Fisuri anale raspuns medic

Hemoroizi
Intrebare postata de suarasaniulia cu 12 ani in urma

Buna ziua. va rog sa imi spuneti ce sa fac . atunci cand am scaun ma doare si sangerez. de obicei am grija ce mananc ca sa nu fiu constipata . problemele acestea le am dupa ce am nascut am avut o perioada cand am alaptat si eram ingrozitor de (constipata). am fost si la un control si mi s-a spus ca am fisura anala. mi-a dat un tratament constand in supozitoare proctolog ,dar nici un rezultat. eu cred si simt ca nu se dilata anusul atunci cand am scaunul ,nu este destul de elastic ca inainte si se produce fisura instantaneu . va rog datimi un tratament caci nu stiu ce sa fac . de fumat nu fumez ,nu beau cafea ,de mancat incerc sa nu mananc condimentat si prajeli . va rog sa nu ocoloti mesajul meu si sa imi raspundeti .v-as fi tare recunoscatoare .multumesc mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

suarasaniulia (acum 12 ani)

scuzatima am 28 de ani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laura (acum 12 ani)

Mergeti la proctologie,la clinicile particulare in general ,am vazut ceva la Laurus medical,intrati pe site,va consulta medicul si va decide daca e nevoie de tratament sau interventie chirurgicala..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

suarasaniulia (acum 12 ani)

oare este posibil sa se fi rupt ceva muschi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Recomand consultul unui medic chirurg care în urma unui examen fizic va lua decizia instituirii tratamentului medicamentos sau de intervenţie chirurgicală (de asemenea este foarte bună recomandarea utilizatotrului laura de a apela la clinicile de proctologie)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Hemoroizi.

catalina (acum 12 ani)

si eu am aceasi problema desi dupa ce am nascut eu nu am alaptat .ce pot sa iau ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulian (acum 12 ani)

Iti recomand un tratament absolut natural pe care l-am incercat si cred ca este cel mai bun din piata Hemoroid formula. Il gasesti alturi in mai toate farmaciile dar si pe natureshop.ro la preturi cu 30%mai ieftin decat in farmacie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: