Hemoroizii

Hemoroizi
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Cum scap de acesti durerosi, inestetici ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (82)

carmen loredana86543 (acum 16 ani)

Hemoroizii apar datorita constipatiei cronice, ar trebui inlaturat acest factor si puteti folosi unguente; eu am folosit hemorzon si durerile s-au mai calmat; daca aveti o munca de birou este si mai complicat...sezutul prelungit face mai mult rau.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Francisc886906 (acum 16 ani)

si eu am suferit de hemoroizi.In Brasov;Iasi Bucuresti o clinica Proctoline[in Bv tel.0268418333]o consultatie costa 60 lei noi si iti zice ce grad ai.Costa intre 1000 lei si 1500lei.nu trebue internare ci mers la doua saptamini.te programeaza i-ti face mai multe iterventii.Stateam pe vc o juma de ora.trebuie avut grija si la mincare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea H (acum 10 ani)

Si eu am fost la medic si mi-a recomandat tratament 2 luni cu crema Avenoc si Tablete Hemorroid Homeopatic, aveam dureri groaznice dar combinatia asta a avut efect din prima zi.
Trebuie sa iti cumperi si un sapun soft, sa nu te irite.
Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria616 (acum 16 ani)

Cu hemoroizii e o problema - inainte de toate va trebui sa faci un consult de specialitate, abia dupa aceea poti lua masurile ce se cuvin.
(sant externi, interni ? faci hemoragie ?)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana510 (acum 16 ani)

cu ce sa-i tratez pe hemoroizi va rog o sugestie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniel (acum 13 ani)

Si eu am avut probleme cu hemoroizii si am reusit sa scap de ei cu o anumita cura de apa cu sare. Cum procedati? Pune-ti intr-un lighean apa calda(atat de calda cat puteti suporta) si apoi puneti un pumn "bun" de sare in apa respectiva. Iar apoi stati cu picioarele in apa aceea cu sare. Faceti lucrul acesta timp de 2 saptamani. Pare un lucru absurd dar crede-ti-ma are efect. Sanatate la maxim!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Magdalena542 (acum 10 ani)

7R6

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionut 36 (acum 10 ani)

Si eu as vrea sa fac tratamentul cu Crema Avenoc si Tablete Hemorroid Homeopatic
Ce sapun soft sa cumpar?
De unde pot cumpara medicamentele si crema?

Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giulyana (acum 16 ani)

Cu crema Lasonil de 2-3 ori/zi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danut (acum 13 ani)

ms mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marian18776908 (acum 16 ani)

bai de sezutin ceai de galbenele+salvie,dupacare crema hemosan de la magazin bioplant.multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

am vazut ca cineva a inrebat cum poate scapa de hemoroizi?...daca vrei un sfat bun crede-ma ca si eu am avut mari probleme cu acesti durerosi hemoroizii...mai erau 1 sau 2 zile pana sa ajung la operatie dar Dumnezem m-a ajutat si de aceea vreau sa ajut si eu pe alti am doar 15 anii si am probleme mari cu ei...sfatul este:in fiecare seara timp de 30 de zile stai cu fundul deasupra unei galeti sau a unui lighean in care este ceai pentru hemoroizi(il poti gasi la plafar sau farmacie) in vas sa nu fie foarte mult ceai doar de vreo 3 degete inaltime dar sa stai 15 min pana intra aburul in corp(sa te acoperi cu ceva dupa ce te asezi)faci in fecare seara de vreo 4,5 ori timp de 15 minute fiecare sedinta....si intre timp pana iti schimbi ceaiul in pauza dintre sedinte te ungi acolo unde ai hemoroizii cu hemorzon, untul pamantului sau marul lupului daca vezi ca iti trece dupa cateva zile nu inceta ...continua o sa te simti mult mai bine....unguentele despre care ti-am vorbit le poti gasi la orice farmacie...sa sti ca daca aia de unde sa faci rost de ulei de ricin sa iei i fiecare dimineata si seara cate o lingurita amestecata cu miere de albine..te va ajuta sa scapi de constipatie daca ai probleme cu aceata fara sa te deranjeze hemoroizii...daca vrei mai multe informatii acesta este id meu...debby_girl92 sunt ungureanu maria-anca si imi pare bine ca pot ajuta si pe altii sper sa iti fie de folos...:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

Buna. Cum stiu daca am sau nu hemoroizi in conditiile in care nici nu stiu prea bine ce sunt hemoroizii. Acum ma documentam despre ce inseamna asta, si am dat peste articolul vostru.

Simptomele mele: sangerez atunci cand am scaun. Am avut o constipatie acum o sapt si ceva si de atunci sangerez de fiecare data cand am scaun si ma doare. (Si nu stiu daca e din interior sau de pe marginea anusului).

Si mai am si o umflatura pe marginea anusului; arata ca o basica albicioasa. O am de mai mult timp, dar a crescut cand am avut problema saptamana trecuta. Acela e un hemoroid?

Sunt foarte speriata.
Plss help

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florin (acum 12 ani)

cum scap ji eu de iei

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

cred ca sunt niste afectiunii destul de serioase .as dorii sa aflu mult mai multe lucruri legate de tratament

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Ce inseamna HEMOROIZI INTERNI DE GRADUL II ???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pascau (acum 15 ani)

IN NICI UN CZ NU MERGA LA PROCTOMED,SUNT CEI MAI p***a MEDICI SI ITI FAC MAI MULT RAU DACAT BINE: INCEARCA LA UN SPITAL CARE TI-I POATE OPERA CU LASERUL.NU ESTE DUREROS

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ciprian (acum 13 ani)

Si eu am fost la proctomed acum 6 ani si cred ca au facut experiente pe minesant niste felceri p***aias an gat de clinica jidaneasca ias calca cu trenu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am probleme cind fac scaun singerez numai la scaun dupa aceea nu si nu am dureri numai apare singerarea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna seara,am nevoie de ajutor; de o luna doua am mancarimi ingrozitoare langa anus(ma scarpin rau din pacate)am ceva crescut ca un ciorchine,inainte i-mi mai trecea cu hermozon dar acum nimic.nu ma doare nu sangerez,doar ma mananca rau.ma pot trata eu cumva? si daca nu la ce fel de medic sa merg ??(la medicul de familie i-mi e rusine)
multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 5