Ce pot face?? raspuns medic

HPV
Intrebare postata de ghsaaa cu 13 ani in urma

Am un neg in zona pubiana.pe labiile mici(cred ca m.am exprimat corect),ce pot face pentru a disparea.pot pune solutii precum duofilm sau altceva,,pe el ???nu stiu cat este de grav dar citind pe net am vazut ca poti face si cancer de la ele.e adevarat.?va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

Iuli (acum 13 ani)

DA si este foarte grav! Este vorba de HPV si poti face cancer. Trebuie NEAPARAT sa mergi cat de repede la un medic dermatolog pentru tratament!! REPEDE!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaiR (acum 13 ani)

ok.... parerea mea este sa iti pui in ordine prioritatile.... in primul rand ca sa scapi de negii astia mergi undeva la o dermatologie... se scapa relativ usor... eu am avut, si mi-am facut cauterizare cu laser, am avut doar in zona pubiana pentru ca am fost inspirat sa folosesc prezervativul.... iti pot spune ca laserul nu doare... frige, dar nu doare... Deci de astea scapi relativ usor. Apoi, cred ca trebuie sa iti faci un papa-nicolau, iar apoi eventual o genotipare. Este vorba de HPV, dar in fine pana nu stii exact cu ce te confrunti nu are rost sa te impacientezi. Trage o gura mare de aer in piept si rezolva problema pe etape. Multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Corneliu DOBRE MDr. Corneliu DOBRE este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Adreseaza-te unui medic dermatolog competent in acest domeniu.
Rezolvarea completa si lipsa recidiveror depinde mult de experienta.
http://075dermato.blogspot.com/2010/09/vegetatii-veneriene.html

075dermato

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul HPV.

Larisa (acum 13 ani)

Eu nu stiu de unde m-am infestat cu un astfel de virus ca nu am avut contact sexual si am fost plina ca creasta cocosului .La medic mi-a zis ca este din cauza sistemului imunitar foarte scazut si m-am tratat natural pentru imumitate iar pentru negi am scapat cu rostopasca si ciuperca Milena a fost recomandata de doamna doctor Stela la cabinetul dansei tel 0744870194 Bucuresti Am scapat si au trecut cativa ani si nu au mai reaparut iar analizele mi le-am facut si nu mai am probleme de nici un fel

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ari2608 (acum 13 ani)

Imi poti spune, te rog, cu ce te-ai tratat natural pt imunitate? Ai folosit tinctura de rostopasca?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ghsaaa (acum 13 ani)

am un neg in zona pubiana iar doctorul dermatolog mi a spus ca trebuie sa merg sa il taie dar nush daca e normal,mi se pare cam periculos pentru al taia .ce imi puteti recomanda.multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Sa mergi la dermatolog si sa faci ce iti spune. De ce ti se pare periculos? Ai vreo pregatire medicala ca sa poti pune la indoiala ce zice medicul? Sa nu iti imaginezi ca ia cutitul si-l taie. Se cauterizeaza.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Irina (acum 13 ani)

Larisa ai putea te rog sa explici mai pe intelesul nostru cu rostopeasca si ciuperca milena ...bravo, vorbesti de parca nu ar fi nimic grav, si noi suntem traumatizare aici...!!!era bine daca aveam si noi un site doar al nostru pentru ca sunt multe fete si baiati care habar nu au de hpv asta...cine vrea sa vorbim mai indetaliu si cine are un doctor sau doctorita buna va rog din suflet sa intrati pe id de mes manu_irina si vorbim acolo fetelor care ati gasit ,poate vreun remediu care a dat rezultate sau aveti un doctor care va ajutat mai mult RECOMANDATI-L va [email protected] intrati si poate scapam de virusul asta blestemat.....manu_irina....va astept cu drag

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

manu_irina (acum 13 ani)

Larisa ai putea te rog sa explici mai pe intelesul nostru cu rostopeasca si ciuperca milena ...bravo, vorbesti de parca nu ar fi nimic grav, si noi suntem traumatizare aici...!!!era bine daca aveam si noi un site doar al nostru pentru ca sunt multe fete si baiati care habar nu au de hpv asta...cine vrea sa vorbim mai indetaliu si cine are un doctor sau doctorita buna va rog din suflet sa intrati pe id de mes manu_irina si vorbim acolo fetelor care ati gasit ,poate vreun remediu care a dat rezultate sau aveti un doctor care va ajutat mai mult RECOMANDATI-L va [email protected] intrati si poate scapam de virusul asta blestemat.....manu_irina....va astept cu drag

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lili (acum 10 ani)

Am si eu o astfel de problema.Mi-au aparut mai intii ningei pe marginea labiilor mici nemijlocit unul linga altul,apoi cu incetul au inceput sa-mi apara si pe labiile mari mai putine dar um pic mai mari.
Nu stiu absolut nimic de ningeii di regiunea organelor ginitale,va rog sa ma ajutati.Ms mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicole (acum 9 luni)

Veregen unguent 15g cam 200 si ceva lei la farmacie cu extract ceai verde.

Duofilm este indicat doar pt negi din talpa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: