Acnea vulgara

Boli de piele
Intrebare postata de mihaela984 cu 14 ani in urma

Buna ziua,
de ceva timp ma deranjeaza o acnee vulgara care mi-a aparut cam peste tot.
Am incercat sa iau doxiciclina la recomandarea medicului insa dupa 3 zile de tratament am niste stari groaznice de greata, uneori voma si de aceea am intrerupt tratamentul.
Ma intereseaza daca cineva a scapat de asa ceva cu preparate locale altele in afara de Zinerit si Eritroacnol care la mine nu a avut efect.
multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Ivan Iulia (acum 14 ani)

buna,si eu am incercat tot feluri de tratamente si creme dar nau fost de folos nu stiu ce sa mai fac....intotdeuna is foarte rosie la fata am fost la doctori dar nimica...multumesc.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nu conteaza (acum 14 ani)

eu am folosit isotrexin si creme de la avene si mi-a trecut

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LILY (acum 14 ani)

EU AM INCERCAT PRODUSE DE LA AVENE SI MAM UMPLUT MAI MULT,, NU VA RECUMAND DAR DEPINDE DE TEN.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lacri (acum 14 ani)

va recomand un remediu foarte simplu si eficient (incercat) atat pentru cosuri cat si pentru puncte negre: o parte otet si 4 parti apa la care se adauga cateva cuisoare. se poate folosi imediat. in timp cuisoarele dau miros amestecului.
otetul diluat nu este iritant, izoleaza puroiul, destupa porii si asigura aciditatea necesara pielii, in timp ce cuisoarele sunt foarte bune antiseptice si miros frumos.
in locul cremei de fata recomand folosirea peste noapte a unui unguent din nuci verzi sau un ulei de catina sau musetel. uleiul este mai compatibil cu pielea si nu favorizeaza refacerea pustulelor ca si in cazul cremelor.
3 persoane cu probleme diferite am incercat solutia si a functionat la toate 3.
succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 14 ani)

am probleme ku acneea .am fost la doctor mi a recomandat un tratament care nu a avut nici un efect ,ce ma sfatuiti sa fac ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loti (acum 11 ani)

Sincer nustiu si eu am incercat crema skinoren timp de 1 an si cv si nimica na dat roade am auzit ca crema celtone este buna dar nustiu nam incercat.deja credetima ca sunt stresat pana la creieri cu acnea asta nustiu ce sa fac scap de ea odata.Sincer sa fiu eu la fete nu prea am vaz ancee sau cosuri orcum cas cosuri sau acnee deja de la un momendat te stresezi de cap cat tot iti bati capu cu ele

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loti (acum 11 ani)

Daca vede care ce am scris va rog daca puteti sa lasati un id sau sal puneti pe el meu mersi fain:X:X:X
loti94_loti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florentina Rusu (acum 10 ani)

Buna!!

Eu am avut acnee vugara si am scapat dupa ce am folosit un tratament cu creme pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Am mai folosit si demachiant si lotiune tonica special concepute pentru acnee pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Din ce mi-a zis doctorul Uleiul de arbore de ceai(tea tree) nu usuca pielea, ci o hraneste si in acelasi timp elimina foarte foarte puternic acnee.

La mine a functionat extraordinar de bine cremele impotriva acneei de la Thursday Plantation, si le recomand cu ceea mai mare incredere

Momentan mai folosesc doar un sapun pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai pentru excesul de sebum si pentru a distruge bacteriile eficent.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina Nastasache (acum 10 ani)

Florentina Rusu, am incercat si eu produsele anti-acnee de la Thursday Plantation si sunt foarte bune.

Multumesc de comentariu.Te pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: