Dureri musculare picioare si inghinale raspuns medic

Investigatii
Intrebare postata de Sansiromaical cu 10 ani in urma

Buna ziua, am 23 de ani si am dureri mari la nivelul picioarelor, muschii ma dor mereu, incepand de la muschii fesieri, soldului (sau articulatia de la sold), coapsele gambele si intepaturi in talpa. De parca s-ar rupe muschiul in timpul mersului. Iar inghinal ma dor testiculele, uretra, am prostata usor marita, aparatul reproducator se mai micsoreaza cateodata...capata o marime neobisnuita si este foarte rece. prima data a inceput cu dureri lombare, pe langa durerile musculare mentionate ma durea si spatele...mi-au spus ca am discopatie lombara, am facut fizioterapie 10 sedinte, am luat pastile arcoxia 120, mydocalm, si ceva pentru protectia stomacului...mi-au trecut putin durerile de spate...iar cele musculare de la fese in jos s-au intensificat...Un neurochirurg dupa ce m-a pus sa fac o tomografie a zis ca nu am probleme la coloana...nu este vorba de hernie de disc si m-a trimis la un reumatolog.(unde am facut pt maine programare) Un urolog mi-a confirmat ca am prostata usor marita...mi-a zis sa fac o spermograma...(negativ), urocultura si sumar urina pt. care inca astept raspuns...Sunt bulversat chiar nu stiu ce este in neregula cu mine. a inceput totul acum 6-7 luni de zile si parca in fiecare saptamana e din ce in ce mai rau...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Consultul reumatologic este cel care poate stabili diagnosticul cert: fie un reumatism inflamator, fie afectare musculara, etc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Investigatii.

Sansiromaical (acum 10 ani)

Stiam deja ce mi-ati spus dumneavoastra...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pavel (acum 8 ani)

cum te mai simti si care a fost diagnosticul? ma tem ca am aceleasi simptome.Daca poti sa-mi raspunzi aici sau la adresa [email protected]. Mersi mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AlexU (acum 7 ani)

Salutare! Sunt biciclist amator. De la o vreme am înțepături în fese și în coapse când pedalez. Nu am o condiție fizică de invidiat, dar pedalez cel puțin 100 km pe săptămână. Nu aveam aceste probleme înainte. În mare parte, am aceleași simptome descrise în această postare. Inclusiv problema cu micșorarea membrului reproducător. Poate fi de la lipsa anumitor minerale sau vitamine în organism? Vă mulțumesc!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: