Medicatie

Intrebare postata de 7donaleo cu 8 ani in urma - 7 raspunsuri MExista raspuns de la medic
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Parkinson

Ar fi posibil ca din cauza medicatiei de parkinson sa-mi apara ca efect secundar pete maronii pe maini si pe fata,iau isicom si mirapexim .As vrea sa stiu cum scap de ele,Am 55 de ani, multumesc

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (7)

buna seara,

din cate stiu, isicom poate da reactii adverse cutantate, dar acestea sunt mai degraba de tip eruptie sau eritem facial. ne-ati putea scrie de cat timp v-au aparut aceste pete, daca au aparut toate odata, ce dimensiuni au, daca in timp s-au modificat la culoare sau daca au disparut din ele, daca sunt pruriginoase si daca le puteti corela cu inceputul tratamentului pentru boala Parkinson.

pentru mai multe detalii despre cele doua medicamente si despre reactiile adverse ale acestora, puteti accesa cele doua linkuri:
http://sfatulmedicului.ro/medicamente/isicom-comprimate_9724
http://sfatulmedicului.ro/medicamente/mirapexin-tablete_11658

va urez o seara buna

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Esti medic si vrei sa te promovezi?

Raspunde intrebarilor din grupul Parkinson.

Inscrie-te aici!
7donaleo (cu 8 ani in urma)

buna seara domnule dr Cristian,Petele de care am vorbit au aparut la un inteval de cativa ani dupa ce am inceput tratammentul,si seamana foarte mult cu petele ce se cheama ''crizantemele mortii(vai ce sinistru) de aceasta am zis ca am 55 de ani.As vrea un tratament cu ceva alifii daca se poate.noapte buna.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
7donaleo (cu 8 ani in urma)

scuze am uitat sa zic ca am 55 de ani dar parkinsonul pe carre-l am de 11 ani mi--a pus in spate inca 20 de ani.deci fizic sunt de 75.cu regret

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Mihaela22120678 (cu 8 ani in urma)

Cred ca mai bine ati merge la un dermatolog!

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Iuli (cu 8 ani in urma)

Cted ca va referiti la petele de keratoza senila care apar cu varsta mai devreme sau mai tarziu. Nu se poate face nimic impotriva lir. Nu au lsgatura cu Parkinsonul. In alta ordine de idei, din cate stiu in anumite situatii Parkinsonul se poate opera. Merita sa va ibteresati, mai ales ca sunteti asa tanar.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
7donaleo (cu 8 ani in urma)

va multumesc pt interes fata de situatia mea,Am citit multe despre boala parkinson si concluzia la care am ajuns eu este ;daca organismul s-ar putea relaxa in mod natural ar disparea toate simtomele si noi am fi vindecati,medicamentele ne amortesc doar agitatia si ne adauga si alte necazuri ,operatia de stimulare este ingrozitoare ca procedura cu efect limitat max 5 lunni dupa care te alegi doar cu 2 gauri in cap ,un dispozitiv in trup si reiei lupta cruda de unde ai ramas Asta am inteles eu,Eu inca''''''''functionez'''''''' si poate daca intereseaza pe cineva o sa scriu ce program mi-am facut

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

dupa cum ne-a scris si Iuli, fara mai multe informatii, mai ales ac***a in vedere ca au aparut la interval de cativa ani dupa debutul tratamentului, petele acelea par a fi pete de ''keratoza senila'', si nu inseamna decat ca apar spre exemplu odata cu varsta sau cu expunerea exagerata la soare, dar si ca nu prea aveti ce sa le faceti. (totusi fara un consult dermatologic, este doar o presupunere)
cat despre boala Parkinson, puteti sa scrieti cu incredere aici deoarece chiar daca nu raspunde intotdeauna multa lume, acest site este vazut de foarte multi oameni care sunt in aceeasi situatie cu dumneavoastra iar experientele prin care treceti dumneavoastra pot fi de ajutor.

va urez o zi buna

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.