Curge nasul

Alergii
Intrebare postata de sara7139 cu 13 ani in urma

Bunà seara,im cuge nasul de 2 saptamini,am luat pastile de gripa nu mi-a trecut(humex),ieri am mers la medic sa-mi dea ceva antibiotic,am inceput sa iau de ieri antibiotic,dar problema care este ca eu nu simt sintome de gripa nu am temperatura nu ma doare nimic numai ca,imi curge nasul(ceva ca apa)tot timpul....imi poate spune cineva ce este, poate sa fie alergie ca, clar de 2 saptamini am adoptat un pisicut mic.astept mesaje....multumesc mult o searà frumoasa tuturor....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

Adrienne (acum 13 ani)

Nu cred ca este bine sa iei antibiotice. S-ar putea sa fie cum spui si ceva alergic............vit. C este buna atat pt. ridicarea imunitatii cat si pt. alergie. Deasemeni, Claritin este impotriva rinitei alergice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sara7139 (acum 13 ani)

mersi mult !pentru raspuns Adrienne,si ce sa fac sà opresc antibioticul? dar de azi dimineata mà scarpin la ochi si mi se fac rosi doar dimineata,am pus niste musetel si imi este ma bn(pisicutul inainte sal iau iam facut toate testele ca stim bn ca ,nu poti sa treci vama cu animale fara acte,nu are nimic este sanatos) dar miine merg si aici la un veterinar,eu m-am simtit asa cu precizie de cind am adus pisicutul acasa,problema este ca eu nu sint in tara,dar o sa incerc sa-mi iau ceva pentru alergie si ceva vitamine..o zi bunà Adrienne.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Pisicul poate fi sanatos,sunt oameni alergici la parul de pisica. Daca acesta este adevaratul motiv al problemelor tale, singurul lucru pe care ar trebui sa-l faci, ar fi sa renunti la pisic. Poti face un test...........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sara7139 (acum 13 ani)

mersi,ufff,este o alegere grea, o sa-mi fac un test miine si tot miine merg si la veterinar...........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ralu (acum 13 ani)

buna ziua ,am fost ieri cu fetita mea in varsta de 4 ani la alergolog si i-am facut mai multe test.doctorita mi-a spus ca e alergica la histamina.stie cineva ce inseamna asta?astept mesaje.........multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Intra pe internet si vei gasi informatii despre ce este si cum actioneaza Histamina. In functie de cum se manifesta alergia la fetita, vei intelege si unde sunt problemele..........la nivelul plamanilor, a pielii sau a mucoasei gastrointestinale. Multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vali (acum 13 ani)

luati mai multe vitamine decat antibiotic care va distrug sanatatea ce inseamna antiviata antibioticile sunatima sa va spun de unde sa va luati vitamine bune naturale sa luati cate o doza buna pentru imunitate se apropie si iarna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sara7139 (acum 13 ani)

va multumesc foarte mult,deaja am fost la medic ieri,mi-a schimbat antialergicul acum o sa iau kestine,si vitamine ,sper sa ma simt mai bine,daca nu,este necesar sa merg sa-mi fac un tic(examen) insa, as dori sa va spun ca nu locuiesc in tara ,si imi este foarte greu.sanatate multa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sara7139 (acum 12 ani)

Buna seara,am revenit!sint bine dupa un lung drum,de tratament..da,Adrienne pisicutul era sanatos si este sanatos acum intr-o alta familie deoarece medicul meu credea ca sint la el special alergica,dar nu eram la el alergica !!!sint alergica doar la nectarul florilor,la praf, am facut destule teste ca sa vad la ce sint special alergica..multa sanatate la toata lumea!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sanatate (acum 11 ani)

poate este vorba de o alergie sau sinuzita ..mie mi.a curs nasul 3 ani tot timpul ..am rinita alergica si de sinuzita cronica am scapat prin operatie ..dar nasul tot imi curge ,am urmat cu claritin cu aerius cu tot felul de sprayuri ..daca persita mergi la salina ..vei scapa sigur . nu mai lua antibiotic ca iti distrugi organismul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sara7139 (acum 11 ani)

Buna ziua,multumesc pentru raspusul tau si daa,am rinita alergica si sint alergica la citeva ..dar din septembrie anul trecut ma simt bine am facut o cura cu pastile,si chiar daca ma simt rau cind ies afara la iarba verde sa zic asa,iau repede jumatate de pastila timp de doua zile si ma simt foarte bine,sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alyna (acum 10 ani)

unde gasesc si eu un proiect cu sinuzita cronica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adrian (acum 9 ani)

nu are nici o treaba cu pisicul.esti racit.in contra ai grija sa nu imbolnavesti shi pisicul cu raceala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: