Testare alergie

Alergii
Intrebare postata de alin90102165 cu 14 ani in urma

Ti-am citit "povestea",asa cum zici tu.....Este adevarata si concluzia pe care o tragi singura,oricine ti-ar spune ca, aceasta relatie, in acest fel, nu are nici un viitor. Dar si parerea ta, caci vazuta din interior, este altfel.....este adevarata. Cred ca, chiar daca nu poti inca recunoaste, cu glas tare, stii ca sfarsitul va veni inevitabil, se va trezi in tine acea mandrie,care vad ca acum nu prea este prezenta. Un singur lucru vreau sa-ti spun si sa stii ca nu s-a dezmintit niciodata.......numai o singura palma daca primesti de la un barbat, aceasta ,cu siguranta, se va repeta iar si iar,in cazul tau....Este viata ta,cred ca esti destul de inteligenta sa ti-o gestionezi singura cu o conditie, de a accepta ca lumea nu a inceput si nu se va termina cu "S". Acolo, undeva ,exista un suflet care ,cu siguranta, poate sa te iubeasca si in special sa te respecte, asa cum esti tu. Multa bafta si LUMINA !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

carmen658 (acum 15 ani)

Buna Lizzi,
Daca ti-asi zice sa renunti la relatia de 6 ani cu acest S ai renunta ? Eu zic ca raspunsul il ai chiar tu, in sufletul tau. Gandeste-te bine. Am trecut si eu prin asa ceva si am stat niste nopti bune sa ma gandesc ce sa fac. Ce pot spune e ca am luat decizia corecta. Cred ca nimeni nu-ti poate spune ce trebuie sa faci- pt ca nimeni nu cunoaste datele problemei la fel de bine ca tine, si numai tu stii ce vrei. Multa sanatate si un Paste cat mai fericit

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 15 ani)

buna,
incep prin ati spune ca imi pare rau ca accepti o astfel de viata.acum sa iti spun eu povestea mea care este cam asemanatoare cu a ta in proportie de 80%.
In urma cu un an am cunoscut un tip, de aceea varsta cu mine.Totul frumos , de pasti am fost in bulgaria, apoi eu a tb sa plec o sapt din tara, cand am revenit surpriza, nu mai era acelasi tip pe care eu il cunoscusem si pe care il lasasem acasa (mentionez ca, locuim impreuna de cand ne cunoastem), adik nu mai era acel baiat atent cu mine, nu mai vb, nu comunicam deloc stateam impreuna dar totusi eram ca niste straini, pana intr-o duminik cand inainte sa plece la magazin isi cauta cv si ma acuzat pe mine ca am umblat cu ele si ca i le-am aruncat si cand a plecat m-a injurat.Atunci am inceput sa imi strang lucrurile si sa plec acasa la mine.Inainte sa imi fac comanda la taxi sa vina iam dat tel sa ii spun ca plec si sa nu ma mai caute.El mi-a spus sa nu plec pana nu ajunge el ca ma va duce el acasa.Cand a ajuns acasa ma acuzat precum eu sunt de vina ca am vb cu mama fostului prieten pe mess si din cauza asta se comporta asa cu mine.Am crezut am trecut peste.In august am fost la nunta impreuna cu el si mama lui, cand sa plecam a inceput sa faca scandal si mi-a vb foarte urat, ma lasat pe acolo sg nu l-a interesat daca am cu ce sa plec acasa.A doua zi dupa ce am venit de la serviciu iam spus ca nu il voi ierta si ca, chiar daca raman langa el nu voi uita niciodata ceea ce mi-a facut.Vreau sa iti spun ca plangea a doua zi si regreta enorm pt ce imi facuse.Dea atunci am avut o perioada lunga de timp retinere ii ceea ce privea relantia noastra, stateam langa el si imi venea in minet mom in care ma jignea, asa o seara, doua etc pana intr-o zi cand mi-a trimis un sms si imi spunea ca stie ca eu intr-o zi voi pleca de la el fara sa ii spun chiar daca intre noi poate fi totul perfect.Mentionez ca se purta cu mineca, cu un ou si in prezent la fel.
Te-am spus in cateva randuri povestea mea si singurul lucru pe care eu l-am facut ca relatia noastra sa mearga bn a fost faptul ca m-am purtat foarte rece cu el chiar daca el in mintea lui isi inchipuia ca as fi cu altcineva.
Nu iti voi spune ce sa faci pt tine sau pt ca relatia dintre voi sa mearga, dar sa tii minte de un lucru care este foarte adevarat...CINE ACUZA SE SCUZA cred ca ai inteles ceea ce am vrut sa spun.Daca te hotarasti sa te casatoresti cu el, eu iti spun sa te gandesti de 10 ori inainte de a face acest pas si ia o foaie si un pix si scrie care ar fi bucuriile alaturi de el si care sunt lucrurile neplacute apoi trage o linie si te hotarasti stiu ca este foarte greu, dar esti tanara, atata timp cat ai cap, maini si picioare restul e usor.
Bafta, paste fericit si ne tii al curent cu ce ai hotarat.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

catalin_ing (acum 15 ani)

Scuze Lizzi ca-ti spun acest lucru dar taie raul de la radacina adica sa-l lasi. O sa doara dar "S" nu e demn de iubirea ta tinand cont de "antecedentele" lui din ceea ce ai spus nu-ti nici minimul de respect. PASTE FERICIT

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vasile82114915 (acum 14 ani)

Draga mea Lizzi,daca te-a pocnit inaintea casatoriei ...cand nu aveti copii si nu trebuie sa sacrificati mare lucru...ce se va intampla atunci cand veti avea responsabilitati mai mari si griji mai multe?Sunt casatorita si am si un copil...dar daca m-ar pocni maine l-as parasi oricat ar fi asa zisa dragostea lui de mare....acest om este bolnav...nu stie ce vrea si te maltrateaza...ia-ti inima in dinti si refa-ti viata....acum cat esti tanara ca apoi ....iti petreci tot restul vietii regretand ca nu ai facut-o la timp...sunt atatia barbati care stiu sa respecte o femeie...macar atat sa cerem si noi...ca asa zisa dragoste in timp se duce..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alin90102165 (acum 14 ani)

Buna ziua!!

Ma adresez persoanelor care au facut testul pentru alergie in sensul aflarii unei institutii cu renume in acest domeniu in Bucureti sau Piteti. As dori daca se poate si opinia celor care l-au facut si eventual rezultatul tratamentului.

Multumesc anticipat pentru rapunsuri!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: