Stafilococ coagulaza pozitiv in nas

Streptococi, stafilococi si alte bacterii
Intrebare postata de ANCA GROSU cu 13 ani in urma

Buna ziua,

Am stafilococ coagulaza pozitiv ( inteleg ca este cel auriu) in nas; pt ca am o imunitate scazuta ( din cauza unor tulburari cronice de somn) fac adesea mici pustule dureroase in nas; exista o varianta de tratament care sa dea rezultate? sa nu reapara microbul, ma refer; eu folosesc doar dezinfectante locale in prezent si o igienizare riguroasa a prosoapelor, fetelor de perna, etc.
Multumesc,
Anca

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

Sanda (acum 13 ani)

exista un unguent nazal ce combate inf cu staf din nas, se numeste Bactroban, dar nu stiu daca il gasiti in tara...eu l-am achizitionat din ungaria...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANCA GROSU (acum 13 ani)

multumesc pt raspuns; nu il gasesc in tara; se poate sa mi-l achizitionati si mie din ungaria? indraznesc prea mult?; daca sunteti de acord poate imi dati un mobil sa vb mai multe detalii. multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cosmin (acum un an)

adresa_web_filtrata /search/result.html.Aici il gasiti. O zi buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

STAFILOCOCCINUM CH9 granule, cate 5 granule puse sub limba, de doua ori pe zi, zece zile pe luna, timp de trei luni. Cu jumatate de ora inainte de masa, sau cu o ora dupa masa. Se gaseste in farmaciile care au si produse homeopate. Un tub costa 6 roni si are 90 de granule.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca grosu (acum 13 ani)

Iti multumesc; am incercat tratament homeopat: stafilococcinum CH 30 timp de 30 de zile; am simtit o ameliorare a simptomelor insa la analiza se mentine microbul; sa inteleg ca ar trebui sa refac tratamentul? se administreaza asemanator unui vaccin?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vichy (acum 13 ani)

dar spune-mi te rog se elibereaza numai cu reteta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana1976 (acum 11 ani)

Pentru ce varsta se administreaza CH9? Eu am nevoie pt.copilul meu care are 8 ani si jumatate.Am cumparat CH200 cum am mai citit pe forum.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Am inteles,din ce am citit despre aceste preparate caci, cu cat este CH mai mare, cu atat dilutia este mai mare[ mai slab]. Urmeaza sa refac analiza dupa cele trei luni. Simptomele au trecut...........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela georgescu (acum 11 ani)

recomand cu multa incredere dr de familie specialist in tratamenete homeopate
Angelica Dumitrescu 0722958805 bucuresti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANCA GROSU (acum 11 ani)

multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

zjyghczk (acum 10 ani)

vaccinul de la cantacuzino l-am facut de 2 ori, rezultat 0 din pacate
Bactroban Crema 15g am eu,noua, e de departe cea mai buna crema ptr stafilococ, uitati-va pe forumurile straine sa vedeti
cine are nevoie de crema, poate sa ma contacteze la 0723 200 324

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena (acum 8 ani)

buna ziua baietelul meu ia iesit la analize stafilococul auriu dupa cateva antibiotice nici un rezultat date de un medic o r l iar alt medic ia prescris unguentu nazal bactroban spunandumi ca nu mai asta il poate vindeca. dar din pacate nu-l gasesc pe nicaieri va rog din suflet cineva care il poate obtine sa ma sune la nr 0767362662 elena giurgiu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tatiana Constantin (acum un an)

Buna seara, eu am scapat de stafiloccocul auriu din nas. Contactati-ma ca sa va dau detalii:0725796144

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: