In urma cu cateva luni au inceput sa apara pe fata si pe gat cosuri sub piele, pustule, gen dop.
Am fost la medic care mi-a recomandat 20 zile doxicilina, cate o pastila in fiecare zi, iar seara, dupa p***aatarea tenului de produsele de make-up cu gelul La Roche Posay -Efaclar, imi aplicam in strat subtinere gelul Mask Plus. In aceasta perioada am reusit sa mai reduc din cosurile de pe fata si piept, dar majoritatea fiind in laterale sub barbie.
Dupa 3 luni de la tratament am inceput sa ma umplu de aceleasi cosuri sub piele, dopuri, atat pe fata cat si pe piept, asemenea unei iritatii. Am mers din nou la acelasi medic care mi-a prescris o reteta cu Mask gel si Noreva Exfoliac 6, dar nu exista nici un rezultat pana in prezent. Ce ma sfatuiti? Va multumesc!

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Aceasta intrebare nu are raspunsuri!

Participa la comunitate si fii prima persoana care raspunde la intrebare!

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.