Ajutor

Contraceptie
Intrebare postata de elena31992306 cu 14 ani in urma

Am uitat sa iau ieri o pastila anticonceptionala,ce pot sa fac?folosesc yasmine era ultima sapt cand trebuia sa le iau inainte de ciclu...pot sa fac acum pauza incepand cu ziua de ieri..las pastilele care mi_au mai ramas si incep cu altele cand imi vine prima zi ciclu?sau cum?va rog raspunde_ti_mi!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

simona (acum 14 ani)

Pastila o poti lua in 12 ore.Ar fi bine sa le continui chiar daca aceasta saptamana nu vei fi protejata si sa continui dupa schema deja stiuta
Daca le vei intrerupe acum, e posibil sa se deregleze menstruatia

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nadia_1977 (acum 14 ani)

am aceeasi opinie ca cea dinainte.Mi s-a intamplat si mie si am luat-o a doua zii dimineata.Totul a fost ok.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela (acum 14 ani)

folosesc logest iar in aceasta luna am cam ametit pastilele(nu le-am luat cand trebuia) si am inceput folia cu o saptamana mai tarziu. acum cand trebuia sa fac pauza de 7 zile si trebuia sa apara menstruatia nu s-a mai intamplat nimic. imi este teama ca pot sa fiu insarcinata si nu este momentul potrivit. aveti un sfat pt mine? va rog sa ma ajutati

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nadia_1977 (acum 14 ani)

Ar fii bine sa faci un test de sarcina,daca ai in jur de 7 zile de la ultimul contact.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela (acum 14 ani)

va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei gina (acum 14 ani)

buna,am nascut de 25zile,suntem bine amandoua dar intrebarea mea este:daca dupa prima sarcina am alaptat copilul la san,si in timpul asta nu am ramas insarcinata poate fi valabila si acum dupa cea dea doua nastere acelasi lucru,adica ,cat timp dau piept sa nu raman insarcinata.inca nu am reluat viata sexuala dar as vrea sa stiu ce am de facut.nu am folosit alte metode intre cele doua sarcini decat sterilet timp de 5 ani.cine imi poate da un raspuns o poate face si la "[email protected]".multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: