Marimea penisului raspuns medic

Boli genitale masculine Pubertatea intarziata la barbat
Intrebare postata de maxell cu 13 ani in urma

Am 15 ani si am 7,5 cm in erectie...precizez ca am si 1,60 inaltime?
ma prezint la un doctor?sau astept?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (30)

Iuli (acum 13 ani)

Eu zic ca o vizita la un medic endocrinolog nu strica. Daca nu mergi, ai putea regreta apoi ca poate ai fi putut face mai mult pentru tine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maxell (acum 13 ani)

ai dreptate dar mi rusine sa le spun la ai mei si in arad nu stiu unde se afla un medic endocrinolog e scumpa o consultatie?:D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Pai daca mergi la policlinica de care apartii sau la spitalul judetean e gratuita. Daca mergi la o clinica privata, o consultatie e cam pe la 100-150 de ron. Sunt convinsa ca parintii tai au observat ca esti destul de scund pentru varsta ta. Nu ai precizat daca ai caractere sexuale cum ar fi parul subrat, parul pubian, mustata etc. si nu ai precizat cum arata parintii tai (daca sunt inalti sau nu) si cum s-a desfasurat pubertatea tatalui tau (mai intarziata sau nu). Aceste lucruri in general se mostenesc. Din pacate presupun ca nu stii care este marimea penisului tatalui tau, caci si aceasta se mosteneste intr-o anumita masura. Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu tatal tau. Daca iti este rusine sa discuti despre marimea penisului, foloseste inaltimea ca pretext.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maxell (acum 13 ani)

nu am par subrat mustata incepe sa imi creasca parul pubian tatal meu este destul de ok la inaltime dar nu inalti au in jur de 1,70m

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr.Penis (acum 13 ani)

maxell Tia mai crescut penisu ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Robert (acum 11 ani)

Conteaza si greutatea prietene.daca ai 80 de kg la 1.60 la ce te astepti?
Si eu am 15 ani,1.78 si vreo 65 de kg si am un penis de 17 cm.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marcus2375 (acum 10 ani)

Pastile pentru marirea penisului Xtrasize - http://bit.ly/12Kouzb

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vezi toate raspunsurile
Iuli (acum 13 ani)

Deci abia intri la pubertate. Nu ai foarte multe de care sa te ingrijorezi dar nu ar strica un consult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maxell (acum 13 ani)

multumesc o sa merg la o policlinica sa vad daca e ceva mai grav:) e la 1 minut de mine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Ioana Panculescu MPsih. Ioana Panculescu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

vorbeste cu tatal tau , nu este o problema de care sa-ti fie rusine si el a avut 15 ani

specializari psihologie clinica,psiholog psihologia muncii si organizationala,terap[ia prin jocul cu nisip (sandplay therapy),psiholog in curs de formare in psihoterapie psihanalitica

e-mai l: psiholog@consultant .com
[email protected]

Clinica CONTROL MED

tel: 0726.499.421

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli genitale masculine.

nu conteaza (acum 13 ani)

eu sa stii ca am 14 ani, inaltime tot 1,60 si 14 cm in erectie (fara sa exagerez)... nu conteaza ce inaltime ai conteaza doar sa ai.... :))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Robert (acum 11 ani)

Depinde si de greutatea ta,daca ai 1.60 inaltine si 70-80 de kg la ce fel de lungime in penis te astepti?
Eu am 15 ani,178 de cm. si am un penis de 17 cm.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Robert (acum 11 ani)

Incearca "mulgerea penisului"daca nu stii ce inseamna,cauta pe google...si daca intr''adevar ai o greutate mare,apuca''te de sala,lasa tutunu'' daca fumezi si nu mai manca noaptea si mai ales asteapta sa mai cresti in inaltime...si inaltimea conteaza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tanase (acum 8 ani)

Ba taci ca esti complet pe langa...

Frate nu conteaza inaltimea, tutunul in exces poate aduce probleme la fertilitatea spermei nu la potenta adica daca ai cativa ani de fumat in spate ( 5 ani sa zicem ) deja sperma ta nu mai e foarte fertila ( adica poti sa nu mai faci copii, ai erectie si toate cele doar ca sperma ta e degeaba ca sa intelegi ce vreau sa spun). Eu am 15 ani facuti de 2 luni si o am de 16,5 in erectie, o sa iti creasca...dar daca crezi ca te poate ajuta cu ceva du-te si la doctor iar tu Robert fara suparare nu mai zi daca nu le ai ca il induci in eraore cu astea, cica apucate de sala, nu mai manca noape DOMANE NU ARE LEGATURA ASTA CU PENISUL...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roberto (acum 11 ani)

Frate eu cand aveam 15 ani o avean de 8 cm si la 20 o am de 21 cm deci asteapta ca mai creste ea :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roberto (acum 11 ani)

Eu cand aveam 15 ani o aveam de 8 cm si la 18 am avut-o de 21 de cm asa ca asteapta o sa creasca ea ce-l putin la mine asa a fost dar totusi un consult la doctor nu strica :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ba robert hotarastete .la 15 ani ai 8 sau 17 (acum 11 ani)

Citeste sus

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Manu (acum 11 ani)

eu am facut 15 luna asta si am 12 in erectie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniel (acum 11 ani)

pai mai asteapta corpul tau este inca in crestere,exista o multime de aparate ,creme ,pompe ,pastile magice pentru marirea penisului pe internet care nu functioneaza!pastilele pe langa faptul ca sunt extrem de costisitoare nu functioneaza ele reprezinta doar un supliment alimentar la alt pret desigur... eu unul am incercat exercitiile c***a si am avut rezultate considerabule inca din primele saptamani ,cat despre operatiile chirurgicale nu cred ca are rost sa povestim, riscul la care te supui este mult prea mare... nu cred ca merita sa ti-l asumi si pe deasupra pretul unei astfel de operatii este destul de piperat si nu prezinta nici o garantie, mai mult poate genera pierderea sensibilitati organului sau impotenta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gaby (acum 11 ani)

am 15 ani si 16 in erectie dar ma ingrijoreaza nui prea mica precizez ca am 184cm

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2