Oare e posibil ?

Afectiunile pancreasului
Intrebare postata de elena6970822 cu 13 ani in urma

Pentru ca imi plac forte mult ouale c-am timp de 10 zile in fiecare dimineata sau seara am mancat oua (ochiuri , prajite) am facut un echo si mi-a iesit ficatu gras si colecistul marit . Nu beau alcool , nu mananc gras . Este oare posibil sa iasa rezultatul la echo asa si din cauza oualor ? Va multumesc mult si astept un raspuns , va rog .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

marialeea (acum 13 ani)

Nu ca e posibil, e CERT ca ti-a iesit rezultatul asa din cauza oualor! Ti-ai incarcat ficatul si colecistul (vezica biliara) din cauza lor! Sa stii ca poti da si in apendicita daca mananci multe oua deodata: mama mea a patit-o, era pustoaica de 14-15 ani si a ramas singura acasa pt. ca bunica se internase in spital. A mancat oua timp de 10 zile dimineata, la pranz si seara, pentru ca-i placeau tare mult si a facut icter mecanic. S-a chinuit mult cu el si pana si acum (la batranete) e sensibila cu ficatul si trage ponoasele p***aei din copilarie! Si nu mai poate pune gura pe oua, numai cand le simte mirosul si ii vine rau! Sfatul meu e sa nu mai mananci oua o perioada si sa faci un tratament pentru refacerea celulelor hepatice, cu pastile din plante, cum ar fi Liv 52 de exemplu, si poate sa iei Colebil inainte de masa pentru a usura ''sarcina'' vezicii biliare. Oricum, banuiesc ca medicul iti va spune ce si cum. Tu spune-i neaparat ca ai mancat oua in asemenea cantitati!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marialeea (acum 13 ani)

Offf, scuze, m-am grabit, cred ca e de la oboseala, nu am vrut sa spun ca dai in apendicita din cauza oualor, ci in HEPATITA.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Csara (acum 13 ani)

Marileea are dreptate. Ai facut exces de oua. In mod normal, se consuma maxim 3-4 oua pe zi. Asta daca ai ficatul sanatos si daca nu ai colesterolul mare. Iar faptul ca le-ai consumat prajite, agraveaza situatia. Ar trebui sa tii o perioada regim. Si ajuta ficatul, cu un supliment cu silimarina.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Csara, cum 3-4 oua pe zi?!! PE SAPTAMANA!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriela (acum 13 ani)

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245. Gabriela.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: