Alina

Sarcina
Intrebare postata de ella9000 cu 14 ani in urma

Buna ziua. am si eu o intrebare testele de sarcina depisteaza o sarcina de 14 sapt?precizez ca am un ciclu mestrual neregulat , am avut contacte sexuale neprotejate, dar am folosit metodata "p***atului",, am avut aceste contacte in dec apoi in feb , in acest timp mi''a venit mestruatia , am facut 2 teste de sarcina in ianuarie si 2 in februarie la o sapt inainte sa vina menstruatia , si 2 teste dupa ce s;a terminat, si toate negative ... acum cateva zile am mai facut un test si tot negativ , insa ceea ce ma ingrijoreaza pe mne e ca am anumite simptome si nustiu dak aceasta este cauza: usoare dureri abdominale(senzatia caa as avea ceva i burta, balonari, oboseala cand merg , usturimi la urinare, dureri de spate, uneori dureri de cap)vreau sa ma ajutati cu un rasp , pt ca sunt foarte derutata , si poate ca toate aceastea se trag si de la subconstientul meu .... nustiu . va multumesc si ast un raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

marialeea (acum 14 ani)

Metoda "p***atus interruptus" este cea mai nesigura metoda contraceptiva din cate exista! Zau, pe cuvant, daca nu doresti un copil de ce nu te protejezi cum trebuie (pastile contraceptive sau prezervativ)???? Chiar crezi ca e o mare placere sa treci printr-un avort???
Pentru a te lamuri mai bine daca esti sau nu insarcinata, du-te la un control ginecologic si fa niste teste de sange, asa vei sti cel mai bine cum sta treaba! Pot fi mai multe cauze ale simptomelor tale, poti fi insarcinata si "sa-ti vina peste", si din cauza asta sa nu te "depisteze" testele uzuale de sarcina ca ai fi gravida, sau pur si simplu poti avea o problema ginecologica. Du-te la un control, oricat ti-ar displace lucrul asta, pentru ca, daca chiar esti gravida, ar cam trebui sa afli din timp, nu crezi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daybyday (acum 14 ani)

este prea devreme pentru test la numai 2 saptamani. poate indica si fals pozitiv sau fals negativ. dintre simptomele mentionate, usturimea la urinare nu este unul de sarcina. mai asteapta o saptamana pentru a face testul (pentru rezultate cu probabilitate mai mare foloseste prima urina de dimineata).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RUSCA (acum 14 ani)

Draga Alina in afara faptului ca aceasta metoda nu o mai foloseste nimeni pt ca nu este sigura (inainte de a ejacula barbatul pierde o subst care este la fel de periculoasa ca sperma pt ca contine spermatozoizi)testele de sarcina depisteaza o sarcina din a 10 zi de la conceptie asa ca mergi la un medic urgent.Pt ciclul neregulat foloseste anticonceptionale si vei vedea ca se va regula dar si pt ca inteleg ca nu vrei o sarcina imediata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: