un control de rutina poate observa daca ai colul inchis sau nu si poate face si o ecografie. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

radu mioare (acum 9 ani)

Eu de doua luni am avut menstruatie foarte putin,de obicei ma ma tine 4 zile luna asta la fel si me rau am greturi durei de spate,de cap,ami curge pepuru.etc Am fc testu de sarcina si me esit negativ

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexandra (acum 7 ani)

La mine simptomele au aparut la o sapt dupa contactul sexual.. durere de sani si mancam fr mult iar in a 2a sapt deja simteam un disconfort abdominal..erau un fel de crampe.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MIHAI (acum 7 luni)

Îi este greata de 2 zile iubitei mele , și i-a întârziat și perioada cu 2 zile , și da am avut contacte sexuale!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: