Febra mare din cauza amigdalitelor raspuns medic

Durere gat
Intrebare postata de mateiiliescu cu 12 ani in urma

Am un copil de 4 ani care are f.des amigdalitele inflamate,din cauza aceasta face des si temperatura.Am un termometru clasic pe care vreau sa il inlocuiesc cu unul digital mai perfomant. Va rog sa imi spuneti daca stiti un model de termometru pe care sa mi-l recomandati?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Cele mai performante termometre sunt termometrele digitale cu infraroşu care pot măsura temperatura foarte repede fără realizarea contactului (în mod igienic) - modele Omron, MicroLife

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Durere gat.

monicapop (acum 12 ani)

Eu am un termometru marca Healthy Line performant si rapid ...in doar 1 sec!! Este un termometru de ureche cu masurare in infrarosu si cu memorie pt.10 masuratori.L-am achizitionat din farmacie si pretul lui a fost foarte bun. Noi suntem foarte multumiti si vi-l recomand cu incredere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

irinavlad (acum 12 ani)

Eu am achizitionat un termometru cu cap flexibil Healthy Line pentru bebelusul meu.De la sora mea am primit cadou un termometru Omron.Le -am folosit pe amandoua si sunt foarte bune.Va recomand cu incredere ambele modele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anass (acum 11 ani)

Va recomand in primul rand un termometru digital, pentru copil. Nu prezinta riscul de a se sparge. Eu am un termometru Healtyline cu cap flexibil si display mare( mai in gluma, si bunica vede sa ii citesca temperatura). Temperatura i-o iau oral(adica in gurita) si o luam ca pe o joaca. Termometrul a fost "verificat"cu unul cu mercur, indicau aceeasi temperatura, asa ca am mare incredere in el.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: