Sani raspuns medic

Boli genitale feminine
Intrebare postata de amalezu cu 12 ani in urma

Am nascut acu4 ani nu am alaptat decat o saptamana ca atat am putut pt ca am avut o infecti si am facut tratament si nu aveam voie sa alaptez dar de atunci mie inca imi curg sani de ce

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Psih. Roxana Olaru MPsih. Roxana Olaru este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Buna ziua,

Va recomand sa mergeti sa vorbiti cu medicul ginecolog. Sa faceti o analiza a secretiei, o ecografie mamara sau o mamografie. Poate fi vorba de o infectie la nivelul sanilor.

Roxana Alina Olaru

psiholog, consilier psihologic, psihoterapeut, psihoterapie de cuplu EFT, educator prenatal

tel. 0728.47.15.06
e-mail: [email protected]
web:  www.consiliere-psihologica.ro

web:  www.roxanaolaru.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli genitale feminine.

amalezu (acum 12 ani)

am fost la docur ginecolog dar ma intrebat daca ma doare capul si a zis ca cand o sa ma doara capul des sa ma duc la el si sa ma trimita la ecografieca nu pot face mamografie pt ca am 23 ani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Roxana Olaru MPsih. Roxana Olaru este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Va recomand sa va faceti totusi analizele necesare deoarece nu este normal sa aveti acea secretie. Este adevarat ca mamografia este recomandata femeilor mai in varsta, dar puteti sa va faceti o ecografie.

Roxana Alina Olaru

psiholog, consilier psihologic, psihoterapeut, psihoterapie de cuplu EFT, educator prenatal

tel. 0728.47.15.06
e-mail: [email protected]
web:  www.consiliere-psihologica.ro

web:  www.roxanaolaru.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Infectia (acum 12 ani)

nu ai precizat ce iese din sani: lapte, puroi, apa, sange

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

amalezu (acum 12 ani)

ceva galbui lipicios

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ai inca infectie (acum 12 ani)

Atunci infectia nu a fost vindecata cu tratamentul medicamentos dat si inca o ai acolo.
Iti trebuie un tratament vindecator, mergi mai bine la un medic homeopat bun caci cu antibiotice astfel de infectii ori nu se vindeca deloc ori nu se vindeca usor caci cauza nu este microbul ci poate cu totul altceva, un blocaj de exemplu care nu lasa sangele sa circule cum trebuie ducand la aparitia microbilor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maduta amalia (acum 10 ani)

am si eu o antrebare se poate sa fi ansarcinata daca tia venit menstruatia cu 5 zile antarzaiere?doua luni mia venit an data de 16 iar acum mia venit an data de 20

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Delia (acum 10 ani)

Buna.Acu 1an mi s-a oprit sarcina din evolutie la 7luni de zile si I dupa 2sapt. Sa produs nasterea.Dupa ce am nascut mi-a pornit lactatia care am intrerupto cu comprese reci si ceva medicament prescris de gecolog.Dar acum de vreo 4luni in coace daca imi storc sanii imi curge un lichid alb si
apos ca si laptele dar sanii nu ma dor.Oare am o infectie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oana (acum 8 ani)

sunt in Ca de aproape 2 ani, in august 2014 am facut un avort aici. dupa cateva zile am eliminat cheachri enorme ..f mari aproape de marimea unei nuci..nu m-am panicat insa de atunnci numai dereglari si scuemrgeri maronii inainte de menstre. peste un an, in aug 2015 am facut injectie cu depa propavera pt contraceptie ... la o luna jumate m-am trezit cu o hemoragie de toata frumusetea si de atunci nu mi s-a mai oprit decat cateva zile si e inlocuit de ceva brun si chegulete mici...am 5 luni de cand nu se opreste.. sotul m-a protejat ferintu-ma, insa am ajuns la contacte ff rare din cauza sangerarilor mele. pe 2-3 dec am facut-o si pe 25 am avut iar hemoragie cu cheaguri minunate..pe 3 ian s-a oprit si pe 7 iar pana pe 13.... insa pe 18 am observat ca am lapte..alb , am fost la dr mi-a dat trimitere la analize deoarece testele de sarcina imi sunt negative...sunt mama a 2 copii, nascuti natural si alaptati. ultimul are 4 ani. Pana luni nu am mai observat secretia asta la sani. astzi pe 21 dupa dus laptele imi curgea de-a dreptul ..are un gust fff amar. testul tot negativ si iar am sangerat ieri. Cand nu e sange rosu e ceva brun si chegulete... mereu din sept. injectia aia a avut efect 13 sapt a trecut dublu..sa am extrauterina ? e posibil chiar daca sotul m-a"ferit"? dr zice ori sarcina ori de la acea injectie contraceptiva, dar fara ecografie sau alte investigatii..abia pe 28 ajung la alt dr si nu mai pot dormi noaptea..daca as fi ramas in dec atunci pe 2-3 la ce hemoragie am avut de Sarbatori si cheaguri pierdeam 10 copii...si lactatia asta spontana cu curs de sani efectiv cum se explica? sunt stresata va rog raspunde-ti-mi!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11573989226 (acum 4 ani)

Buna ziua sunt mămica de 2ani si 7 luni .am alaptat decât 7 luni ca atat a vrut copilașu.am 2 ani de atunci si mie tot imi curge lapte .tin sa mentionez ca nu am nici o durere .doar ca imi curge lapte din s ani!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: