Ce ar putea fi?

Boli intestinale
Intrebare postata de Carpe Diem cu 12 ani in urma

Buna ziua,
in ianuarie 2010 am nascut prin cezariana, la o luna dupa nastere la baza nasului pe laterale mi-au aparut pete rosii insotite de prurit, am evitat scarpinarea insa pielea este rosie, si se descuameaza, un timp este cu prurit, apoi se formeaza o crusta ca faina. Initial am crezut ca este dermatita atopica sau o eczema, insa nu este asta. Singura crema care cat de cat a ameliorat fenomenul, este o crema pe baza de ulei de masline. Fiecare medic a spus altceva : ca ar fi de la lipsa de vitamine ( desi folosesc suplimente), parazitoza ( dar 3 probe au iesit negative), eliminarea incompleta a toxinelor - posibil, tinand cont ca transpiratia este puternica si urat mirositoaresi pruritul si rana se accentueaza inaintea si in timpul ciclului menstrual. De asemenea dupa nastere am ramas si cu probleme digestive: intoleranta la lapte, balonare,dureri abdominale, hemoroizi. In urma ecografiei abdominale totul a iesit ca forma si marime normal, fara pietre pe canale sau modificari ale organelor si si analizele au iesit in valori normale. Ce ar putea fi?Cuma as putea trata? Catre ce specialist sa ma indrept?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Carpe Diem (acum 12 ani)

Nu am mentionat dar am fost la dermatologie si gastro-enterologie. Este posibil sa fie cauzata si de o dereglare hormonala in urma sarcinii?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laura (acum 12 ani)

Buna ! iti recomand cateva sedinte de ozonoterapie pentru a scapa de hemoroizi...si apoi hidrocolonoterapie... te vei simti usoara ca un fulg.
eu am fost la clinica Pure Medicine. In aceasta perioada au consulatii medicale gratuite. Incearca!
asta e site-ul lor www.puremed.ro

sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: