De ce am dureri la inceputul actului sexual ?

Boli genitale feminine
Intrebare postata de andreearamona cu 9 ani in urma

Buna, vreau si eu sa stiu de ce de fiecare data cand fac sex cu sotul meu , la inceputul actului sexual am dureri foarte mari de parca ar fi pentru prima data ,uneori pe parcursul actului sexual simt nevoia sa merg la baie iar apoi cand ma reintorc si continuam apare o usturime destul de dureroasa. Ce se intampla , poate fi ceva grav?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Lili (acum 9 ani)

Buna, Andreea Ramona. Sper sa revii cat mai curand ca sa verifici raspunsul la problema ta, pentru ca relatia sexuala e unul dintre cei mai importanti factori care tin un cuplu unit. Am avut si eu aceleasi simptome, si mi-au facut mari probleme in relatie. Eu sufeream de uscaciune vaginala, de care poate suferi si tu, ca multe alte femei. Problema mai rau s-a agravat din cauza lubrifiantilor obisnuiti din comert, care contin substante chimice care pot irita pielea sensibila. Apoi am descoperit lubrifiantii Hempsex, pe baza de ulei din canepa, cel mai sanatos ulei al naturii, foarte prietenos si protector cu pielea, si am scapat de problema. S-ar putea sa ai alta problema, poti afla numai daca mergi la ginecolog. S-ar putea sa ai o infectie si sa ti se prescrie antibiotice, care iti vor usca si mai rau vaginul si s-ar putea sa-ti distruga si bacteriile bune care protejeaza vaginul si atunci discomfortul va fi si mai mare. Sau cine stie ce alte medicamente sau produse de ingrijire intima pline de substante chimice iritante ti se vor prescrie, asa este medicina alopata. Iti recomand sa te bazezi pe natura pentru sprijin, atat in alimentatie, cat si in produsele de ingrijire. Uleiul lubrifiant Hempsex, conceput pentru sexul fara prezervativ, si gelul lubrifiant Hempsex, pentru sexul cu prezervativ, contin aminoacizii din canepa care au rol de crestere a imunitatii si de protectie naturala a pielii. Te poti baza pe aceste produse si pentru un act sexual placut, dar si pentru suportarea mai buna a tratamentului alopat de catre zonele tale sensibile si pentru prevenirea viitoarelor probleme. Subtantele naturale care iti vor apara organismul se vor absorbi foarte bine prin vagin. Iti las aici adresa site-ului pentru mai multe informatii despre lubrifianti si celelalte produse din gama Hempsex care-ti pot fi de ajutor si pentru comenzi http://www.hempsex.com/ro/produse/ Iti doresc numai sanatate si iubire.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: