Tratament raspuns medic

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de angis cu 13 ani in urma

Buna.sotul meu are cred eu disfunctie sexuala,deoarece ori de cate ori incercam sa facem dragoste nici nu apuca sa faca mare lucru ca ejaculeaza.si daca facem lent sau cu pauze tot asta se intampla,ce e de facut?de mers la urolog nici nu vrea sa auda,ar fi vreun tratament pentru asta,se poate cumpara din farmacii fara reteta?mi-e frica,ca aceasta problema sa nu ne afecteze relatia de cuplu.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Iuli (acum 13 ani)

Da, exista. Intrebati la farmacie de suplimente pentru ejaculare precoce. Daca este vorba de ceva de ordin psihologic, acestea pot functiona (mai ales cu efect placebo). Daca este ceva fizic si nici un supliment nu merge, atunci se va impune vizita la medic. Daca vedeti ca nu merge si dansul refuza, il puteti ameninta spunandu-i exact ce ne-ati zis si noua, si anume ca va poate afecta relatia de cuplu si ca nu doriti sa se intample asa ceva. Ce e mai important - rusinea de a merge la medic pt a-si rezolva problema, sau casatoria cu dvs?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Ejacularea precoce are mai multe cauze.
Aceste cauze pot fi atat organice, provocate de o infectie urinara sau a prostatei, cat si cauze psihologice datorate unor probleme relationale, un grad ridicat de anxietate- teama, stres- sau a unor slabe abilitati sexuale.
Performanta sexuala a sotului dv a fost dintotdeauna la fel sau a avut si momente mai bune?
Au existat si alte relatii in care a avut rezultate mai bine?
Terapia sexuala da rezultate bune in aceste cazul ejacularii precoce, puteti sa va adresati cu incredere unui psiholog cu specializare in terapia sexuala. Nu exista un tratament medicamentos specializat in tratatrea EP. Cel mai bun efect il are combinarea terapiei sexuale cu anumite suplimente alimentare.
Mult succes !

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Disfunctii sexuale masculine.

angis (acum 13 ani)

multumesc de raspunsuri.o sa va raspund si eu la intrebarile adresate,performantele sexuale ale sotului fara sa ma laud au fost extraordinar de bune,erau dati in care actul sexual de la inceput pana la sfarsit pentru amndoi dura si cate 40 min-60 minute si de aceea nu stiu care e problema acum,aceasta problema a aparut cam de 2,3 luni incoace,prin vara erau momente cand eram amandoi epuizati si nu avea probleme cu ejacularea precoce asa cum ati numit-o dvs.alte relatii sotul nu cred ca a mai avut sau nu imi spune,deoarece noi suntem impreuna de 14 ani si suntem casatoriti de 7 avem 2 copilasi minunati si niciodata nu am avut probleme de genul acesta si din punctul meu si al lui de vedere in intimitate suntem extraordinari amandoi si niciodata nu s-a intamplat sa nu fim satisfacuti.
de mers la terapie sexuala nici nu vrea sa auda,s-a gandit el ca poate va face o vizita la urolog dar dupa sarbatori si asta daca nu apare nici o modificare in bine a problemelor lui.as mai dori sfaturi si alte sfaturi.
va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Grig15 (acum 13 ani)

Doamna, cea fost a fost asta e trecutul problema e ca ca acum nu merge si e o problema.In primul rand trebuie sa recunosti ca a aparut o problema si apoi sa faci ceva sa o rezolvi.Degeaba vreti d-voastra sa-i rezolvati problema sotuli asta e problema lui si trebue sa sa o rezolve el asta nu se rezolva de la sine si in primul rand consult medical de specialitate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: