Usturimi raspuns medic

Boli genitale feminine
Intrebare postata de kittynutza cu 14 ani in urma

Inca de la 16 ani am aceasta problema a aparut dintr`o data de pe o zi pe alta si de atunic nu mai reusesc sa scap de ea.am fost la doctori si toti mi`au dat diagnosticul cistita am luat o gramada de antibiotice si nu imi trece nici in timpul tratamentului nici dupa accea.ma ustura extrem de tare cand ma duc la baie si simt mereu nevoia sa urinez dupa aceea.aveam cateodata zile in care nu puteam sa ies pe strada petru ca trebuia mereu sa ma duc la baie si daca nu ma duceam nu reuseam sa ma tin.ma ustura si in timpul actului sexual si asta a inceput sa fie o problema ca nu mai am deloc chef sa fac ceva cu prietenul meu cand ma gandesc ca o sa ma usture dupa accea.mam saturat sa ma tot duc la ginecolog si sa`mi dea accelasi tratament si accelasi diagnostic.tinand cont ca de atunci au trecut 4 ani.si mai ales ca in ultima vreme au inceput sa ma doara si ovarele si spatele foarte tare am avut vreo 2 zile in care nu am putut sa ma ridic din pat.ce trebuie sa fac ?sau ce analize in plus trebuie sa cer la ginecolog ca sa vad ce am de fapt?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

elena (acum 14 ani)

Poate ar trebui sa mergi la urologie. Cred ca ai probleme cu vezica urinara ori cu rinichii.Sanatate!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Medicina Interna MDr. Medicina Interna este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Este necesara efectuarea unui consult de specialitate urologie, daca medicul va considera va va recomanda si cistoscopie pentru vizualizarea vezicii urinare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli genitale feminine.

simona (acum 10 ani)

la 3 ani am avut piattra la rinichi,am fost internata in spital.am eliminat-o.Dar in momentul in care stateam pe ciment sau pe ceva rece ma ustura.De 3 ani de zile ma chinui cu ustuurimi la urinare.am fost la dr.am facut analize peste analize si mi a iesit bacteria ecoli.(urinam si cheaguri de sange).Mi s -a dat antibiotic..cifran(pe care il luam si inainte de capul meu)..Dupa ce am terminat tratamentul au inceput iar usturimile..si numai pot scapa de ele...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: