Probleme cu erectia

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de Liviu45107944 cu 15 ani in urma

Salut! am 17 ani jumate si sunt baiat...am intampinat o problema...eu si prietena mea ne hotarasem sa o facem...si totul a fost bine pana la partea cu prezervativul...pana atunci am avut erectie kiar f buna...iar cand ampus prezervativul...pur si simplu...mi`a amortit imediat si a inceput sa simt ca ma arde...iar apoi nu`l mai simteam...am facut dush...si`a revenit un pic apoi ...si am pus iar prezervativul...si cand am incercat sa o penetrez aceasi kestie...a murit pur si simplu...am incercat apoi fara,dar u s`a mai putut...pt ca nu mai aveam erectie...si eram asa nerabdatori...si aveam amn2 emotii...mai ales eu... nu stiu care este cauza ! vreau si eu ajutor va rog ! Multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

violeta6097418 (acum 15 ani)

dupa parerea mea, cauza este clar de natura emotionala - se intampla de multe ori cand o faci prima data - si chiar dc ai mai facut-o, o poti pati cand esti prima data cu o partenera. Vrei prea mult ca totul sa fie bine, te stresezi, iar stresul are acest efect.

Stai linistit, nu e prezervativul de vina si nici n-as crede sa ai vreo problema reala cu erectia.

Momente de-astea se pot depasi relativ usor dc tu si partenera ta faceti apel la simtul umorului, si va hotarati sa aveti intelegere si rabdare unul cu altul. Luati-o incet, pe pasi.
De ex incercati jocuri erotice fara penetrare (ceea ce nu inseamna si fara orgasm). Tu ii poti induce orgasm clitoridian. Ea iti poate induce orgasm prin stimulare cu mana - si foloseste prezervativul in cadrul acestor jocuri, ca sa te obisnuiesti cu el. In plus, ai avantajul ca nu ejaculezi pe ea - ceea ce i-ar produce poate o senzatie neplacuta, mai ales daca si ea este la "prima data".

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu45107944 (acum 15 ani)

faza e alta..ca unele prezervative contin anestezic...si ma gandeam ca probabil d`asta mi`am pierdut erectia... nu stiu...a fost foarte naspa si inca ma gandesc acum...se poate sa fiu alergic nu stiu.. o sa vad data viitoare...daca e la fel nu stiu ce o sa fac ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gigideva (acum 13 ani)

Liviule..totul pleaca din creier..si de pinde de tine
cat si cum poti sa te controlezi..
conteaza foarte mult ce gandesti in moment
ce tu esti in actiune...
trebuie sa ai incredere in tine,..cel mai mult conteaza...
bafta..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin (acum 12 ani)

Salut! Am si eu o problema! de vreo 2 zile mi se intampla ceva ciudat! Am erectie la primul numar, ejaculez precoce si cand vreau sa incep si al 2 lea numar, pur si simplu imi dispare erectia, mi s-a intamplat de 2 ori. Ce ar putea fi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

xxxxxxxxxxxo (acum 11 ani)

am intampinat si eu aceiasi problema si mi sa intamplat doar cu o singura fata dar e ingrijorator ca mi sa intamplat de mai multe ori si doar cu aceiasi fata. in rest nu am avut probleme si totul ere ok. nu stiu ce ar putea fi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bogdan (acum 10 ani)

salut
la mine a inceput acum 2 ani..eu sunt cu fata asta de 5 ani ..cand ajung sa fac sex cu partenera mi se scoala...dar nu rezista mai mult de 1 min si dupaia imi moare...dupaia nu se mai scoala de deloc...sau daca mi se scoala si ajung sa o bag nu moare...dar asta foarte repede adica fara preludiu..dar nu inteleg de ce..ca acasa ma trezesc cu ea sculata adica am erectie..si din cauza asta am inceput sa ma stresez foarte tare..adica cum ajungem sa facem sex numai la asta ma gandesc sa nu dau gres...am 24 de ani..si de 2 ani iau la cateva zile Pastila UP sau Tian Li....fara ele sunt mort...si am mai incercat si cu alte fete fara pastile si la fel patesc...sau daca doar ne jucam ne sarutam stau cu ea in erectie 10 min fara sa dea vre-un semn ca moare...daca incepem sa ne dezbracam nu mai pot sa ma concentrez pe ce facem si ma gandesc doar sa nu moara..si incerc sa ma gandesc la altceva dar degeaba...si mi-e frica pentru ca trebuie sa ne mutam impreuna si ma gandesc ca nu o sa pot sa cumpar tot timpu pastila sau fiola de tian li si ma ia pe nepregatite si daca i-ar mi se intampla sa moara nu stiu ce fac...chiar am nevoie de un sfat...as vrea sa ma duc la un urolog dar nu stiu unde sau ce sa ii zic ce sa fac..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex (acum 10 ani)

buna liviu,deci frate ma confrunt exact cu aceeasi problema vad ca nu sunt singurul,am tot 17 ani ,si chear acum 2 zile am incercat sa fac sex cu prietena mea ,a venit la mine acasa de dimineata,totul bine si frumos ca in pampas,am inceput sa ne sarutam sa ne atingem unul pe altul pasional,am avut o erectie de milioane,pana in momentul cand ne-am dezbracat complet amandoi atunci mam inhibat si cand a venit momentul sa trec la actiune sa o penetrez mi-a murit brusc....nu pot sa imi explic ..!?!...o fii din cauza emotiilor si ca am fost prea inhibat?tin sa mentionez ca am incercat pentru prima oara sa o fac cu ea,inainte de asta am mai avut o prietena cu care am facuto si am avut aceeasi problema,dar sa rezolvat pana intr-un final.sa ma sfatuiasca cineva va roog ma confrunt cu aceelasi lucru si este foarte neplacut ma simt dezamagit si imi pierd increderea in mine:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

VMarinescu (acum 9 ani)

Bună seara!
Am 18 ani si dupa cum se pare, am o problema destul de grava si anormala pentru varsta asta. Eram impreuna cu persoana iubita in pat dupa ce am terminat preludiul si sa consumam actul in sine, aveam erectie, totul era normal ( Tin sa mentionez ca am avut contact protejat cu inca 5 fete inaintea ei dar nu mi s-a mai petrecut asa ceva decat acum 2-3 ani dar trecuse ) iar cand sa pun prezervativul.. Hocus pocus!A disparut erectia.. In momentul ala orgoliul meu a murit, Dumnezeu sa-l odihneasca! I-am cerut iubitei sa ma lase sa fac un dus sa-mi revin. Dupa ce am iesit din baie, totul bine si frumos, eram pe cale de a face dragoste, cand sa pun prezervativul la fel.. "S-a luat curentul" pentru a doua oara.. In momentul acela era vizibil suparata si mi-a spus ca este vina ei, m-a intrebat ce este.. Daca nu este destul de buna pentu mine.. Atunci m-am simtit oribil. Oribil este putin spus.. ! Atunci am cazut de comun acord sa lasam pe alta data, totusi am incercat o a 3-a oara pentru ca am spus ca este cu noroc! Totul bine si frumos, o erectie "de toate zilele" cand sa pun prezervativul, mort! Deci in ziua aceea am stat 3 ore si un pic rugandu-ma de "el" sa se trezeasca pentru ca nu este frumos ce facem.. Tin sa mentionez ca nu este nicio gluma dar ma simt teribil de prost fata de iubita mea, aceasta este exprimarea mea in urma frustrarii.. Tin sa mentionez ca ea este virgina deci nu a mai avut contact sexual.. Astept un raspuns mai plauzibil inafara de cele date cu stresul, va rog. Nu sunt genul de baiat care este complexat sau alte chestii.

Vă mulţumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: