Sexul oral poate raspandi bolile cu transmitere sexuala (BTS)

Boli cu transmitere sexuala
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

De 2 zile am o scurgere de un lichid de culoare galbuie,atunci cand apas penisul si nustiu din ce motiv,va rog daca imi puteti da un sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (38)

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

mai tot timpul dupa ce facea sex cu mine in ustura si ii apareau niste brobinele rosii si care il si manca in acelasi timp asta ce penis ,am tot cautat pe internet sa vedem ce ese si nu am gasit nimic,va rog ajutatine suntem spariati si nu stim ce sa facem,va roggggggg mult de tot

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

CRISTINA98100125 (acum 15 ani)

duceti-va la medic !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

costel5 (acum 15 ani)

eu zic sa-ti intrebi partenerul pe unde a umblat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am facut unui baiat sex oral...si eu sunt tot baiat..aceat a venit la mine si mi-a spus ca si-a facut testul hiv, ca i-a fost teama sa nu cumva sa il imbolnavesc....m-a socat, cand am auzit, pentru ca eu njhu am hiv si mai mult ca eu am fost cel care am practicat el nici nu mi-a atins-o cu mana sau cu gura...el a terminat in gura mea si tot el este acela caruia ii este teama ca nu cumva sa il fi inbolnavit...l-am asigurat ca sunt sanatos, lucru care vreau sa-i si demonstrez ducandu-ma sa imi fac si eu testul hiv...este posibil sa ikei hiv daca ii faci unei persoane sex oral si tot el termina in gura celui care o primeste in gura

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

an..t..onim (acum 13 ani)

Sincer ....esti dezgustator.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florinash (acum 11 ani)

NU VA MAI IA MOARTEA ODATA MA !!! tot la p**a va e gandu va rup marocanii inp***asi veniti la noi ca luati sida

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vlad26 (acum 15 ani)

Poate fi balanopostita candidozica, dar sunt doar presupuneri. Cel mai indicat ar fi ca partenerul sa mearga la consult si sa aveti contact sexual doar cu prezervativ pentru a nu va transmite si dvs. boala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vlad26 (acum 15 ani)

Mergi la medicul urolog, poate fi o infectie genitala care s-ar agrava in timp, netratata. Nu lasa problema asa, chiar daca simtopmele se diminueaza.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihai114 (acum 15 ani)

Daca nu cunosti nu mai interveni. Sunt foarte multe boli care apar pe organele sexuale fara sa fie provenite din contact sexual.Eu m-am imbolnavit de candidoza genitala fara sa am contact sexual.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihai114 (acum 15 ani)

Imi cer scuze, am postat gresit. Postarea este pentru membru35087.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihai114 (acum 15 ani)

Daca nu cunosti nu mai interveni. Sunt foarte multe boli care apar pe organele sexuale fara sa fie provenite din contact sexual.Eu m-am imbolnavit de candidoza genitala fara sa am contact sexual.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

eu fac sex oral de doi ani,dar in acest timp nu s-a intamplat nimic intrebarea mea este:POT lua vreo boala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihai114 (acum 15 ani)

Da, se pot lua si boli. Dar numai daca partenerul e bolnav sau primeste vreo boala pe parcurs. Dar asa te poti imbolnavi si prin sex genital. Depinde de starea organelor care intra in contact: nu trebuie sa aveti nici unul, nici calalat vreo rana. Si sunt si boli care pot fi luate, prin mucoasa gurii si organului genital. Ex. Candidoza, sifilisul se pot transmite si localiza si la gura. Candidoza poate aparea si datorita altor factori decat prin transmitere. Dar asa se poate lua si prin sarut. Nu este indicat sexul oral cu persoane necunoscute. Marea majoritate a bolilor sexuale au la barbat urme vizibile. Asa ca un mic control vizual poate sa-ti arate daca are vreo boala sau nu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna ziua! Am si eu o nelamurire:prietenul meu a avut relatii anterioare in care s-a protejat cu exceptia unei singure dati cand ii s-a facut sex oral.Este posibil sa fi contactat vreo boala sau este predispus catre? Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna am o problema cu prietena mea avind in vedere sexul oral ,de fiecare data cind imi face ,m-i se inroseste penisul si am usturimi si mincarimi ,citeodata m-i se scurge un lichid albicios ,o perioada nu mai facem sex oral , imi trece si cind o facem din nou revine ! ce credeti ca este ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Raspundetimi va rog la aceasta intrebare.
Daca barbatu nu are nicio boala ex SIDA,SIFILIS,etc si ii face sex oral partenerei care este infectata cu SIDA,SIFILIS sau orice boala care se transmite prin act sexual, acel barbat poate fi contaminat cu unul din acei virusi?

Astept un raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Si as dori si raspunsul si daca femeia face oral barbatului si aceea femeie are SIDA,SIFILIS,etc poate sa ii transmita unul din virusuri barbatului.

Astept raspuns!
Mulumtesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am luat de la prietena mea uretrita,ea se poate transmite si prin sex oral si ce urmari ar avea aceasta as vrea sa stiu si eu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca262 (acum 14 ani)

Buna membru 85926. Eu am avut relatii sexuale orale si normale cu un tip care avea aceleasi simtome ca si tine. La inceput se manifestau doar sub forma unei simple iritatii. Am continuat sa intretinem relatii sexuale pana au aparut scurgeri destul de frecvente.
A consultat un medic care ia dat diagnosticul de uretrita cronica. Eu nu am deocamdata nici o simtoma si a trecut o saptamana de cand a consultat medicul. Credeti ca e posibil ca eu sa nu fi luat boala? Cu toate ca am citit pe diverse saituri ca se transmite prin raport sexual sau prin diverse medii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

As. medical Anca (acum 14 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

pt 85926
la intrebarea daca prin sex oral se poate lua sida sau sifilis...raspunsul este DA
cu respect asistent medical,gh anca

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2