Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

Cum sami tratez penisul strivit?

Investigatii
Intrebare postata de Utilizator11715126826 cu o saptamana in urma

Eram la baie ma masturbam și în timpul erecției mam strâns tare de penis și a pocnit de 2 ori și acum.ma.doare și e cam deformat mai subțire dar ma doare dacă am erecției și am noduri le simt dar nu sa învinețit nu urinez cu sânge ce sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului (acum o saptamana)

Buna ziua,

Daca ti-ai strivit penisul, trebuie sa soliciti ajutor medical de urgenta. Ceva similar poate cauza o ruptura sau fractura a penisului, care, desi e rar intalnita, este o urgenta medicala ce necesita interventie chirurgicala imediata.

Simptomele tipice includ durere acuta, vanatai, deformaresi, uneori, un sunet similar cu un pocnet.

Aceasta leziune traumatica a penisului apare in general in timpul unui act sexual intens sau masturbare, cand penisul erect este fortat sau impins brutal.

Intre timp:
- Incearca sa nu iti folosesti penisul in niciun fel - nu face sex si nu te masturba.
- Aplica pungi cu gheata pentru a reduce umflatura si durerea - dar asigura-te ca infasori gheata intr-un prosop sau o bucata de panza, astfel incat sa nu fie in contact direct cu pielea.
- Ia medicamente pentru durere pe cale orala - cum ar fi Paracetamol sau ibuprofen.

Cu toate acestea, trebuie sa mergi la medicul tau de familie sau la un specialist imediat ce observi asemenea simptome pentru a putea fi indrumat corespunzator.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/fractura-de-penis_8415

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: