Cresterea in inaltime

Diverse
Intrebare postata de Georgeta145 cu 16 ani in urma

Buna ziua, am gasit de curand un site care face reclama unui produs numit GrowthFlex destinat celor care si-ar dori sa mai creasca in inaltime. Pe acest site se afirma ca o crestere (de pana la 10 cm) este posibila chiar si dupa incheierea perioadei de crestere (unele persoane au crescut si dupa 40 de ani!) pentru ca, spun ei, problema nu ar fi osificarea prematura a cartilagiilor ci faptul ca glanda pitulara ar fi intrat in repaos. Acest medicament promite sa stimuleze activitata glandei pitulare pe cale naturala (produsul are in compozitia sa numai substante naturale si nu contine hormoni), ceea ce determina o crestere in inaltime in decurs de 6 luni de la data inceperii tratamentului si tonifierea masei musculare. Pe tot parcusul administrarii GrowthFlex, sunt recomandate exercitii de streching si practicarea unor sporturi precum baschetul. Credeti ca asa ceva este posibil? Am cautat si pe site-ul mama, este vorba despre o firma canadiana de nutritie www.growthflex.com. Mentionez ca am 23 de ani si 1,53 si medicamentul pare foarte tentant...Sufar de gusa polinodulara, dar in prezent nu mai urmez tratament. Exista vreun risc? Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (95)

Ileana Carmen (acum 16 ani)

buna,si eu am 23 ani si 1.42,dar fac tratament cu cortizon,am fost diagnosticata cu lupus,sindrom bipiramidal.iridociclita bilaterala,datorita cortizonului nu mai cresc in inaltime,dar cresc in greutate,as vrea sa incerc si eu acest medicament dar trebuie sa cer sfatul medicului meu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei178 (acum 15 ani)

Nu sunt specialista, dar stiu sigur ca, cu aceasta problema nu este de jucat!!! Am avut un coleg care a facut aceste experimente, a crescut in inaltime (era inca adolescent) dar a avut multe probleme dupa aceea. Cu sistemul endocrin nu e de jucat! Se pot ajunge la boli grave si chiar mortale. Consulta bine, nu 1 si mai multi specialisti. E mai bine un pic mai micut de statura, decat cu cativa centrimetri dar cu probleme care te pot scoate in afara societatii cu totul. Numai Bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raluca (acum 11 ani)

eu am crescut 4 cm cu programul din cartea lui Cristi. Sie-ul de unde am cumparat cartea www.inaltimeperfecta.com

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 11 ani)

In cat timp ai crescut 4 cm?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ralu (acum 11 ani)

12 saptmani jumatate.dar eu am si doar 18 ani si ceva, poate sunt inca in perioada de crestere si programul din carte mi-a dat un impulssa cresc, chiar daca nu am mai crescut de vreo 4 ani de zile. Ar trbui sa-i intrebi pe cei de pe site daca poti creste oricand, sa fi siguR

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANY (acum 11 ani)

si eu tot cartea de pe www.inaltimeperfecta.com o cumparai, dar 2 cm crescui numa in o luna. DE CE?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Back to black (acum 11 ani)

Buna , imi poti spune te rog cum ai reusit sa cumperi cartea?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Viorell (acum 10 ani)

Rallu poti sa mi dai id-uu tau sa vorbim? PEntru ca eu am cumparat cartea tot de pe site-ul www.inaltimeperfecta.com dar numai 2 cm ma inaltai pana acum si urmez indicatiilee din carte deja de 7 saptamani si amtot numai 18 ani. Vreau sa mi zici exact tu pe ce pusesi accentul!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alin (acum 10 ani)

Imi poti lasa te rog id-ul tau sa te intreb ceva in legatura cu cartea.?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alin (acum 10 ani)

Raluca te rog sami scri cat mai repede.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 10 ani)

Nu Mai Faceti Propaganda Cartii !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Radu (acum 10 ani)

Cum ati comandatooo ??? Eu nu pot.. Am dat prin posta dar nu am primit nici o confirmare nimic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

didi (acum 10 ani)

de unde ai luat cartea?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vezi toate raspunsurile
(acum 14 ani)

membru140564

salut! Am luat pt.baiatul meu ,care avea pe atunci 17 ani-165 cm,am dat 7mil lei pe 4 cutii de Growth-FlexV Pro pt. 4luni si te informez ca baiatul
a facut 18 ani ,deci a trecut 1 an de cand a luat acest tatament si precizez ca a facut zilnic si exercitiile fizice precizate in instuctiunile primite (am montat, in baia de serviciu, si o bara de care sa stea atarnat)si cu parere de rau va informez ca nu a crescut nici macar un milimetrul...deci te sfatuiesc sa stai linistit ca e o mare pacaleala.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maghet (acum 14 ani)

Buna ziua!am 17 ani si 7 luni si1,48m .Urmez si eu
tratamentulGROUTH-FLEX,sunt la al doilea flacon si am crescut 1 cm cu exercitiile si
hrana necesara.Ceea ce vreau sa intreb este:daca vreau sa trec la nivelul doi de
exercitii le mai fac in continuare si pe cele de la nivelul 1?exista riscul sa ma
latesc in spate daca fac si exercitiile la bara de la pag 28 si 29?Baschetul este
cel mai recomandat sport sau e bun si badminton?Va multumesc anticipat si multumesc
petru ca va pasa de oameni.Toate cele bune si sa dea Dumnezeu ca toti cei care vor
lua GROUTH-FLEX sa poata creste cat isi doresc!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21539165994 (acum 5 ani)

E un mit faptul ca baschetul ajuta la cresterea in inaltime. Lumea vede ca joaca baschet oameni foarte inalti si crede ca datorita acestui sport au ajuns asa. Nu e adevarat! Baschetul e un sport care permite intr-adevar o dezvoltare multilaterala, dar ceea ce multa lume nu stie este ca ceea ce se vede este rezultatul unui amplu proces de selectie, efectuat de antrenori si diferiti selectioneri, care studiaza "oferta" din tara de origine sau din intreaga lume. Ei aleg acesti jucatori care sunt deja giganti la varsta adolescentei. Altii, practica acest sport si raman in limitele genetice, chiar daca si-ar dori mai mult. Un sport care dezvolta intr-adevar in inaltime este inotul, pentru ca acceseaza permanent articulatiile, pe care le intinde si le forteaza si prin efortul de a inota. Mai exista diferite exercitii de elongatie, dar pentru acestea trebuie contactati specialisti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Am vazut de curand la Tv. o emisiune despre cresterea in inaltime. Medicul respectiv spunea ca cel mai bun sport,in acest caz, este innotul. Bafta !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Growth-Flex Romania (acum 13 ani)

www.crestere-in-inaltime.ro
Vrei sa cresti in inaltime? Noi avem solutia 100% sigura, fara minciuni sau carti nefolositoare! Growth-FlexVPro supliment pentru cresterea in inaltime!
www.crestere-in-inaltime.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tiberius (acum 13 ani)

salut...am 19 ani si 1.61 inaltme.As dori sa mai cresc vreo 5 cm macar....si mie frica ca nu i mai fak...tata are 1.75 si mama 1.50....este posibil sa mai cresc?...Si ce tratament trebuie sa urmez...datimi un sfat......va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dydy (acum 13 ani)

eu am 1.47 si am 19 ani de vreo 4 ani nu a ai crescut delok asa vrea sa stiu dak as mai creste in inaltie dak as lua acest tratament raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 5