Gust amar in gura raspuns medic

Boli pancreatice si de ficat
Intrebare postata de Michelle10 cu 12 ani in urma

Buna ziua! De vreo 3 zile am un gust amar in gura de care nu pot scapa.Ma doare si foarte tare in partea stanga si nu stiu de ce.Vreau sa mentionez ca aproximativ acum o luna am avut o durere tot in partea stanga foarte puternica.Nici macar nu am putut sa ma ridic din pat, ma durat foarte tare.A aparut ca din senin,nici macar nu am facut miscare sau ceva.Asa a fost si de data asta;am stat in pat si dintr-o data a aparut durerea,doar ca acum ma doare in ambele parti.Care''i problema?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (17)

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Simptomele descrise de d-vs sunt caracteristice bolii de reflux gastroesofagian însă ar fi indicat consultul unui medic internist sau gastroenterolog pentru a se stabili un diagnostic exact şi un eventual tratament medicamentos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli pancreatice si de ficat.

ana (acum 8 ani)

Buna, sunt in aceeasi situatie, am o durere in partea stanga si de trei zile un gust amar in gura...ai aflat despre ce e vorba? ...nu simt vreun reflux gastro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mura onorica (acum 11 ani)

dimineata am gustul amar saliva lipicioasa ce pot prindere?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ling_pasarika (acum 11 ani)

Am un usor gust amar cand ma joc cu limbutza in bikineii iubitei mele , ce sfat imi recomandati ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mda (acum 11 ani)

sa-ti tragi un glont in cap

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Robert (acum 11 ani)

Sa-tzi sfatuiesti iubita sa se spele mai des!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carbas (acum 10 ani)

lingeo pe mata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

popu (acum 10 ani)

unii au probleme de sanatate, altii de planning familial

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

as (acum 9 ani)

sa o mai speli...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dorelifrim (acum 10 ani)

idiot.Lumea pune probleme serioase aici,si tu ai sa ajungi sa ai un gust amar de la viata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

jack (acum 10 ani)

dracu sa bage in voi si catelele care v.au p**a pe lume...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dana (acum 9 ani)

Buna ziua,as vrea sa intreb daca ai rezolvat problema pt ca si eu am aceleasi simptome..gust amar si acru in gat,dureri sub coaste in stanga si radiaza in spate,balonari,greata arsuri si senzatie de foame permanenta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 8 ani)

Buna, sunt in aceeasi situatie, am o durere in partea stanga si de trei zile un gust amar in gura...ai aflat despre ce e vorba?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Beatris ioana (acum 9 ani)

Buna seara,de vreo 2 zile am gust amar amar in gura si vomit galben-verzui si nu imi pot da seama de la ce provine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 8 ani)

Buna, sunt in aceeasi situatie, am o durere in partea stanga si de trei zile un gust amar in gura...ai aflat despre ce e vorba?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexandra (acum 8 ani)

Buna ziua!....problema mea e mai veche....acum 3-4 ani in urma a inceput totul.....amar in gat foarte puternic.....mereu... nu disparea deloc....deja ma obisnuisem cu asta.....anul trecut mi.am dat singura seama ca e din cauza mancarii dulci, pentru ca ori de cate ori mananc ceva dulce apare amarul in gat....il simt in tot stomacul...chestia e ca imi vine amar doar de la alimentele foarte dulci nu de la toate....dupa ce o perioada mare de timp n.am mai avut nicio problema, am facut o p***ae in weekend si am mancat o gogoasa cu ciocolata si ma simt foarte rau....stiu ca va trece caci nu mai mananc dulce dar vreau sa stiu ce as putea face caci eu sunt eleva si nu am timp sa ma duc sa ma consult...va rog sa ma ajutati

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 7 ani)

Buna ,eu am 43 de ani ,lucru in uk ,stress,lucru nopti ,nu am avut contact sexual aproape 2 ani .,dupa 2 ani am avut contact neprotejat ,4 teste negative ,nu am ciclu de 2 luni ,stari de ameteala,constipatie ,amar in gura ,durerei in partea dreapta,stari de oboseala .nu pot dormi bine ,nu am fost la doctor nu sunt incantata de e.
multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: