Piatra la bila

Boli pancreatice si de ficat
Intrebare postata de maria73102119 cu 14 ani in urma

Mama are 76 ani si acum 30 de ani a facut o operatie la fiere. Din cate isi mai aminteste i s-a inlocuit ceva cu un "furtun". Acum are dureri foarte mari. A facut ecografie si i s-a spus ca are pietre la bila si ca aceasta "e rasucita". Nu i s-a recomandat operatia. I s-a dat tratament, dar ii este foarte, foarte rau. Ce putem face? Stiti vreun medic care s-ar incumeta la o operatie? Medicamentele, desi le ia de mult timp nu au nici un efect.
Va rog, un raspuns competent!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

zota valeriu (acum 14 ani)

mama mea are 83 de ani .a fost operata la bila,eliminat fierea. dupa operatie are icter negru, de ce ,si care sunt cauzele aparitiei bolii? a fost internata in spitalul orasenesc husi-vs.,daca sunt urmari grave va rog sa-mi raspundeti
multumesc
zota valeriu
ploiesti 0728314057

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Kinga (acum 14 ani)

pentru maria73, nu stiu din ce oras esti..dar daca esti aproape de cluj, ai putea sa incerci sa-l cauti pe Dr Tanţău la spitalul medicala 3, care se ocupa de asa ceva, are o tehica noninvaziva care rezolva drenajul bilio-intestinal (presupun ca furtunul care i+a fost pus era pt asa ceva)
sper ca nu vine tarziu raspunsul,daca s-a rezolvat deja, atunci numai sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: