Fetita 5 luni vanata in jurul guritei raspuns medic

Cresterea si dezvoltarea copiilor
Intrebare postata de mele cu 13 ani in urma

Buna ziua ,

Incepand de ieri fetitei mele de 5 luni i s-a invinetit zona din jurul guritei .
Alte simptome nu au aparut .
S-a mai intamplat cuiva , exista motiv de ingrijorare ?
Ce ar putea avea ?

Va multumesc ,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Bună seara ,
Dacă nu dispare spontan, asa cum a apărut , să fie consultată de medicul pediatru , pentru a vedea dacă inima prezintă relatii normale sau dacă apa pe care a-ţi folosit-o în alimentaţia fetiţei de 5 luni este de la o fântână cu conţinut de nitriţi ! ! ??
În speranţa că ,învineţirea dispare,asa cum a si apărut , spontan ,
Sănătate Dr. Emil Otesteanu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Cresterea si dezvoltarea copiilor.

irina (acum 13 ani)

Invinetirea in jurul gurii poate fi si un semn al oxigenatii insuficiente a creierului.
Dar, sper ca a trecut deja...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laurean (acum 13 ani)

Cel mai bine ar fi sa ajungeti cat mai repede la un medic pediatru cardiolog.
Daca este vorba despre o problema cardiaca e bine sa fie tratata cat mai urgent.
Multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana (acum 13 ani)

urgent la medic ! Este oxigenare deficitara! Sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cessonia (acum 13 ani)

sa nu fie bronho-pneumonie..eu asa am patit cu fata mea cea mica atunci cand avea 3 luni si jumatate..asa ca directia medic..daca nu ati rezolvat deja..sanatate multa..si sarbatori fericite tuturor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mele (acum 13 ani)

avea si febra? tusea?ce alte simptome mai avea?Fetita noastra nu este mereu vanata. Cand plange si dupa ce o spalam cateva secunde pana o imbracam...cu toate ca e cald in casa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deliab (acum 13 ani)

vineteala din jurul guritei este specifica intoxicatiei cu nitriti,adica apei de put,de la fantina.este grav.se da vitamina C.dar spwer sa fi rezolvat.sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: