Potenta

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de Sabin146638 cu 14 ani in urma

Buna... Am nevoie de o parere va rog. Deci ma intalnesc cu o fata pot spune ca e frumoasa dar stiti cand sunt in pat cu ea am asa o pofta de ea si dupa putin preludiu imi piere tot chefu si nu mai sunt atras de ea si nu simt nici o placere nimic si nu mai pot face nimic sincer ma sperie chestia asta si imi fac impresia ca am eu o problema?... si asta mi se intampla doar cu ea.. cu alte fete care nu arata la fel de bine nu am astfel de probleme. Va multumesc!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (46)

mihaielasofia (acum 14 ani)

adica cele mai uratele te atrag si pe urma iar acesta nu ?
Inseamna ca ceva te deranjeaza la felul ei de a fi ,la comportamentul ei fata de tine parerea mea ,sau nu stie sa fie dulce si senzuala si pe urma, nu sunt specialista dar eu asa cred .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21581250492 (acum 4 ani)

Am incercat cu Tianli fiole si cu Maraton forte 2 capsule,povesti,nu dati banii pe p***aile astea,tzeapa cat casa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sah (acum 14 ani)

n-ai nicio problema, probabil te intimideaza ea (pt ca e mai frumoasa decat ce ai avut pana acum)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laura C (acum 14 ani)

Nici eu nu cred sa ai vreo problema, doar ca te simti in largul tau si mai sigur pe tine atunci cand stii ca ii poti fi superior unei femei. Probabil fiind prea frumoasa incerci sa te ridici la asteptarile ei si asta te inhiba.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ccosti69 (acum 14 ani)

ce dura esti Mimi . esti cumva pe invers? Baiatul a cerut doar o parere. Da-i inainte tinere ca nu ai nimic .daca te place si tu o placi poti sa faci sex fara frontiere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

X (acum 14 ani)

Si eu am patit aceeasi chestie cu actuala mea prietena la inceput. Dar era doar ceva psihologic. Problema s-a rezolvat in momentul in care am discutat
deschis cu ea legat de "problema" aceasta. Trebuie sa te relaxezi, sa te lasi in voia senzatiilor care te incearca atunci cand esti in pat cu ea, sa incerci sa renunti la inhibitii, sa experimentezi cat mai mult, sa descoperiti impreuna ce va place sa va faceti unul celuilalt, si sa nu te gandesti ca esti un cal de cursa care trebuie sa termine cursa cat mai repede. Persevereaza. Foarte important: faceti sex protejat (dar asta poate sti deja).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

smarti (acum 14 ani)

exista o zicala care spune ca nu exista barbati impotenti ci femei care nu stiu sa scoale poola.gindeste-te la asta ....tipa face ceva sa te scoata din situatia asta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toma (acum 14 ani)

"Deci" eu nu cred nimik din ceea ce spui. Mai degraba n-ai nicio fata cu care te intalnesti si pierzi vremea pe net. Sau ar mai fi o varianta... ai 14 ani...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eliza (acum 14 ani)

Buna,

si prietenul meu se confrunta cu acceasi problema de cateva luni de cand suntem impreuna, dar cu mult suport din partea mea reusim sa avem partide frumoase de dragoste. Dupa o analiza scurta a reactiilor prietenului meu, am ajuns la urmatoarea cz: aceasta stare este doar de natura psihica si nu fizica. Prietenul meu spune ca este coplesit de faptul ca m-a gasit pe mine(ma considera f frumoasa, asta pt ca e indragostit de mine),si ii este teama ca nu se poate ridica la asteptarile mele si al doilea motiv ar fi faptul ca a stat mult timp singur si at s-a rezolvat singur(scuze pt expresie). In toata ac ecuatie eu sunt cea ce il ajuta f mult, cu alte cuvinte doar prietena ta te poate ajuta, altfel tu te vei inhiba si mai mult si nu vei reusi sa fii bun, asa cum sunt convinsa ca poti fi.
Poate cel mai bine este sa printezi ac raspuns si sa-l arati prietenei tale, si daca ea te place, at va fi f usor sa va iubiti fara limite.

Comunicarea e cheia unei bune relatii.

Mult succes,
Eliza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toma (acum 14 ani)

Eliza a tras concluzia (tipic feminina) ca respectiva fata e "prietena" lui Sabin. Asa vi se pare ca reiese din ce a relatat Sabin??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ema (acum 14 ani)

Dragi baieti,
Nu de ce povesteste Sabin ar trebui sa va fie cu-adevarat frica. Episoadele astea sunt traite de multi barbati, dar in general se raresc sau chiar dispar dupa ce barabtul capata experienta in ale sexului. De exemplu, chiar daca partenera nu te ajuta cu nimic, poti apela tu insuti la diverse trucuri pentru ca erectia sa revina (am incredere ca stiti despre ce vorbesc).
Iata de ce ar trebui barbatii sa se teama de-adevaratelea, dupa parerea mea: tu (barbat) zici ca n-ai probleme de potenta, fiindca ai apetit sexual, ai erectie, iti place sa faci sex, partenera are de cele mai multe ori orgasm, totul pare ok. Dar... partenera compara: altul o are mai tare (decat a ta, chiar in erectie maxima), altul o are mai umeda, o are mai fierbinte sau poate rezista mai mult pana sa ejaculeze. Si atunci din pacate nu prea ai ce face, e mostenirea ta genetica, oricat si-ar dori poate si partenera ta sa te prefere pe tine (datorita sa zicem celorlalte calitati, la care esti cel mai tare). Asa ca ar trebui sa-ti construiesti o strategie pentru situatia foarte probabila ca ea, partenera (poate chiar de viata), va fi tentata sa faca sex si cu altul (altii), fara sa isi doreasca sa te paraseasca. Cred totusi ca poti intarzia momentul prin a fi mai tandru, mai dragastos, mai spontan, mai jucaus, mai fidel, mai atent, mai pasional. Mult succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 14 ani)

si eu cred ca e doar o problema psihologica, dar trebuie sa o depasiti. vb cu ea deschis. eu ma confrunt cu aceasta problema cu sotul meu si pana acum toate au fost bune ok pana cand am fost plecata din tara si cand am revenit am simtit ca e ceva in neregula cu el dupa care am aflat ca avea o relatie si am incercat sa fac tot sa nu se mai vada cu ea dar el tot continua. cum se spune fructul oprit e cel mai dorit. acum nu se mai intalnesc si sotul mi-a spus ca nu e vb ca nu ma doreste ce pur si simplu cand sunt langa el se emotioneaza si stie ca e psihic acest lucru dar nu stie cum sa faca sa ii treaca. eu il cred si nu stiu cum sa ma apropiu de el. eu nu l-am inselat niciodata si il iubesc, dar ma gandesc daca nu vom putea trece peste acest impas care sincer ma depaseste dar sper sa fie ok. poate faptul ca eu il doresc langa mine il inhiba sau poate nu ma mai iubeste si gandul lui e la aceea fata . nu stiu, dar ma doare. voi ce parere aveti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

flinghiry (acum 14 ani)

Sari gardul si tu...incearca.Ce ai de pierdut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Catalina (acum 14 ani)

Buna tuturor! Sabin cred ca se va descurca, mai greu pentru tine, "anonim". Eu daca as fi in locul tau sigur l-as insela la randul meu, nu atat ca sa ii dau o lectie ci, profitand de ocazie, sa vad si eu cum e sa musti din fructul oprit.
Pur si simplu sunteti la rascruce de drumuri si fiecare din voi va avea sa-si aleaga calea cea mai sigura si convenabila pentru el. Pe asta cu inselatul o patim si o facem cu totii, nu e un capat de tara. Capul sus si privirea inainte! ;-)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Catalina (acum 14 ani)

P.S. Bineinteles ca din cauza fetei noi nu se mai descurca cu tine la pat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

misca (acum 14 ani)

incearca sa faci_ti dragoste in alta camera altalocatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

IULIA20103892 (acum 14 ani)

am vb cu ea ca acum nu se mai intalnesc si sotul meu si-a dat seama ca vb cu ea ca sunt lucruri pe care doar ea lestie si el. nu se mai simte atras de mine? el zice ca o sa-si revina. ma intreb ca oare sta cu mine din cauza ca aven acum un copil de 3 luni. eu am inca un baiat di alta relatie el e deja mare are 16 ani si stie de situatia noastra si baiatul ma tot incurajat ca ii va trece acest moft pt fata dar eu sunt sceptica in acest lucru ca tot el o cauta nu fata. asa mi-a spus fata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anto (acum 14 ani)

Cred ca te intimideaza, pentru ca e frumoasa, si s-ar putea ca de fapt tu sa te indragostesti de ea. Calm, e normal, multi avem probleme psihologice.
Incearca sa te relaxezi, faceti jocuri noi care sa va placa amandoura si vorbiti despre problema ta - cu zambetul pe buze, pentru ca se va rezolva tot, daca ii placi cu adevarat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 14 ani)

Nu ai nimic totul e psihic te inhiba frumusetea ei de asta trebuie sa te comporti normal ca si cu ar fi urata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mimi_mimi_24 (acum 14 ani)

daca spui ca nu ai astfel de probleme cu fete care arata mai putin bine ca ea sa inteleg ca in timp ce aveai o relatie cu ea, te intalneai si cu alte fete? am auzit de barbati care sunt intimidati de anumite comportamente ale partenerelor, dar barbati care sa fie intimidati de frumusetea partenerelor chiar ca nu am auzit. de obicei un barbat cu cat are o femeie mai atragatoare cu atat o doreste mai intens si isi doreste sa aiba mai des relatii intime cu ea.mai ales daca acea femeie este ok si din alte puncte de vedere. cel mai simplu ar fi sa ai o discutie deschisa cu ea si sa gasiti impreuna o rezolvare. bafta!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3