Acnee chistica

Boli de piele
Intrebare postata de randy_thebest2009 cu 13 ani in urma

Am tot incercat diferite metode de tratamente pentru acnee chistica si nimic. Probleme am doar in unele zone: dupa urechi pe gat si pe fata niste galme de culoare alba sub piele si nu le mai suport...cine m-ar putea ajuta si pe mine cu cateva raspunsuri cunoscute. Singura care banuiesc ca da roade e chirurgia dar e foarte dureros. VA multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Csara (acum 13 ani)

Acneea trebuie tratata in urma unor analize (se va face analiza secretiei din pustule si in functie de rezultat tratamentul va fi tintit). Trebuie sa ai grija si la regimul alimentar si igiena (evita grasimile, mezelurile, chipsurile, etc. mananca cat mai sanatos si consuma multe lichide, spala-ti fata de perna cat de des, etc.). Clar ar trebui sa consulti un medic dermatolog constant, care sa urmareasca evolutia acneei.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

randy_thebest2009 (acum 13 ani)

asta fac de ceva vreme incoace...tinand cont de faptul ca mama mea lucreaza in cadrul unui spital (asistent medica). Iar doctorul la care merg, in urma unor analize, a vrut sa-mi dea niste pastile interzise pe piata si nu as putea sa le iau deoarece am fost sportiv de performanta si am probleme cu splina de la efort, iar organele sensibile nu pot accepta asa ceva. deci tot la singura solutie ma gandesc : chirurgie estetica sau cu laser dar nu stiu dc cea din urma da roade. VA multumesc oricum pt sfaturi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionascu Andreea (acum 13 ani)

Incearca intai varianta mai simpla, poate da roade si n-ajungi chair la cutit....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mona (acum 13 ani)

Eu am suferit de aceasta afectiune si m-am chinuit multi ani pana am ajuns la cine "trebuie". Pe mine m-a vindecat dr. Nedelcu Ioan de la - pe vremea aceea - Spitalul Militar din Bucuresti. Are si o clinica particulara in Bucuresti, undeva pe str. Veronica Micle. Imi pare extrem de rau ca nu l-am cunoscut la debutul bolii ...si pana la urma mi-a afectat toata fata. Pe langa tratament o sa trebuiasca sa tii si un regim alimentar. Du-te cu incredere, e printre putinii in stare sa vindece asa ceva. Nu se rezolva chirurgical asa ceva. Multa sanatate si bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

randy_thebest2009 (acum 13 ani)

promit ca am sa incerc sa fac asta! iti multumesc mult pentru sfat,,,,stii cam cat costa toata treaba asta....si dc o sa dea roade promit ca am sa te caut sa fac cinste si nu o sa te uit asa usor. multumesc mult de tot.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Stefania Constantin (acum 10 ani)

Ai cautat produsele anti-acnee de la Thursday Plantation ?
Eu cu aceste creme am reusit sa scap de acnee si de puncte negre.
Ti le recomand cu incredere.
Te pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: