Lipsa erectiei raspuns medic

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de Marius Mihai09 cu 13 ani in urma

Va salut. Am o mare problema. De cateva zile nu am erectie, oricat as incerca nu reusesc sa am. Pana acum nu am avut probleme de gen, aveam erectie f ferma, totul ok, nu am probleme de sanatate nu fac tratament sau ceva, si brusc de un timp nu pot sa mai am erectie. Servici nu am, deci banuiesc ca nu as fi stresat, doar ca nu ma odihnesc f bine. Ma masturbez rareori, dar recent recunosc cu rusine ca am facut-o. Care e problema? Astept raspunsul dvs.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (46)

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Lipsa erectiei poate apare pe fond psihic - ca urmare a unei stari anxiaoase - un contact sexual traumatizant, anumite credinte inhibitoare, sau ca urmare a consumului de plante etnobotanice.
Da-mi mai multe amanunte despre ce s-a petrecut in ultimul timp. Erectia spontana de dimineata este prezenta?
Deasemenea, lipsa erectiei se poate datora unor afectiuni organice,diabet sau diverse disfunctii hormonale.

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Disfunctii sexuale masculine.

Mihai (acum 13 ani)

Erectia de dimineata nu e prezenta. Nu am probleme de genul celor mentionate si nici afectiuni sau boli.In perioada aia stiu doar ca m-am masturbat de 2 ori in aceeasi zi, ultima data f repede. Asta dupa ce nu am mai facut asta o perioada intreaga de timp. Sa fie asta cauza? sunt f nelinistit din cauza asta pt ca la urmatorul contact sexual sa nu se intample la fel. E ceva temporar sau..?? Ce trebuie sa fac ? Mai ales ca in urma cu cateva zile era totul ok, erectie ferma, mai mult de-asta sunt terifiat. Astept un raspuns si multumesc pt timpul acordat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Al (acum 11 luni)

Buna ziua, de 7 zile încoace mi-a dispărut dorința si apetitul pt sex ca peste noapte . Degeaba ma chinui sa o ridic cu mintea ca nu reusesc de loc si inainte cum vedeam cv frumis cum era si ea treaza . Ce pot sa fac sau sa iau pt a putea trece peste asta. Am msi citit pe alte situri si ar zice ca ii ceva legat de psihic dar nu stiu cum sa deblochez aceasta problema apărută peste noapte. Nu am prietena dar acest lucru ma înspăimântă deoarece nu stiu ce mi sa intamplat di de unde sa apuc problema sa o rezolv.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

liana (acum 13 ani)

Cu ce ocazie ai constatat?Cu o partenera sau singur?
poate nu s-au creat conditiile pentru a se realiza ceea ce doresti tu.Poate corpul tau mai are nevoie si de o pauza .Sau se protejeaza de niste eliminari de substante foarte necesare corpului tau, care sunt prezente in sperma,Ca, MG, etc si le directioneaza spre alte destinatii, astfel incat sa ai un echilibru la nivel general.Cauta sa te linistesti si sa ai conditiile necesare pt a fi fericit,Liniste, siguranta materiala, partener potrivit si va veni totul de la sine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Daca excluzi orice tulburare organica, singura posibilitatea este faptul ca o tulburare psihogena temporara. Deoarece te-ai masturbat destul de des, probabil si pe un fond de oboseala, organismul tau a hotarat sa se odihneasca putin si sa-si conserve rezervele. Ca urmare a anxietatii tale care a aparut secundar lipsei erectiei, este posibil ca s-a instalat o impotenta psihogena, ca urmare a anxietatii anticipatorii.
Sunt doar probabililati.
Solutii concrete pentru depasirea si rezolvarea acestei situatii iti pot oferi in urma unei discutii mai ample. Daca esti din Bucuresti poti sa ma contactezi pt o programare la cabinet iar pentru provincie exista posibilitatea consultatiei online.
Mult succes!

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihai (acum 13 ani)

Ce pot face pentru a primi consultatia online?

Este o stare temporara? As fi mai linistit daca as sti ca e temporara si se datoreaza psihicului. Dar cum pot sa trec peste perioada asta si ce trebuie sa fac? Nu am mentionat am 20 de ani.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Mihai, pentru a stabili o consultatie online contacteaza-ma pe email sau la nr de telefon afisat.

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marcel (acum 11 ani)

Buna ziua,
Am o mare rugaminte la dumneavoastra:
In acest an sotia mea a decedat fiind grav bolnava, ac***a cancer pe care am iubit-o f.mult. Nu am mai avut relatii sexuale cu ea (mentionez ca sunt casatorit de 33ani, iar viata sexuala a avut un parcurs normal, fara probleme).
Ieri am cunoascut o femeie deosebita, dupa minute in sir de mangaieri si sarutari am trecut la indepartarea hainelor, de pe noi, dar am constatat cu surprindere ca penisul meu a ramas in stare flasca si prin urmare actul sexual nu a putut fi realizat.
Am reluat procesul de imbratisazi, sarutari, etc. dar starea penisului meu nu s-a modificat.
Daca se poate as dori sa-mi spuneti care este cauza si ce trebuie sa fac ca viata mea sexuala sa revina la normal.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Marcel,
Ce varsta ai? Sunt prezente si anumite afectiuni organice cum ar fi diabet, hipertensiune, probleme cu prostata?
E nevoie de un control, adreseaza-te unui medic sexolog sau unui psiholog cu pregatire in terapia sexuala.
Succes!

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Al (acum 11 luni)

Mihai cum ai reusit sa rezolvi problema . Rog un raspuns daca mai esti pe aici.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin (acum 13 ani)

Buna! Ma numesc Florin, am 29 de ani si am aceeasi problema ca si Mihai, insa a mea e permanenta. In ciuda dorintei/apetitului sexual destul de pronuntat, nu reusesc sa desfasor o activitate sexuala normal(a). Am o prietena de 4 ani de zile, care intre timp mi-a devenit sotie, dar cu care nu am reusit sa fac sex normal, ci doar oral, intrucat pensiul meu nu se intareste destul, sau daca se intareste bine, ramane asa maxim 10 secunde. Ce e la fel de important de spus, e ca nu am avut(pare greu de crezut) NICIODATA contact sexual normal. Pana sa o cunosc,dar si dupa aceea, ma masturbam destul de des, uneori si de doua ori pe zi, dar nu e o regula aceasta. Ar fi atat de multe alte lucruri de spus, incat nu stiu daca imi ajunge spatiul alocat aici sa intreb. Am reusit pana acum sa o (satis)fac doar cu degetele, dar situatia nu mai poate continua asa, sunt disperat, am nevoie de un medicament, preferabil naturist, tare, care sa dea rezultate, indiferent de pret. Mentionez si ca sunt fumator(1 pachet la 2-3 zile) si beau alcool destul de des, dar nu neaparat in cantitati mari. Astept raspunsul Dvs. preliminar aici, dar o sa va contactez si pe e-mail.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin(partea a 2-a) (acum 13 ani)

Trebuie sa recunosc si faptul ca uneori mi-e frica, aparitia eventuala a unui copil cred ca m-ar da peste cap. Bineinteles, imposibil de avut copii daca eu nu reusesc nici macar sa port un act normal. In plus, am senzatia de multe ori ca vaginul ei e prea stramt ori prea uscat(sotia mea are 33 de ani si a mai avut contact sexual de cateva ori, cu un singur partener, acum 5-6 ani, poate mai mult). Totusi, dimineata am destul de des erectie, e drept, nici acestea foarte ferme, poate doar rar, dar in 4-5 dimineti din 7 am. In plus, cand imi face sex oral, penisul meu(12-13 cm, si aici am o problema) se ridica destul de bine si chiar se mentine, dar daca vreau sa-l bag unde ii e locul, se inmoaie si nu mai pot face nimic. Cateodata imi vine sa plang de ciuda in pat, o vad pe partenera mea ca sufera si ea, isi doreste mult un copil. Recunosc ca reprezint un caz extrem, dar va solicit ajutorul. Pot sa fac si eu sex? Exista vreun tratament? Vreau s-o facem si noi normal si sa avem un copil. Poate fi ea cauza acestor probleme? Uneori imi pun filme porno singur si intra in erectie, dar nu sta mult timp asa daca nu o stimulez, si asa, 15-20 secunde. O fac ca pe un exercitiu de mentinere a erectiei, iar daca mai bine de un an si 3 luni nu m-am masturbat niciodata, in ultimele 3 saptamani am facut-o de 3-4 ori. Va stau la dispozitie pentru orice alta informatie suplimentara si VA MULTUMESC MULT PENTRU RASPUNSUL PE CARE SPER CA MI-L VETI DA.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Pentru Florin:
Ati consultat, sper, un urolog in atatia ani, nu-i asa? Si de asemenea, ati apelat la un psiholog banuiesc. Ca doar nu ati stat asa de atatia ani, mai ales de cand sunteti cu partenera (pe care o admir sincer...). Daca nu ati facut toate acestea, NU STIU CE MAI ASTEPTATI PENTRU A VA ADRESA MEDICULUI!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin(Re:) (acum 13 ani)

Sincer sa fiu, nu mi-am facut probleme serioase pe aceasta tema, decat de vreo 2 luni incoace maxim. Sau daca mi-am facut, am pus esecurile astea pe seama psihicului mai mult decat pe eventualele probleme fizice. Raspunsul e NU in ambele situatii, din varii motive, pe care o sa ti le expun ceva mai tarziu. Cat despre admiratia pe care o ai pt partenera mea, multumesc, si eu o admir, incerc sa rezolv problema(am luat ceva Permen si Maraton, fara tratament indelungat insa si evident fara rezultat). Ti-as raspunde totusi ca iubirea nu inseamna doar sa ti-o tragi ca maimutele ci e mult mai mult decat atat(nu incerc prin asta sa-mi scuz incapacitatea de a desfasura un act sexual, e clar vina mea si nu caut alti vinovati). Astept un raspuns de la d-na Doctor. Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Florin,
Ca adjuvant de urgenta mergi la farmacii si cere TIAN LI - un produs chinezesc natural. Nu este f scump.Cauta preparatul original. Am avut cazuri la care a functionat extraordinar. Erectii puternice si ferme. Faptul ca ai erectii de diminaeta indica faptul ca problema ta este la nivel psihic.

Desi ai 29 de ani, spui ca niciodata nu ai avut un act sexual normal. Probabil ca neincrederea in tine si anxietatea datorita parerii proaste pe care o ai despre dimensiunea penisului tau te-a determinat sa eviti ani intregi contactul sexual si sa preferi masturbarea. In cazul tau, datorita faptului ca aceasta tulburare este instalata de mai multi ani, este necesara o terapie de durata. Iti recomand sexterapia. - si in special hipnoterapia, fie ea si online daca nu ai posibilitatea de a te adresa unui psihoterapeut cu pregatire in sexterapie.
Daca doresti poti sa ma contactezi pe email sau telefonic pentru stabilirea unei programari.

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin (acum 13 ani)

Va multumesc mult pt. raspunsul dat! Nici nu stiti cat de mult conteaza pt. un "neinitiat" incurajarea (eu asa interpretez raspunsul Dvs.) unui medic!
Bun, v-am povestit de Permen si Maraton, am luat 20 de pastile din primul, conform dozajului de pe cutie, Maraton am avut 3 pastile, fara vreun efect foarte vizibil.
Citind despre felurite potentiale remedii la astfel de probleme, am aflat si de acest TIAN LI si am remarcat de asemenea numai comentarii de bine la adresa lui. Procurandu-l dintr-o farmacie naturista, banuiesc ca pot avea incredere in autenticitatea lui, nu? Ar mai fi ceva in legatura cu acest TIAN LI: unele site-uri propun un anumit tratament cu el, respectiv 16 fiole. Cand spuneti ca in multe cazuri a dat rezultate excelente, va referiti la administrarea ocazionala sau de durata?
Sincer sa fiu, nu dimensiunea penisului m-a complexat. Pana acum cativa ani, nu am avut o relatie stabila, nici macar una de scurta durata; doar flirturi de o seara "neconcretizate" sexual. Mult timp ne-am vazut o data pe saptamana. Am dormit impreuna, dar nu am reusit nimic. Nici ea nu este prea versata, dar totusi nu e virgina. Simt ca trebuie sa preiau eu controlul, dar nu pot. Ce sa mai zic de a 2-a ori a 3-a erectie? Nu pot pune esecurile mele nici pe lipsa dorintei. Imi doresc din tot sufletul sa o vad pe partenera mea fericita din acest punct de vedere. Simt ca e dispusa sa ma astepte, dar nu vreau sa-i transform aceasta asteptare intr-un cosmar. Alteori, dupa cum am mai spus, imi pun singur filme porno, intentionand sa fac un anumit "exercitiu" sexual, sa-mi pastrez penisul in erectie pentru cat mai mult timp. Totul se incheie insa dupa maxim 20 de minute si cu efort pentru "a o tine treaza"...De asemenea, mi se intampla uneori sa ejaculez fara ca penisul sa fie in erectie foarte ferma. Alteori, cand imi face sex oral(si eu ii fac ei, simt ca ii place, dar si-ar dori, la fel ca si mine, sa avem si un contact normal si cat de lung) erectia e mai buna, dar totul se incheie cand vreau s-o introduc acolo. As vrea sa va intreb inca ceva: exista posibilitatea ca vaginul ei sa fie prea stramt, practic, impenetrabil? Uneori asa mi se pare(cand introduc degetele), alteori parca nu e suficient de lubrifiat. Pe unele forumuri am citit ca TIAN LI functioneaza fantastic cu CHINESE BRUSH. Ce stiti despre asta?
Mi-ati spus de sexterapie ori hipnoterapie. Despre ce este vorba? Cat costa si cat dureaza? Ce anume vizeaza?
Departe de mine "priceperea" in astfel de domenii, mai ales in cel al sexului, unde sunt 0; totusi, cred ca daca "fizic"("organic") penisul meu m-ar ajuta, daca s-ar intari suficient de mult, as putea sa depasesc aceste momente groaznice.
Astept cu deosebit interes un raspuns de la Dvs. si VA MULTUMESC inca o data pentru atentia acordata mesajelor mele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin (acum 13 ani)

Am asteptat tot timpul "o alta seara", "astazi nu", "data viitoare va fi mai bine", "un vin rosu o sa rezolve tot", "un prezervativ parca m-ar excita". Sa stiti ca mi s-a intamplat des in ultimul timp SA VISEZ noaptea ca fac sex normal cu partenera mea. Visez ca e greu la inceput, la intrare, dar apoi merge. Din pacate, e doar un vis. Degetele par mai in forma deocamdata si deja sunt "la datorie" de mai bine de 3 ani. M-am gandit ca daca tigarile sunt de vina, le-as lasa, desi, spun eu, nu abuzez. Poate e alcoolul de vina? Nici cu acesta nu cred ca fac abuzuri, imi plac vinul si berea, dar in ultimul timp ma controlez foarte bine, in sensul ca nu ma fac mort de beat. Am avut cazuri mai "grele" in trecut(imi e rusine, dar o recunosc; am ales sa va povestesc despre mine cu toata sinceritatea, intrucat simt ca ma puteti ajuta). Asadar, orice inormatie doriti sa aflati, nu o sa va ascund nimic. Droguri, niciodata. Alimentatia, destul de sanatoasa, zic eu. Daca nici cu TIAN LI nu merge, as risca chiar cu Viagra. Daca nu, o sa apelez la d-l Ciomu. Pierderea nu o sa fie foarte mare si nu o sa curga lacrimi de durere. Sper sa nu va fi plictisit. O sa-mi notez pe o hartie tot ce-mi trece prin cap vizavi de problema mea si ce nu pot sa retin ori sa cuprind intr-un mesaj. Va tin la curent. Si VA MULTUMESC. Din nou. Cu respect, Florin.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Florin,
Cazurile pe care le stiu eu au dat rezultate foarte bune chiar in folosirea ocazionala a produsului Tian Li. Nu stiu nimic de asocierea lui cu Chinese Brush, asa ca nu pot sa vorbesc :) Aceste substante (Tian Li , Viagra si altele) sunt doar adjuvante - adica te ajuta atunci pe loc. De obicei ele nu vindeca problema...doar te ajuta sa faci fata acestei situatii.
Pentru a rezolva situatia, este nevoie sa rezolvi cauza, care in cele mai multe cazuri este de origine psihica. Aceasta se rezolva intr-un procent foarte mare prin terapie sexuala.
Sexterapia este forma de psihoterapie adaptata tulburarilor sexuale. Se poate realiza intre 4 ochi, la cabinetul unui psihoterapeut dar si online, daca nu exista alta posibilitate.
Pretul poate varia in functie de cabinet. Pentru consilierea si terapia online eu percep 60Ron/sedinta. O sedinta dureaza o ora, timp in care psihoterapeutul te ghideaza in descalcirea problemelor de origine psihica care stau la baza problemei tale, prin tehnici specifice de relaxare, imaginatie dirijata, hipnoza, controlul si monitorizarea gandurilor , educatie sexuala, identificarea gandurilor si a credintelor care au determinat aparitia acestei probleme si multe alte tehnici.
Pentru stabilirea detaliilor legate de sedintele de terapie online contacteaza-ma pe email.

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lau (acum 13 ani)

Florine,
cauta pe net cu strong dc TAO-arta iubirii fiindca acolo ai sa gasesti multe respunsuri,tehnici,etc pentru toate nelamuririle si problemele tale.
iti spun din proprie experienta.
nu intra in panica,educa-ti mintea,gandeste pozitiv si o sa reusesti.
nu mai bea alcool deloc si nu mai fuma deloc!!!!!!!!!!!!!!!
o sa vezi o diferenta mare.
nu manca mult seara!
mai e ceva,macar de doua ori pe an,la Pasti si la Craciun,tine minim 3 zile post,impreuna cu sotia,de toate,apoi du-te de-ti gaseste un preot in care poti avea incredere,spovedeste-te si impartaseste-te!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin (acum 13 ani)

Doamna doctor, va multumesc pentru sfaturi. Nu sunt nici pe departe un specialist in problemele acestea, dar o sa incerc cu Tian Li. Daca nu merge, o sa consult un urolog, pentru ca nu vad o rezolvare psihologica a problemei atat timp cat fizic sau fiziologic organul nu ma ajuta. Repet, exista dorinta, vreau s-o fac fericita din acest punct de vedere, vrem si un copil peste ceva timp. Parerea mea este ca, daca as fi fost potent, nu as mai fi intampinat nicio problema la nivel psihologic, fugind de ideea de a avea un copil, asta se putea rezolva cu un prezervativ la mine sau cu o pastila la ea, nu-i asa? Ce parere aveti? Astept raspunsul Dvs.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3