TUSE IN TIMPUL SOMNULUI

Cresterea si dezvoltarea copiilor
Intrebare postata de angela126111559 cu 15 ani in urma

Pe data de 8.12.2008 mi-am operat fetita de 3.6 ani la Bucuresti de polipi , totul a fost ok , dar acum dupa nici aproape o luna avem o problema : cand se culca si la paranz si seara , imediat dupa ce adoarme incepe sa tuseasca , si pe sinusuri( la nas) se plimba o secretie care nu o poate elimina nici pe nas , si nici pe gura. In restul zilei totul este in regula , fara nici o problema de respiratie( aceleasi manifestari au fost si inaintea operatiei, care ulterior pt o perioada au disparut).La somnul de dupa masa , dupa ce tuseste aproximativ 1/2 ore se trezeste si nu mai are nimic . Noaptea tuseste mult mai mult poate si 2 ore dupa care se linisteste .Cand am fost la controlul post operator i-am spus dr-ului despre cele intamplate mi-a recomandat XIZAL si pt imunitate ISOPRINOSIN . In acelas timp i s-a mai prescris pe termen de 6 luni SINGULAIRE (de 5 mg) , care l-am inceput in 15.12.2008, in urma analizei IGE = 251. Va rog dati-mi un raspuns la problema fetitei mele , care nu se odihneste de ceva timp.Sa fie o alergile ? La ce oare ? S-ar putea rezolva cumva cu aerosoli? VA MULTUMESC !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

andra (acum 11 ani)

Si fetitei mele, i se intampla acelasi lucru, tuseste numai in somn si are nasucul infundat, nu ii curge deloc si vorbeste putin pe nas. Am operat-o in octombrie 2011 de polipi, a fost bine o luna de zile dupa care a inceput acest chin, cu aceasta tuse,pe care in primul episod de vreo aproximativ o luna si jumatate l-am rezolvat cu antibiotice, acum a revenit de vreo doua saptamani si nu stiu cum sa mai scapam....
Nu am fost la alergolog, astept rezultatul la exudatul nazal si sa vedem ce mai spune doctorul ei..
Voi ce parere aveti, cum ati rezolvat aceasta tuse de noapte???
VA multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina (acum 11 ani)

Ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai raspunde cum ai rezolvat aceasta problema. Fetita mea are fix aceleasi simptome si a primit acelasi tratament dar tusea asta reapare dupa o oarecare perioada. Multumesc frumos!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: