Dureri si intepaturi la ovarul drept

Boli genitale feminine
Intrebare postata de alexandra464 cu 13 ani in urma

Buna ziua, am 22 de ani si de vreo doua saptamani simt intepaturi la ovarul drept,mi s-a umflat,in timpul actului sexual ma doare foarte tare si am observat ca am iar scurgerea alb-branzoasa(cred ca e candida) pe care am tratat-o anul trecut. Menzionez ca am fost operata la ovarul stang acum 2 ani din cauza unui vas de sange de la ovar care mi s-a rupt si de atunci ovarele mele sunt foarte sensibile... nu mai pot face sport, alerga,sari.pana acum aveam dureri suportabile si de mica intensitate care treceau repede, dar acum cum am zis de 2 saptamani simt intepaturi puternice ca nici nu pot dormi bine si durerea mi se lasa si in piciorul drept. Intrebarea mea ar fi e posibil sa fie o simpla raceala la ovare sau sa mi se fi rupt si la asta un vas de sange ceea ce ma inspaimanta...sau, vreo infectie la rinichi pentru ca am dureri si la rinichiul stang.Daca v-ati mai intalnit cu astfel de cazuri si imi puteti da o lamurire cam ce ar putea fi...si oricum sunt constienta ca trebuie sa merg la un spital dar am vrut sa intreb intai aici pentru ca eu nu sunt in romania. va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Victor Richard (acum 13 ani)

Ai nevoie de o ecografie, analiza de secretie vaginala cu antibiograma si eventual o urocultura. Medicul va analiza simtomele tale si rezulatatul analizelor si abia apoi va putea pune un diagnostic corect. Consuma multe lichide, oricum, daca ar fi vorba despre o infectie urinara (consumul de lichide ajuta), evita frigul si umezeala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lory (acum 13 ani)

buna. si eu am durere in partea dreapta in timpul menstruatiei ce trebuie sa iau? ms

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kate (acum 13 ani)

buna, am si eu o nedumerire..... Actul menstrual la mine dureaza cam 2 zile si a treia deja mi se termina dar cu insotirea unei dureri in ovarul drept (mentionez ca anul trecut am avut operatie de apendicita) si se duce in josul piciorului drept,,,ceea ce m face sa nu pot sta in picioare sau cind ma ridic, simt intepaturi.....ajutatima v rog.v multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 12 ani)

buna seara am si eu orugaminte la dumneavoastra.de vreo 3 4 zile ma doare ovarul drept si in timpul actului sexual mi se umfla s simt o galma mika umflata.as vrea sami spuneti ce e ce nseamna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

petruta (acum 12 ani)

de vrio 2 sapt sa terminat ciclu si am ramas cu o scurgere si ovarul stang care ma doare
ce pot sa iau

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirela (acum 11 ani)

poate fi chist pe ovarul drept

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

timea (acum 10 ani)

si eu am avut simptomele tale,si azi am fost la medic specialis si mi-a zis ca mi s-a spart un chist,am luat antiinflamnator dar daca se agreavaza va tebui sa merg la urgenta.e grav

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: