Mi s-a rupt prezervativul in timp ce mi se facea sex oral (felatie)

Boli cu transmitere sexuala
Intrebare postata de xpower cu 13 ani in urma

Sunt casatorit si am avut o relatie pasagera cu cineva necunoscut, mai exact mi-a facut numai sex oral (felatie)... In timpul felatiei tipa mi-a rupt prezervativul cu dintii.... si am continuat asa. - numai felatia.. M-am spalat apoi rapid cu apa si sapun.... Va rog mult sa ma ajutati si sa-mi spuneti ce analize trebuie sa fac si in cat timp.... Pot sa contactez SIDA (doamne fereste) ????..Numai prin felatie???..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (23)

Iuli (acum 13 ani)

Doamne fereste ca fiind casatorit mergi la p***atuate. Doamne fereste ca ai continuat actul cu prezervativul rupt, stiind la ce te expui. Si DA, este posibil sa fi luat ORICE BTS prin sex oral, inclusiv SIDA, trecand prin herpes, Hepatita etc. Sexul oral este la fel de "periculos" din acest punct de vedere ca si cel normal, diferenta fiind ca nu exista pericolul unei sarcini. Restul se pastreaza. Fa-ti toate analizele si repeta-le la cateva luni. HIV nu se evidentiaza de multe ori decat dupa 6-8 luni.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

unu (acum 13 ani)

c***** asta nu? :) ar trebui batut cu biciul, sa fie exemplu, asa-i "iuli" ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Ar trebui sa nu i se mai scoale. Ar fi suficient.
Serios vorbind, eu consider ca un om cand se casatoreste cu cineva, o face pt ca este de acord, printre toate celelalte aspecte, si cu comportamentul sexual al partenerului. Nu se mai casatoreste nimeni virgin azi iar sexul este totusi o componenta destul de importanta a unei relatii, sa nu negam asta. Personal prefer ca intr-un cuplu sa existe comunicare, fiecare sa spuna ce vrea sau ce ii place. Daca nu exista compatibilitate pe acest plan (de ex unul din doi nu poate indeplini dorintele celuilalt si sunt importante pt el) atunci mai bine cuplul se desparte (oricum probabil vor fi incompatibilitati si pe alte planuri, cel putin de gandire). Eu as prefera asa decat infidelitatea. De aceea nu inteleg eu cum vine asta cu mersul la p***atuate. Un om care se indragosteste iremediabil de altul fiind casatorit e o chestie, se intampla, dar unul care cauta numai sex oral la o necunoscuta, cand i-l putea face sotia este de neinteles pt mine. Iar daca, sa zicem, sotia e in "post negru" din varii motive, exista masturbarea pana la urma. Stiu ca nu e acelasi lucru, dar suntem oameni pt ca avem ratiune si nu ne ghidam numai dupa instincte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nelu (acum 13 ani)

Scuza-ma dar nu ti se pare naspa ca sa-mi pun sotia sa-mi faca sex oral ?
Cu gura aceea ii saruta pe copii pe obraz cand merg la scoala dimineata !
De aia exista p***atuate !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 13 ani)

Intre timp ar fi bine sa faci sex protejat cu sotia, asta daca nu vrei sa o umplii si pe ea de cine stie ce boli

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

xpower (acum 13 ani)

sheeet!!!!!!!!!!!!.........Deci cum trebuie sa procedez... ce sa mai astept.????????... sa ma duc la un medic specialist in dermato-venerice? ..........sau sa stau sa astept sa vad daca vine SIDA peste mine......ca de taiat scula... nu vreau s-o tai :D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Am scris deja. Mergi si fa-ti toate testele pentru BTS acum, si le repeti peste cateva luni. Sincer, eu ti-as taia-o. Din pacate, medicul nu o va face.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

o femeie (acum 13 ani)

Dar daca afla sotia de isprava ta ori daca o imbolnavesti de cine stie ce, sigur ti-o taie ea. Ori, mai grav poate, te paraseste. Mai degraba nu-i spune nimic, ce nu stii, nu te poate supara. Spune-i ca mergi sa-ti faci analize pt ca ti-ai scapat-o intr-un canal si trebuie sa te asiguri de sanatatea ei.Ha, ha ha. Chiar sunt curioasa cum scapi din aceasta poveste. Oricum, nu fa sex cu sotia, pana te asiguri ca ai scapat teafar. Nu risca sa-i transmiti vreo boala urata. Femeile se vindeca mai greu, iar simptomele apar mai repede si sunt mai urate( scurgeri, veruci, herpes). O clipa de placere ori de curiozitate, o viata de durere. Sper sa scapi si sa tragi invataminte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ally (acum 13 ani)

Mare belea de om mai esti.defapt iti place aventura dar iti risti viata atat de mult?jap calare pe analize,,,(si la taica parinte la spovedit fratioare),ca tot vinepostu acum.ptr ca se mai roaga si taica ptr, tine si pacatele tale,si te apara. :D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Chrissa (acum 13 ani)

gandeste bine inainte de a te lasa prada aventurii d ocazie.te poate costa viata ta,,a sotiei,,,copil dac exista,,deci distrugi intr-o cateva min ce a-ti cladit an d zile,ori o viata intreaga.pe viitor gandeste de 5 ori,,inainte.mergi si cauta-te.bafta multa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cosmin (acum 13 ani)

bine formulat si gandit crissa,,draga.de-am fii toti cum esti tu asa retinuta si f realista.poate nu ne-am mai expune aiurea la sex ocazional,,de moment si nebunesc .eu recunosc mi-a plk viata,,aventur pasagere..si de moment.daram avut noroc.acum mam lasat de deastea.sunt precaut si acum imi plk relatiile d lung durata,, si pun baza pe sentimente.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

xpower (acum 13 ani)

pai... de ce sa afle sotia mea....??? Eu am cerut sfaturi de la niste prieteni...... Nu de morala aveam nevoie... stiu ca am gresit... dc ma puneti la zid....???? Poate ar trebui sa arunce cu pitre cei care nu au gresit sau le-ar fi desplacut...:) .....Oricum am gresit ... asta e....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Fane (acum 13 ani)

Pai daca se trezeste cu o hepatita B, spre exemplu, crede-ma, AFLA!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

xpower (acum 13 ani)

Sorry
....pietre... displacut...
Thanks

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mgim (acum 13 ani)

salut,

ai facut vrun test, esti Ok, si eu am acesta temere, am facut un mic sex oral.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

99ESZTERA99 (acum 13 ani)

''xpower'' numai cu vorba, fiindca altfel vad ca esti speriat rau. Ma gandesc ca nu te-ai dus chiar cu orice nespalata pe care ai gasit-o pe marginea santului.
Nu fi asa de terorizat fiindca cel mai probabil nu ai contactat nimic-- de data aceasta!
Fii insa mai atent pe viitor!
Nu-ti forta norocul!
Nu va mai autoterorizati atata fiindca daca ai luat primele masuri: spalare si urinare ai sanse masri sa nu ai nimic. Fati oricum analize ca sa dormi mai linistit ca altfel te strici la cap: la ''celalalt''!
Intrebare: sotia nu-ti face sex oral, sau esti ''curios'' asa tu din fire si ''explorator''?
Daca-ti face nu mai cauta necazuri in alta parte!
Daca nu, ajut-o! E mai sigur si o poti face si fara prezervativ, ceea ce e cu totul altceva, nu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

unu (acum 13 ani)

da mai, in loc sa ai spuneti omului ce are de facut, sariti toti pe el sa ai spuneti ce perfecti sinteti voi, familisti credinciosi, drepti, verticali si cu moralitate... nu ca si lighioana de el ... care s-a lasat prada preacurviei (in loc sa intenteze divort si sa-si lase femeia si copilul ca sa poata avea si el parte de placere sexuala inainte sa i se gate viatza) si a coborit sub limita rasei umane (care rasa umana a fost mereu si este si acum peste tot numai monogama) pentru placeri animalice. singura greseala a omului este ca este in cautare de solutii la problema lui, pe internet, de la niste femei foarte casatorite si care n-au avut orgasm vreodata. du-te la medic omule, lasa internetul...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valicohai (acum 13 ani)

De unde stii ca ai luat ceva? Sunt numai supozitii!
Nu te mai speria aiurea! Mergi la medic , fati niste analize si as zice sa nu te impacientezi prea mult fiindca ai procedat destul de bine si ai eliminat deja o mare parte din riscuri spalandu-te imediat foarte bine cu sapun si presupunand ca ai si urinat.
Nu te teme asa tare ca se iau chiar atat de repede ''BTS''-urile astea, mai ales la sex oral. Trebuie sa aiba ea vreo rana, leziune, in zona cavitatii bucale si tu la fel la penis.
Cred ca n-a fost cazul!
Ai vreun simptom?
Mergi oricum si fa niste analize. Oricum nu vor fi concludente fiindca multe boli au perioada de incubare mare.
Eu zic ca nu ai nimic, esti doar terorizat!
Sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

baby (acum 13 ani)

nu te impacienta aiurea,mergi la medic intai!!!!!sa fii mai atent de acum!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Daniel Grigore (acum 13 ani)

in mod normal bts-urile pot fi contactate prin sex oral doar in cazul in care persoana respectiva avea o rana in cavitatea bucala! Sansele de a fi luat vreo bts sunt mici. Oricum, poti merge sa iti faci un test pt bts-uri, inclusiv sida, pe care sa le repeti peste 6 luni.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2