Mancarimi vaginale

Intrebare postata de pufoasa cu 7 ani in urma - 3 raspunsuri MExista raspuns de la medic
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Candidoza

Buna ziua,

Am fost la strand zilele acestea, iar seara a inceput sa am mancarimi in zona vaginala, oare am luat vreo boala din apa? Iar de cand iau si antibiotice pentru raceala am mancarimi si mai mari. Ce pot face in acest caz? Ma gandeam sa iau ovule Klion deoarece am mai luat, are ceva daca azi termin tratament cu Ospen de 1000, si de maine iau ovule Klion?

Va multumesc si astept raspunsul Dvs cat mai urgent

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (3)

Este foarte probabil sa fi capatat o candidoza vaginala dupa administrarea de antibiotice care sa fie responsabila de pruritul ( mancarimea) vaginala.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog, sa se recolteze secretie vaginala pentru a beneficia de un tratament tintit.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Esti medic si vrei sa te promovezi?

Raspunde intrebarilor din grupul Candidoza.

Inscrie-te aici!
victoras (cu 7 ani in urma)

Cere la farmacie TANTUM ROSA.Foloseste-l extern si intern 1-2/zi si iti vor disparea cu totul simptomele in max. 1 sapt.Alta data cind fol. antibiotic ia si un FLUCORIC(nu e scump,1o ron) si vei fi ferita de astfel de probleme.Sanatate!!!

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Loredana (cu 7 ani in urma)

Am incercat un tratament naturist de pe o pagina web. Daca doriti va las sa il incerca-ti si dvs.sp***ageri-vaginale.ro Nu mai lua atibiotice fara nistatin pt ca inmulltesc ciuperca de candida in corp. Imcearca remedi naturiste.


papa

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.