Mai e ceva de facut?

Afectiuni prostata
Intrebare postata de sfatosul cu 13 ani in urma

Dupa un consult la un medic la spitalul dr.THEODOR BURGHELE am facut testul PSA cu rezultat 0,3 am primit ca tratament OMNIC TOCAS pe care-l urmez de 10 luni.De trei saptamini am revenit la aceleasi simptome,urinez ziua din ora in ora si noaptea de trei patru ori fara sa intrerup tratamentul.Ce se mai poate face?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Andy (acum 13 ani)

Mergeti la un medic homeopat caci medicamentele astea chimice nu vindeca nimic. Sper ca v-ati convins deja. Nu are cum sa va ajute nici un medicament chimic, in afara de a va baga in groapa.
Asa ca apelati la homeopatie, o terapie naturista si eficienta. Numai ca din pacate casele de asigurari nu ramburseaza costurile consultatiei. Insa remediile sunt ieftine (6 RON)...Insa mergeti la un medic homeopat adevarat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eu (acum 13 ani)

Nu sunt de specialitate dar sunt patit. La prostatita mea de care trag de cativa ani buni (cu senzatii care mai de care mai suparatoare datorita unei infectii persistente cu e-coli) a mers UROVAL MANOSA. Este un medicament (care am inteles ca se poate lua si perioade mai lungi de timp la nevoie) care nu e un "asasin" de e-coli dar in schimb nu ii lasa sa mai adere pe peretele vezicii fiind eliminte prin urina. Merita incercat deoarece la mine cel putin a dat rezultate si asta se vede in cateva zile. Din cand in cand insa tot mai trag cate o tura de atibiotice la indicatia medicului dar acest medicament amelioreaza simptomatologia.
O alta varianta de care am auzit de la un om in varsta care se chinuia de mult cu probleme legate de prostata este ceai de ghimpe (care trebuie luat zilnic a la long). Persoana respectiva a avut primele rezultate dupa 6-8 luni.
Oricum cred ca legatura cu un medic specialist trebuie pastrata.
Sper sa va ajute. Sanatate!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sfatosul (acum 13 ani)

Cred ca trebue sa ai noroc si de un medic F.bun.Pina acum am incercat cu PROSTAMOL 6-7 luni apoi cu ceai de ghimpe 6-7luni si de 10-11 luni cuOMNIC TOCAS si am ajuns de unde am plecat.La inceput doar cu ultimul tratament am avut ceva ameliorari.Nu am dureri decit ca urinez des si ziua si noaptea mai ales seara.Cred ca cineva care a obtinut rezultate poate sa dea o recomandare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marian (acum 13 ani)

Apelati la d-l Zoltan Farcas, tel. 0735787117, 0722547865

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iileanaconstantin25 (acum 13 ani)

as vrea un raspuns pentru diagnosticu Anatomo-Patologic Adenocarcinom M 8140/3Gleason7(4+3)Hiperplazie papilomatoasa uroteliala este grav ? rog raspuns urgent ms

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ion (acum 13 ani)

pentru prostatita am incercat ceaiuri , prostamol prostenal tot felul de medicamente.
prostatita o am de vreo 8 luni , urinari dese si noaptea de vreo 1-2 ori
singurul tratament care merge pana acu este: 2 pastile de propolis inghitite, una de zinc si una de vitamina e forta
15 zile da , 15 nu , 15 da etc timp de 3 luni.
acum am termina tprimele 15 zile si ma simt mult mai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Curiosus (acum 8 ani)

Am 75 de ani.Sigur am adenom de prostata,vizibil şi la ecografie.Urologul mi-a indicat analizele PSA şi fiindcă mi-au ieşit peste 5,a presupus că am cancer la prostată.L-am contrazis cu faptul că specialiştii fac observaţia că la vârsta pe care o am,analiza PSA nu mai este concludentă.Plus că am obiectat că nu mă conformez cu chestionarul pentreu cei care au adenom de prostată.Mi-a făcut tuşeu şi a recunoscut că nu am prostata prea inflamată.Mi-a recomandat să revin peste şase luni.Personal am cercetat pe internet toate soluţiile de tratament.Nu am încredere în acele substanţe nutritive la care se face reclamă că îmbunătăţeşte viaţa sexuală,ca sî ademenească proştii.Am descoperit,totuşi,un medicament care susţine că reface celulele îmbătrânite ale prostatei(aşa mai merge).Se numeşte Prostato STEM,este produs de HERBAGETICA.Se găseşte în unele farmacii(Catena,Teiul Doamnei Bucureşti),dar se pot comanda chiar de la fabrică.Iau câte o pastilă pe zi,cu pauze de 10-15 zile la trei luni,de un an de zile.Simt eficacitatea,urinez aproape normal(ziua şi la 5 ore,iar noaptea între 23.00 şi 7.00 dim.1-2 ori.Atenţie : Urinaţi în picioare,coborâţi chilotul ca să nu vă atingă texticulele,relaxaţi-vă şi veţi urina satisfîcîtor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: